Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Orosz cserediakok érkeznek...

Orosz cserediakok érkeznek hozzánk par hét múlva. Mik a jellemzők? (Lent)

Figyelt kérdés
Mi is fogadunk két diákot.Az lenne a kérdés, hogy mit érdemes tudni a népről?Milyen ételeket esznek, mit zeretnek csinalni...stb?
2017. aug. 31. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet tudni. Nincs olyan, hogy minden orosz diák ugyanazt szereti.

Pl. engem magyarként pörkölttel várnál, vagy mi? Mert az magyaros kaja? Egyébként pont nem szeretem :)

A mai globalizált világban nem kell semmi különösre számítani. Ugyanolyan fiatalok, mint ti.

2017. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Melyik nép minden tagja ugyanolyan?


Nézd meg, mekkora Oroszország és akkor észreveszed, hogy ekkora területen nem lehet egyforma az emberek ízlése, életmódja. Még Magyarországon sem lehet egységesen semmit mondani az emberekröl, pedig nagyságrendekkel kisebb területen él sokkal kevesebb ember!


Ha legértelmesebb lenne megkérdezni öket, hogy mit szeretnek, mint nem szeretnek vagy nem tudnak megenni (allergia, túlérzékenység, stb), ugyanez érvényes a hobbikra is.


Ha megkérdezem, hogy te mit szeretsz enni meg mit szeretsz csinálni, az garantátlan nem fog egyezni azzal, amit én válaszolnék ezekre, ugyanígy a szomszédaid, ismeröseid is mind más-mást mondanának

2017. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Oroszország giganagy, földrésznyi, nem igazán van olyan, hogy "mit szeretnek" ... meg mit lehet tudni a népről? Hát az orosz történelem se egy 1 perces novella, brutál nagy történelmük van...


Amit kiemelnék: Szeretik: adidas, szőnyeg a falon, vodka! :D

Nem szeretik (illetve cáfolják a létezését): KRESZ !

Autót ne adj kölcsön! :)

2017. aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Garpe ***** válasza:

Ahogy az előzők is írták sztereotípiák vannak, de hogy pontosan miylenek azt nem tudhatod.


Mithogy voltam csere diákként hasonló helyzetben azt tudom mondani, hogy csináld amit egyébként szoktál a vendégeknek. Egy oldalról azért, mert ha már eljön világot látni ugyan ne az otthoni dolgot egye. Másrészt, kellemtlen lehet, ha megpróbálasz eröltetetten oroszos dolgokat csinálni (mind neked, mind nekik).

Amuza fakto: sok szlávos, oroszos ételt és dolgot csinálunk mi is, azért még sincsenek olyan messze tőllünk.


Az oroszok, akiket én ismerek a koliból általában jó fejek (a csajok szépek), s ők értékelik legjobban az elborúlt poénjaimat, de még rá is kontráznak. Nagymamám (orosz szakos, anyanylevi beszélő) szerint az oroszok szélsőségesek: nagyon tudnak szerteni, de képesek hirtelen átcsapni az ellentétébe. Előfordulnak mélyebb érzelmesebb bezsélgetések, de aztán tesznek róla, hogy ne érezd magad olyan közel hozzájuk.


Nyilván ezek sztereotípiák, illetve egyéni tapasztalatok. Nagyon sok esetben hasonlóak leszenk mint ha magyar diákok lennének, néha lehetnek szokatlan dolgaik. SZerintem ne görcsölj rá. Lazan legyél velük mint a magyarokkal, aztán majd elválik, lehet, hogy nagyon jó arcok, lehet, hogy nem. Lehet, hogy mindent szeretnek, de lehet, hogy kifejezetten finnyásak. Célszerű beszélgetni velük (ha nyitottak lesznek erre), illetve eddigi cserediákos tapasztalataimból modnom, hogy célszerű nekik mondani, hogy ha kérés kérdés, óhaj, sohaj, panasz van, akkor пожалуйста скажите. Mert néma gyereknek, nincs kolbászból a kerítés :)


Jó szórakozást! :)

2017. szept. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!