Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem gondoljátok, hogy az...

Nem gondoljátok, hogy az X-faktor egyre cikibb?

Figyelt kérdés
Megnéztem most egy műsort, amúgy nem nézem. A zsűri összetétele egyre rosszabb. A közönség mindenkit kiröhög. Ha valaki nem elég jó, megalázzák, azt mondják, ne énekeljen többet, pedig lehet, hogy nagy öröme telt benne, hogy otthon énekelgetett, baráti körben. Persze, megértem, hogy ne akarjon profi zenész lenni.

2017. szept. 9. 22:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az egészen érződik, h. vannak emberek, akiket előre meghívnak.
2017. szept. 9. 22:02
 2/13 anonim válasza:
100%
De. Igazad van. Aki béna megalázzázák. Ez nem helyén való
2017. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég megnézni a zsűrit :D
2017. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen jellegű műsorok színvonala mindig a nézőkhöz igazodik. Ez így érthető volt?
2017. szept. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a zene lehet hogy szar, de a takarítók ellopták a showt :D Nálam ők az idei nyertesek :D
2017. szept. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Engem sem érdekel alapvetően, viszont néha ha unatkozom, meg szoktam nézni ilyen best of videókat, azért ritkán, de tényleg találni egészen jó produkciókat.

Pl ilyesmik:

https://www.youtube.com/watch?v=WXd-6GCzO08

2017. szept. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát sose volt az az értelmes műsor, most jóval lejjebb van.

De te sem tudod mit akarsz.

"megalázzák " majd irod hogy " persze megértem".

2017. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Fogalmam sincs hány év után tegnap este bekapcsoltuk a tévét, és rájöttem, hogy szeptember van, szombat este, mert megy az X-faktor. Ami azért mégiscsak hihetetlen, hogy már ki tudja mióta ismétlődnek ugyan azok a műsorok, és mégis, még mindig van hova süllyedni a színvonalnak. Annyira egyet értek veled, hogy muszáj volt válaszolnom a kérdésedre. Sajnáltam azokat akik még hisznek az ilyen tehetség-kutatókban, és végül azt kapják meg amit. Nem, nem is azt sajnáltam, hogy ők ott milyen csalódást éltek át, hanem hogy direkt olyan körülményeket teremtettek számukra ami a lehető legmegalázóbb helyzetbe tereli a történteket. És leginkább azon vagyok kiakadva, hogy azok, akik ebben részt vesznek azt gondolják, hogy ezzel lehet nézettséget szerezni, azt gondolják, hogy a nézők többsége ezen a szinten mozog, hogy a kárörvendés és mások szétalázása az ami miatt majd nézni fogják ezt az alapból silány valamit. Egy az egyben azt éreztem, hogy nem azokat az embereket minősítik ott, hanem engem, a nézőt. Ha most megengedném magamnak, hogy ezeknek az embereknek a saját szintjükön üzenhessek, valami olyasmi jutna eszembe, hogy ott b@ sszátok meg magatokat ahol vagytok, a fertelmes-redvás világképetekkel együtt amiben ti élni kényszerültök!


Az meg hogy megrendezett, főleg a zsűrinek mondott valami különszámai, ahhoz már próbálom magam szoktatni. Úgy is néztem ezeket valamikor, mint valami szappanoperát. Csak hát azóta még nehezebb a rendezők dolga ebből az alapanyagból. Nem is várok sokat, az a nem sok közelít a semmihez, de néha mikor azt látom mennyire a zene hatása alá tudnak kerülni ezek a művészlelkületű lények, azt veszem észre, hogy az semmiben sem különbözik attól, mint mikor valakinek nagyon vissza kell tartani a kakilást. Majd figyeljétek meg, ahogy becsukott szemmel, lehajtott fejjel, vagy kimerevedett tekintettel átélik ezt a csodát, majd mikor végre vége van felállva tapsolnak és rohannak feltépni a vécéajtót. Nézni is kínos.


Egyébként az egész műsor, függetlenül a zsűritől meg a zenéktől csak addig érdekes, ameddig még lehet látni egy-két igazi embert. Aztán jönnek a profik, meg a show, és halálosan unalmas lesz az egész. Ugyan az a pár ember hétről-hétre letolja amit kell, mintha már a falunapi hakniképzőben lennének, hiszen tudják, hogy ez a jövő, ez a maximum ahova innen el lehet jutni.


Szeretnék egy másik műsort! Mert még fizetem a kábeltévét azért. Azért fizetem, mert amikor kötöttük jobban jártunk így csomaggal, mintha csak netet kértünk volna. Itt kell elmondanom, hogy szerintem a legtöbb előfizető bizony így van ezzel, tehát a tévé már csak amolyan árukapcsolás, nem azért van ennyi előfizető mert bárki is kíváncsi lenne erre. Tudom azt mondják márpedig sokan nézik, de nem akarom elhinni, hogy ez minden amire az emberek többségének igénye lenne. Nem hiszem el, hogy csak beszűkült agyú nyugdíjasok, unatkozó háztartásbeliek, és szinte analfabéta tapló-parasztok élnek közöttünk. Azt elhiszem hogy sokan beletörődnek abba, hogy ez van. Hogy agymosásnak ilyen is elmegy a heti fű, vagy az esti pia mellé.


Szóval annyira elegem van, hogy szeretnék másik műsort! Olyat szeretnék, ahova azokat hívják el, akik csúnyán kiestek a tévés tehetség-kutatókból. Megmutatni, hogy nem egészen egy hónap alatt akármelyiket oda lehetne úgy tenni a színpadra, mint a mostani haknisokat. Közben összeszedni valami normális zsűrit. Mondjuk Béla bácsit a sarki kocsmából aki ragaszkodik a világos sörhöz vagy a kannás borhoz, Juli nénit aki a háza előtt még kukoricát árult a nyáron és mindenkiről tud mindent aki arra járt, egy punkot az aluljáróból, akinek a véleményét nem befolyásolja a napi gázsi (ha gitárja is van már rögtön szakmaibelinek is minősülne), és nem is tudom, ha léteznek még olyan igazán életunt emok akik messziről felismerik a felszínes-nyálas ömlengést, és lenne olyan aki látványosan képes szenvedni ettől a jelenségtől. Őket úgy oda tenni ahogy vannak, hadd mondják. És aki azt hinné, hogy ez az összeállítás részemről degradáló lenne, akkor elmondanám, hogy nem így van. Sokkal jobban tisztelem ezeknek az embereknek a véleményét, sokkal többre is tartom őket, hogy egy ilyen világban meg tudtak maradni olyannak amilyenek ők valójában. Azt szeretném ha ők mondanák el mit gondolnak a látottakról. Azt szeretném ha azok kerülnének színpadra akiket nem lúgoznak át kívülről-belülről, hogy valami könnyen formálható olcsó szemetet rakjanak össze belőlük.

2017. szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Elég szánalmas a mentorok hozzáállása.

Én most néztem meg a tegnap estit(na jó, olvastam, közben meg szólt), aztán bejön a srác, elkezdi mondani, hogy ki ő, mit akar.

Erre bejön az Alex gyerek, pont leszarva, hogy épp szerepel a srác, lekezel Gáspár Lacival, ad puszit a csajnak, azok meg elkezdenek vele dumálni.

Szintén leszarva szerencsétlen gyereket...

Mindezt úgy, hogy az egyik nagyobb kókler, mint a másik.

2017. szept. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem az volt a mélypont, mikor bejött a zsűri (a takarítás után), és a közönség elkezdte tapsolni, és ByeAlex is tapsolt, pedig ugye ő is zsűri. Tehát megtapsolta saját magát.
2017. szept. 12. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!