Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen különlegesek,...

Miért ilyen különlegesek, furcsák a zsidók?

Figyelt kérdés

Nem vagyok raasszista, sem antiszemita. Pusztán a tényeket látom: A zsidóság az egész emberiség történetében különleges volt. Valamiért szerintem mások mint a többii nép. Sajnos nincs széles rálátásom a miértekre, csak a másságot látom bennük.


Például nagyon összetartóak bizonyos szakmákban, tudományterületeken belül. Lásd orvoslás, vegyészet, fizika, stb..

Nagyon intelligensek (sok Nobel -díjas)


Sajnos nem tudom rendesen megfogalmazni, de valamiért van a zsidókban valami furcsa szerintem. Elvégre miért voltak sok sok politikai rendszerben kitaszítottak? (Például Magyarországon is volt Numerus clausus, stb..) Miért pont ők? Miért van kettős mérce, ha zsidó kerülne vád alá?


És még egyszer ismétlem: Ezt nem gyűlöletből írom, puszta kiváncsiságból, mert érdekel a téma. Tudtok ajánlani könyveket, amit objektíven feszegetik ezt a témát?



2017. szept. 12. 00:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ami fölvetette bennem ezt a kérdést, az ez a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=GJOV_cN-JP8


Halálosan gyűlölik az arabokat, ez mutatkozott meg a focimeccsen, edzésen. Ha más nemzet szurkolói ennek a mély rasszizmusnak a töredékét elkövetik, jönnek a milliós büntetések, zártkapu.. De a Jeruzsálemi csapat tudtommal semmilyen büntetést nem kapott annak ellenére hogy halálosan fenyegették a focistákat. (Tudom, ez csak egy kis szelet, de ez fogalmazta meg bennem a gondolatokat.)

2017. szept. 12. 00:19
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

"Például nagyon összetartóak bizonyos szakmákban, tudományterületeken belül."

Ez általában igaz, ilyen szempontból elég zárt közösség. Ennek lehet az is az oka, hogy elég sok támadás érte őket évszázadokon át, emiatt még zártabbak lettek, és ez egy ördögi kör.

Talán épp emiatt sok információ és szakmai tudás, képesség, affinitás halmozódott fel köztük, amit esetleg(???) irigyelt a környezetük, vagy legalábbis a képességek eredményét. Valószínűleg az idegen-ellenességük is közrejátszott, hogy sokan támadták őket, vagy akár a bibliai példa is, merthogy megölték (megölették) Jézust, bár szerintem nem ez az ok.


"Halálosan gyűlölik az arabokat"

Elég régi harcban állnak a Szent Föld miatt, szóval valahol érthető. De ne általánosítsunk, nem minden zsidó gyűlöli halálosan az arabokat, sokan kimondottan békések és kompromisszumkészek.

2017. szept. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
41%

Semmiféle szemétkedő hazug trollkodás nem történt. És a kérdező nem csak egy eseményből ítélt, csupán felhozott egy példát.

Nem kéne ezt a beteges polkorrektkedést túllihegni.

Egyes népeknek, népcsoportoknak, nemzetek tagjainak igenis vannak őket a többiektől megkülönböztető tulajdonságai.

Sajnos egyel ballib idióták azt hiszik, hogy az ilyen tulajdonságok megállapítása, kimondása rasszizmus. Csak idióta hiszi ezt.

A rasszizmus az, mikor az ilyen eltérő tulajdonságok alapján egy népet alsóbbrendűnek, gyűlölni valónak titulálnak.

A kérdező nem tett ilyet.


Pont a liberáliskodás túllihegése válthat ki gyűlöletet kisebbségek ellen, mikor úgymond "túlvédik" őket.

Erre semmi szükség. A teljesen egyenjogú egymás mellett élés tökéletesen lehetséges úgy is, hogy az ember tisztában van a különbségekkel, de azokat ELFOGADJA.


Rasszista a gyógyszerem használati utasítása, amikor fontos tudnivalóként kiemeli, hogy fekete bőrűekre másként hat?


A kérdező letromfolása az egyetlen rasszista hozzászólás az eddigi reakciók közt.

2017. szept. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
32%

Kérdező, a rasszista (vagy vallásalapú) gyűlölködés sajnos minden népcsoportban megvan.

Természetesen a szidók sem kivételek.

De ha eleget keresgélsz neten, a fenti videóhoz hasonló viselkedést simán találsz akármelyik nép kontra másik nép közt, oda-vissza.

Sajnos van olyan környezet, ahol az ilyesmi annyira általános, hogy a rendfenntartók is szemet hunynak az attrocitások fölött.

Természetesen ilyesmire egy népnek sincs hivatalos joga, a zsidóságnak sem. És nem, nekik sem nézik el, valószínűleg Izraelen kívül sehol, de megkockáztatom, hogy ott sem általánosan jellemző.

Mint ahogy egyes mohamedán országokon kívül a zsidókat, keresztényeket érő zaklatásokat sem nézik el.


Abban igazad van, hogy senkinek sem engedhető meg az ilyen. Sajnos polkorrektség címén olyan hülye balliberális propaganda lett divat Európában, amitől azt feltételezi az átlagember, hogy a kisebbségek tálcán hordozva mindent megtehetnek.

Hál'istennek ez azért nincs így.

2017. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom eléggé felpontozni Wadmalac válaszait. Egyébként a magam részéről nem látok semmi különlegeset azokban az ismerőseimben, akik zsidók. Legfeljebb többet adnak a származásukra, és jobban összetartanak a hasonszőrűekkel.
2017. szept. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy magyarságunknak nem ártana kicsit tanulni tőlük összetartás terén. Sajnos minket a politika mindenkis vackon egymásnak tud ugrasztani. Nyugdíjast diákra, diákot nyugdíjasra, kormánypártit ellenzékire és vissza, egészségügyest sportolóra és viszont, heterót homoszexuálisra és fordítva stb.

És a nép megeszi és elkezdi utálni a szomszédját, valami lényegtelen xarért.

Nem kell itt egy gramm rasszizmus, tudjuk mi utálni a saját fajtánkat, nagyon is.

Ezen kéne túlnőni. Sajnos még egy valódi demokráciához neveletlen gyerekek vagyunk.

2017. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
#7-hez hozzátenném, azért ez nem csak ránk igaz. Konkrétan a demokráciához a komplett emberiség nincs felnőve. :)
2017. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Wadmalac, lényegileg egyetértünk, csak mi ez a "balliberális" dolog? Ezt hogy sikerült belekeverned, tekintve, hogy épp te ágálsz a politikai hatás és egymás megbélyegzése ellen?


Szerintem hagyjuk egymás szapulását, és maradjunk a főkérdésnél.

Respect.

2017. szept. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Könyvet nem tudok ajánlani. Ha tudnék se akarnék.


Viszont szerintem hasonlóak a cigányokhoz, nagyon jók a személyek közötti kontaktus-készségeik. Példa; Nyugat -Európában, amikor mondjuk németül megszólít egy kolduló cigányasszony, és meghallja, hogy egymás között magyarul beszélünk, kb. 3. próbálkozásra már magyarul koldul tőlünk, elég tűrhetően.

A zsidók ezt írásban, magasabb szinten tudják megtenni, mert többévezredes írásbeliségük van.


Külföldön lehet a legjobban meglátni, ahol a kapcsolati tőkéjük a legelőnyösebben használható.


Ha belegondol valaki, tényleg jobban lehet közvetítésből boldogulni, mint termelésből, gazdálkodásból, úgy általában.


A Numerus claususnak könnyen utánanézhetsz, nem zsidóellenes volt, csak úgy jött ki, mert nem saját nemzetiség voltak papírforma szerint. Manapság sem "kérték" a magyarországi nemzetiségkénti státuszt, mert nekik így előnyösebb.


Szerintem is csak tanulhatnánk tőlük, előnyös lenne nekünk is. A hiba, hogy nekünk nincs saját magyar vallásunk, pedig lehetne, létrehozhatnánk, hogy ne vagy féltucat nagy vallásban aprózódjunk el.


Talán segítene, ha elolvasnád a Czeizel könyvét a magyarság genetikájáról, vannak benne informatív fejezetek.

2017. szept. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

"Wadmalac, lényegileg egyetértünk, csak mi ez a "balliberális" dolog?"


Sajnos a témában kikerülhetetlen, hogy politikai irányzatok szóba kerüljenek. És tény, hogy a baloldali liberális politika tűzte a zászlójára legfelső sorba ezt a "minden kisebbséget megvédünk még a nevének szájon kiejtésétől is" gondolkodást.


És utána, ez természetesen minden politikai irányzatra jellemző, a saját irányszlogeneit a popularitás érdekében túlhajtva próbálja érvényesíteni.

A jobboldalnak is van ilyenje, más szlogenek, más céljelszavak, amit túl tudnak lihegni, de éppen a fent részletezett téma a balliberális politika vesszőparipája.


A jobboldalról is lehetne ugyanilyen jelleggel beszélni, de a jelen kérdésben nem aktuális.

A szélsőjobb meg főleg nem, mert ott pont az ellenkezője dívik az ellenséggenerálásnak.


Szóval, a ballib emlegetésem NEM pártosság volt, csupán idevágó tény. Nem politikai irányultságot tükröz, csupán megállapítás.

Nem vagyok híve a "velem vagy ellenem" szemléletnek, pártatlanul is lehet kritizálni minden politikai irányzatot. Én egyiknek sem leszek a zászlóvivője.

2017. szept. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!