Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hívjuk erdélyi magyarnak...

Miért hívjuk erdélyi magyarnak a Románokat?

Figyelt kérdés
Értem én hogy valamikor hozzánk tartoztak az erdélyiek, szomorú hogy már nem hozzánk tartoznak, de miért kell őket magyarnak nevezni. Miért kell nekik állampolgárság? Ha valaki magyarnak érzi magát, költözzön Magyarországra. Szerintem túl kéne lépnünk a veszteségeken ami ért minket, és ha azt az energiát amit a sajnáltatásunkra fordítunk, az országunkra fordítanánk, előbbre lennénk.

2017. szept. 30. 21:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha holnap Kína közli, hogy övé Magyarország, akkor te kínainak vallod majd magad, vagy magyarnak?
2017. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Ez eleg nehez kerdes szerintem, foleg manapsag, amikor az emberek ennyire szetszorodnak orszagok kozott, tovabba parkapcsolatokban is jelentosebb a keveredes. Te minek hivnal egy tobb generacion at magyar felmenokkel rendelkezo, mas orszagban szuletett egyent?
2017. okt. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!