Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az erdélyi "magyarok" akik...

Az erdélyi "magyarok" akik igazából román állampolgárok, miért érzik magyarnak magukat, amikor a viselkedésük sem olyan, mint egy magyarnak?

Figyelt kérdés
Szerintem az erdélyi "magyarok", akik igazából románok, mert román állampolgárok, nem is érzik magukat magyarnak, mert a viselkedésük is olyan mint a románoké.
2015. szept. 22. 19:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Te miért érzed magad magyarnak?
2015. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Talán mert Magyarországon születtem, és magyar állampolgár vagyok.
2015. szept. 22. 19:10
 3/34 anonim ***** válasza:
75%
Te igazából mi vagy anyaországi magyarkám?
2015. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
Na én meg Nagyváradon, Romániában, valami bajod van?
2015. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
97%
Aaa szóval ha elcsatolnák dél franciaországot a spanyoloknak adnák akkor azok nem is franciák aztakva. Szerinted mennyi kozuk volt ahhoz elcsatolt teruletre kerultek? Ugyan úgy magyarok ez milyen hlye kerdes.
2015. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
97%

Nem halottál még azokról az emberekről, akik életükből ki sem mozdultak a falujukból, és egymás után három ország állampolgárai voltak? Gondolod, hogy mindannyiszor átváltották az identitásukat?

Itt nincs értelme a miértnek. Magyar az, aki magyarnak éri magát.

2015. szept. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Romániában nőttek fel, ott jártak iskolában, a román törvények szerint élnek, nem a mostani Magyarország területén születtek, jól érzik magukat Romániában még is miért lennének magyarok?
2015. szept. 22. 19:34
 8/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%

"Az erdélyi "magyarok" akik igazából román állampolgárok, miért érzik magyarnak magukat, amikor a viselkedésük sem olyan, mint egy magyarnak?"


Tehát nem kőbunkók, nem utálnak csípőből mindekit, nem nézik le a másikat? ezekre gondolsz?

2015. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%
gondolom ez a kérdés egy szimpla provokáció akar lenni, de azért az a legkellemetlenebb, hogy van jópár olyan erdélyi magyar, akik sokkal magyarabbak, mint itthon a többség...
2015. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%
Akkor te a magyarországi cigány, sváb, ruszin, szlovák, román, szerb, bolgár, örmény, lengyel, kínai, arab stb. kisebbségeket sem ismered el?
2015. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!