Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A felvidéki, délvidéki,...

A felvidéki, délvidéki, erdélyi magyarokat is igazi magyarnak fogadjátok el? Mi a véleményetek rólu (n) k?

Figyelt kérdés
Egy délvidéki magyar : ) 18/F

2012. márc. 29. 10:34
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
46%
Igen. Mint nemzetiséget, teljesen igaz magyarnak fogadok el minden, határon túl élő magyart. Az állampolgársággal kapcsolatban kicsit más a véleményem.
2012. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen. Viszont a szavazati jogot baromságnak tartom.
2012. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, hogy van e igazi és hamis magyar, de amúgy igen. Az állampolgársággal sem lenne gond de a szavazat azonban túlzás. Nem is azért mert kevesebbek vagytok, vagy valami de nem éltek itt, nem feltétlenül érzitek meg azt amit a Magyarországon élők igen. Akkor mégis hogyan kellene "jól" szavaznotok?
2012. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Képzeld csak el, hogy mondjuk Debrecenben lefekszel aludni, és reggelre a Román határt kitolták. Akkor te reggeltől Román vagy ?
2012. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Ki vagyok én, hogy eldöntsem, te igazi magyar vagy-e vagy sem? Hogy te igaz magyar vagy-e?


Én Magyarországon születtem német apától, magyar anyától - fél életemet külföldön töltöttem. Magyarnak tartom magamat, és németnek (még ha a Muttersprachem nem is olyan jó, mint mondjuk az angolom vagy az anyanyelvem). Ha valaki megkérdőjelezi ezzel kapcsolatos érzéseimet, azt én elküldöm a melegebb éghajlatra.


Az állampolgárság egy jogi dolog. Egy országhoz tartozást fejez ki, nem egy néphez tartozást. Az egyiknek lehet objektív peremfeltétele, a másiknak nem.

2012. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 lindmayer ***** válasza:
100%

"aki magyar, velünk tart ma!"

az tartozik a magyar nemzethez, aki magát annak tartja

az állampolgárságról: jó ötletnek tartom, és ez egy elkésett lépés volt: eddig Afrikából, közel-keletről menekültek azok hamarabb kapták meg az állampolgárságot, mint a határon túl élő testvéreink

persze ennek egyrészt szimbolikus értéke van, ezt talán nem vitatja senki, de mást célt is szolgál:

egyrészt pontosabb képet kapunk nemzetünk méretéről( egyes becslések között akár milliós eltérések is vannak)

másrészt ha egy magyar állampolgárt nemzeti hovatartozása miatt hátrányosan megkülönböztetnek, vagy még fizikai bántalmazást is szenved, az ottani országvezetői nem mondhatják, hogy ez belügy, hiszen egy magyar állampolgár ellen követtek el jogsértést

persze a jogaikat tekintve nem "egyenlőek" az itthoniakkal, pontosabban más jogi státuszban kell őket kezelni(itt a különböző ellátó és támogató rendszerekre gondolok)

a szavazati jogot én speciel támogatom, avval kiegészítve, hogy a határon túliaknak külön lista lenne, hogy tényleg őket képviseljék

ez egyébként több európai országban bevett szokás( a határon túliak szavazati jog) mint például olaszországban

2012. márc. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Én a Felvidéki,Erdélyi magyarokat a legnagyobb magyarnak tartom!!Minden tiszteletem,hogy még ennyi idő múltán is tartjátok magatokat,azzal a sok borzalommal szemben amit az oláhok,tótok művelnek!!

Ha minden magyar olyan mentalitású lenne,mint ti nem lenne ebben az országban semmi gond,sőt még abban is biztos vagyok,hogy a revízió is régen megtörtént volna már!!

2012. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó: nagyon köszönjük!!! Jó ilyet hallani, azok után amik történnek mostanában... És mindenkinek köszönöm, aki egy véleményen van az előzővel. Egy vérből valók vagyunk!!! http://www.youtube.com/watch?v=g86bz6d95b4

egy felvidéki...

2012. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Magyarpatriota ***** válasza:
49%
Én minden képen! Sőt! Inkább tartom honfitársamnak egy erdélyi, felvidéki,délvidéki vagy kárpátaljai magyart,mint egy olyan magyarországi idiótát aki lerománozza, szlovákozza,szerbezi,ukránozza a határon túli MAGYAROKAT!!!
2012. ápr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem szeretném, ha külföldiek szavaznának a sorsomról...

Ha pedig az erdélyiek akkora magyarnak érzik magukat, költözzenek HAZA!

2012. ápr. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!