Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az állásinterjúkon miért nem...

Az állásinterjúkon miért nem szabad hogy látszódjon az emberen, hogy ideges? Meg minek kell magabiztosnak látszani?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert a munkáltatók szeretik a határozott embereket és aki tisztában van a saját képességeivel, valóban azzal a tudással rendelkezik, amit az önéletrajzában leírt, akkor nincs mitől tartania. Egy természetes izgalom mindenkiben benne van és ezt meg is értik, viszont mivel ez már nem iskola, ahol javítani lehet, felnőtt emberekről van szó, nincs helye dadogásnak és összefüggéstelen beszédnek. Egy-egy állásra sok a jelentkező is általában, így persze, hogy a legjobbat fogják kiválasztani. Minden munkavállaló valahol képviseli a céget ahol dolgozik, a megjelenésével, a tudásával, a fellépésével, bármilyen munkakörben is legyen.
2010. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert szívesebben vesznek fel, ha határozottnak tűnsz.

Egyébként én nagyon idegeskedős vagyok, ezért az utolsó interjúm azzal kezdtem, hogy ezt megmondtam. Ügyfélszolgálatos pozícióra jelentkeztem, oda ugyan nem vettek fel, de háttérmunkákra igen, és valóban sokkal testhezállóbb, ezért örülök, hogy szóltam, mert nagyon szenvednék, ha ügyfeleznem kéne egész nap (persze ezt előtte is tudtam, csak nagyon kellett a munka, emiatt már válogatás nélkül mindenre beadtam). Szóval én úgy látom, hogy nem _kell_, jobb őszintének lenni.

2010. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert ha rajtad az látszik, hogy te magad nem vagy meggyőződve az alkalmasságodról, akkor ők miért higgyék, hogy te kellesz nekik?
2010. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az első találkozások alkalmával az első benyomás dönt. Ez pár másodperc alatt eldől és utána nagy erőfeszítések árán lehet csak megváltoztatni.

Te felvennél egy olyan jelentkezőt, aki összevissza beszél, ideges mozdulatokat tesz, leejt mindent, nem néz a szemedbe, fészkelődik a székében, stb?

Nem, mert aki bizonytalan első látásra, arról az az első benyomás alakul ki, hogy valószínűleg a munkavégzése is hasonló lesz...

2010. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!