Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elkezdtem könyvet írni. Itt...

Elkezdtem könyvet írni. Itt egy részlet belőle. Mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés
Egyre közelebb ér a lábamhoz. Ahogyan hátra nézek már nem látok mást csak az engem üldöző éjsötét füstöt, ami teljesen ellepi az előbb még barátságosnak hitt erdőt. A szívem már szúr és alig kapok levegőt. Nem tudom tartani az eddigi tempómat. Már a lábamban is áramütésként nyilall a fájdalom. A látásom egyre homályosodik, már szinte nem látok két méternél tovább előre. Hirtelen egy éles ütődést érzek a bokám felett majd a földre rogyok. Azt hittem, hogy egy fadarabban buktam fel, de tévedtem. Ahogy rápillantok a bokámra egy vastag indát látok, egyre csak tekeredik fel rajta. Fokozatosan erősödik a szorítása. A lábaim hasznavehetetlenek. Remegnek a fáradtságtól. Amikor felnézek már nem látok többet, mint a fekete füstöt és érzem ahogy a testem megadja magát.

2017. okt. 20. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:

"Egyre közelebb ér a lábamhoz... Hátranézek, de már nem látok mást, csak az engem üldöző éjsötét füstöt. Teljesen ellepi az előbb még barátságosnak hitt erdőt... A szívem már szúr, alig kapok levegőt. Nem tudom tartani az eddigi tempómat. Már a lábamban is áramütésként nyilall a fájdalom. A látásom egyre homályosodik, minden elmosódik előttem. Hirtelen egy éles ütődést érzek a bokám felett - a földre rogyok. Talán egy fadarab...de nem, a bokámon egy vastag indát látok, egyre csak tekeredik fel rajta. Fokozatosan erősödik a szorítása. A lábaim hasznavehetetlenek. Remegnek a fáradtságtól. Amikor felnézek, már nem látok mást, csak a fekete füstöt, és érzem, ahogy a testem megadja magát."


Szerintem így egy fokkal jobb, ha az a cél, hogy feszültséget teremts.:-)

2017. okt. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Több rövid mondat, "...", illetve vessző, ha jól értem a lényegét? Köszönöm:-)
2017. okt. 21. 00:10
 3/7 anonim ***** válasza:
A vesszők mindenképp kellenek (az eredeti szövegből több helyen hiányoztak), ha könyvírásra adod a fejed, érdemes ügyelni a nyelvtanra. Egyébként kíváncsi vagyok a sztorira.:-) Tulajdonképpen romantikus történetet írsz, vagy horrort?
2017. okt. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Nekem túl sok. Nem kell minden egyes mondatba valami nyelvészeti bravúrt beleerőltetni. Kicsit talán mintha erőltetett lenne. Az látszik, hogy dolgoztál ezen a részen, talán éppen ezért bonyolítottad túl. A jó könyvet nem a bravúros fogalmazás teszi, hanem egyfajta természetesség, amivel a legelborultabb történet során is úgy követik egymást a szavak, hogy ott és akkor elhiszem, hogy az a világ létezik és tényleg zöld az égbolt. Itt sajnos nem hittem el.
2017. okt. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nos igen, az első válaszolónál elhittem, ilyen apróságokon múlik ^^ (2:23)
2017. okt. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Huzd le a melleknevek 90%-at, es picit jobban gondold vegig, amit leirsz, mert pl. a fust nem lehet ejsotet. Nem kell eroltetni mindennek a jellemzeset, megoldja azt az olvaso agya.
2017. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
5 "már" van benne...
2017. okt. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!