Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondanátok kritikát az írásomr...

Mondanátok kritikát az írásomról? Szerintetek megéro dolgozni rajta?

Figyelt kérdés

Szóval ez egy HP fanfic szerűség csan Franciaországban követi nyomon Harry küzdelmeit Voldemortal szemben.Ez az első írásom.Ezért kérek segítséget tőletek.Ha valakit érdekel a folytatás : [link]


13/F


Hogy lehet valakinek ilyen gyönyörű haja? „Kérdeztem magamban miközben mögötte sétáltam.

- Ne bámuld már ilyen nyilvánosan! - szólt rám Xavier.

- Damien már megint Alyssiát bámulja? - szólalt meg a Victoire aki most szólalt meg először amióta kicsöngettek.

- Nem lehet?!

- Hát...

A diákok egyre jobban igyekeztek a gyógynöványtanra ahol Camille tanárnő várta őket. Damien egész órán csak a menta levelét bökdöste a tollával. Xavier aludt, Victorie pedig, mint mindig, most is olvasott. „Mikor telik már le az a nyomorult hatvan perc?!”. És ekkor (a diákok nagy örömére) megszólalt a harang, ami az óra végét jelentette.

- És a házi feladat harminc centiméteres kutatást írni a mentalevél és mentaszár felhasználásáról. - mondta nyugodt hangon Camille tanárnő, mintha ez a világlegtermészetesebb dolga volna.

A diákok, mint egy csorda, úgy özönlettek az ebédlőbe. Á Saint Benedictiseknek az ebédlő végében volt az asztaluk.



- Miért nem lettem Benedekes?! - fakadt ki Xavier.

- Bocs skacok, de én akkor megyek. - mondta Damien és elindult a Benedekesek asztalához.

- Véletlenszerű volt a beosztás. Szólj Fleur tanárnőnek hátha átrak a Mártonosokhoz. - mondta Victoire.Az ebéd végeztével a diákok kitódultak a parkba. Damien összeszorított kézzel ment végig a folyosókon. Alyssiát kereste. Most először próbált bepróbálkozni nála. Odaért a Benedekes tornyába, ami a szokásos zöld, kék, ezüstszínekben pompázott. Alyssia egy fotelben ült és könyvet olvasott.

- Öööö....Szia!

- Szia - mosolygott rá a lány

- Szerettem volna megkérdezni hogy...nincs-e kedved le...

- De van kedvem. - mondta lány és újra a kezébe vette a könyvét és elkezdte olvasni. Damien szóhoz sem jutott. Boldogan sétált végig a folyosón. Semmi nem szeghette kedvét. Csak egy dolog. A szülei halálfalók. És ő maga is az. Sohasem vehetett fel olyan ruhákat, amikben látszódott a karja. Hülye Harry Potter! Ha ő most nem kavarná Angliában a szart akkor nem kellene itt szenvednie. Boldogan élhetne itt Franciaországban.



- Szia Damien, mit csinálsz itt? - kérdezte Fleur Delacour tanárnő

- Semmit tanárnő, csak sétáltam. – válaszoltam és óvatosan elillantam. Nem néztem hova megyek és ezért belebotlottam abba, akit a legkevésbé szeretek. Louis-ba. Mártonos srác és azt hiszi övé a világ.

- Mi van Damien! Nem látsz a Sátántól? – röhögte el magát. Imádott gúnyolódni a nevemmel.

- Ha befogod, megengedem, hogy elmenj.

- FOGD BE A POFÁD ARANYVÉRŰ!! – ordibálta rám.

- Várj három másodpercet hátha megsértődöm.Egy….Kettő…..Három…Bocsika majd holnap. – ekkor bekövetkezett az amire nem számítottam. Előrántotta a pálcáját és rám szegezte.

- Stupor! – ordította, én meg elvágódtam.

- Reducto! – kiáltotta megint. Ez már rohadtul fájt.

- Expulso! – mondta. És ezzel a lökéssel a falnak taszított. Most vettem észre, hogy egy nagyobb tömeg vett minket körbe. Megpillantottam Xaviert,Victoriet, Alyssiát. Nyernem kell. Felálltam és elordítottam magam.

- Confringo! – Louis talárja kigyulladt.

- Caspitulatus! – küldte rám de én hárítottam.

- Deprimo!

- Stupor!

- Protego Maxima! – és ezzel a pajzs bűbájjal egyben el is taszítottam ellenfelem. És azt hittem vége. De nem. Egy Hangot hallottam: „Crucio”

- CRUCIO! – ordította rám. Görcsbe rándult mindenem. Sajgott az egész testem. De véget ért. Ott állt fellettem diadalittasan.

- Reducto. – mondtam gyászos hangon, de még így is eltaszítottam ellenfelemet. Felálltam.

- Sectumsepra! – mondta mire egészen Alyssia lábáig csúsztam. Vérzett mindenem. Alyissia lehajolt hozzám. Csak nézett.Az átkot ismertem.

- Mi van Damien nem tudod az ellenszerét?! – nevetett fel. Őrült. Gondoltam magamban. Ennek az ellenszerét nem ismerem. De a saját átkomat most kipróbálhatom.

- Rictumsepra! – üvöltöttem utolsó életerőmmel és ezzel az átokkal átadtam magam a vérzésnek. Alyssia fölemelte a fejem.

- Hívjatok orvost! – kiabálta – Gyerünk már!



2017. okt. 27. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Az adminok ennél sokkal rosszabbakat is átengednek a rostájukon.

Vannak, akiknek bejön ez a sítlus, nekem nem. Sajnos nem bírtam elsőre végigolvasni, pedig alapvetően szeretem a fanfictiont és régebben került is ki nem egy a kezem alól.

A nevek nagy részétől a hideg rázott ki, nem jó értelemben.

Amin javíthatsz: a párbeszédeknél az összekötő szövegeket nézd át, nem feltétlenül kell mindig mindenhol mindent magyarázni.

2017. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az ötlet, hogy a főszereplőd halálfalók fia, szerintem nagyon érdekes.

Minden másra azt tudom mondani, hogy nagyon látszik rajta a korod és hogy ez az első írásod.

Hogy megéri-e dolgozni rajta, azt szerintem az alapján döntsd el, hogy élvezed-e. Ha igen, akkor írd csak nyugodtan, de ne várd tőle, hogy tökéletes legyen. Minél többet írsz (és olvasol!) annál inkább rá fogsz érezni.

Így kezdetnek azt tudnám tanácsolni, hogy figyelj oda a szóismétlésekre és legyenek leírások is, írd le hogyan néznek ki a szereplők, hogy néz ki a hely, ahol vannak. Nem csak a párbeszédek fontosak.

2017. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Előző vagyok, még annyit fűznék hozzá, hogy nagyon nem ajánlom, hogy rögtön az első írásodat a "nagyvilág" elé tedd! Egész egyszerűen azért, mert a nagyvilág elér könyörtelenül tud kritizálni időnként és nincs tekintettel arra, hogy ki vagy és mi várható el tőled. Könnyen lehet, hogy csak elveszi a kedvedet az egésztől, ami nem lenne jó.

Szóval szerintem jobban tenned ha az első írásaidat, amiben még csak próbálkozol a dologgal, megtartanád magadnak, vagy csak rokonoknak, barátoknak mutatnád meg, mert egyrészt tőlük könnyebb kritikát elfogadni, másrészt figyelembe veszik azokat a szempontokat is amiket mondtál, hogy 13 éves vagy és hogy ez az első írásod.

2017. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszik, folytasd!
2017. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!