Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnál mondani véleményt/kriti...

Tudnál mondani véleményt/kritikát az írásomról? Írd le lécci, hogy miért nem tetszik vagy tetszik. Belinkelni nem engedi, wattpadon van fent A vakáció, ami megtanított élni címmel.

Figyelt kérdés

2016. ápr. 6. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos, először is, bár ez nem tartozik teljesen magához a kérdésedhez, rengeteg helyesírási és elgépelési hibát találtam benne. Pár közülük nem volt vészes, de néhányon azért felkaptam a fejem (pl. eggyütt - helyesen együtt; heje, hejemben - helyesen helye, helyemben stb.)

Ez önmagában nem "akkora" probléma, de egyszerűen élvezhetetlenné teszi az olvasást, javaslom, ha másképp nem megy, először írd meg Word-be a fejezeteket, ott automatikusan rámutat a hibáidra és kijavítja őket.

Bevallom, az első soroknál még morogtam a sablonos témaválasztáson, gondolom, te is körülbelül a 12-16 éves korosztályba tartozol, mindazonáltal napi szinten találkozom hasonló, elcsépelt történetekkel ( lány, aki nem találja a helyét, rossz szülők, internetfüggő kisöcs, aztán valami csoda folytán a történet végére többé-kevésbé minden rendbejön...előre megelőlegezem, hogy egy titokzatos fiú lesz a dologban)....DE, nagy meglepetésemre, ettől függetlenül maga a történet nem volt rossz! A mondatok szépek, összefüggőek, érteni lehet, hogy mit akarsz kihozni belőlük, a jelzőket,kifejezéseket helyesen, jelentésüknek megfelelően használod (hidd el, manapság már ez is nagy szó valakinél!) Egyenlőre azt mondom, nekem tetszik, a helyesírásra még gyúrj rá egy kicsit, különben jó lesz. Valamint, a témaválasztás sem épp tetszetős, de hát végül is te tudod miről írsz...:) (Még így, belegondolva, egyetlenegy apróbb, tartalmi hibát találtam: a lány az elején váltig állítja, hogy a bátyja haszontalan, internetfüggő, s a folytonos szapulásból azt lehet kiszűrni, nem is nagyon kedveli, a második részlet végére pedig már igencsak "jóban vannak" egymással. Ez persze lehet a szülők elleni közös összefogás eredménye is, de akkor is, nekem egy kicsit itt túl nagy volt a váltás a két szituáció között.)

Szóval folytasd csak, jó lesz ez még! :)

2016. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy elolvastad:) az a baj, hogy telefonon vagyok, ott nincs word és van egy jó adag diszgráfiám úgyhogy szívtam:) rosszfiút nem akarok beleírni, hanem inkább arról akar szólni, hogy milyen erős tud lenni a testvéri szeretet.
2016. ápr. 8. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Off: Ha már helyesírás, akkor az első kommentelőnek csak annyit jeleznék, hogy az egye(n)lőre - az általa használt értelemben - n nélkül írandó. :)
2016. ápr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!