Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek létezett valaha...

Szerintetek létezett valaha egy "ország"?

Figyelt kérdés
Szerintetek létezett valaha egy nagyon ősi kulturális, nyelvi egység amelyből létrejött később a kelta, etruszk, szkíta, pártus, hun, ógörög, ótörök esetleg még a sumér kultúra? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez igaz, persze nyilván, hogy az indoeurópai kamudumával agymosottak tiltakozni szoktak valamennyire. Ti mit gondoltok a feltevésről?
2017. okt. 31. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Platón (Kr. e. 427– Kr. e. 347) Timaiosz és Kritiász című írásaiban tesz említést egy olyan szigetről, amelyet Atlantisznak hívnak (az ott élő Atlasz király nevéből): ez a földrésznyi nagyságú ország nagyjából 9000 évvel Platón ideje előtt létezett, mesésen gazdag, békés és háborítatlan volt.
2017. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"földrésznyi nagyságú ország"

Na, na!

Ez a sziget a Földközi-tengerben volt, nagyjából Szantorin környékén. A külső gyűrűből még mindig vannak darabok, annál nem volt nagyobb.

Valószínűleg fejlett volt, de azért nem kiugró, és főleg: NEM minden kultúra őse! Még csak nem is szellemi vezető!

2017. nov. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ez a bizonyos civilizáció Atlantiszon lett volna, de amik kialakultak belőle: etruszk, szkíta civ. stb. olyat dobtak az emberiség fejlődésén (építészet, harcászat, vallás) ami szerintem kirántotta a "kőkorszakból". Szerintem.
2017. nov. 1. 11:46
 4/8 anonim ***** válasza:

"amik kialakultak belőle"

Valószínűleg semmiféle civilizáció nem alakult ki belőle, hanem mind elpusztultak a robbanásban.

Ez azért valószínű, mert különben lennének közvetlen hagyományok, nem csak közvetett (Platon).

És ezért valószínű az is, hogy nem voltak sokan, és nem volt jelentős a szerepük. A legendák kissé túloznak.

2017. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy miről beszél a harmadik :D
2017. nov. 2. 10:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Te vagy a harmadik!
2017. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
tadam... a harmadik hozzászólót én sem értem, lehet hogy ő sem érti magát. :D
2017. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy nem túl bonyolult megtalálni:

[link]

Itt van a válasz minden kérdésedre.

Ha még valamit nem értesz, írj.

2017. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!