Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Olyan emberek véleményét...

Olyan emberek véleményét várnám, akik részt vettek valaha a CCUSA, valamint a Camp Leaders nevű programokban. Mi volt a tapasztalatotok Amerikával kapcsolatban? Milyen volt a diákmunka?

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 13:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: melyik városban dolgoztatok?
2017. júl. 4. 13:05
 2/10 jikanv ***** válasza:
47%
Korulbelol olyan mintha magyaroszagon mindig a legjobb tudasod szerint csinalnad.
2017. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia en voltam CCUSAval work and Travel programon ;) kérdezz nyugodtan csak jókat tudok mondani a cég korrekt a többi rajtad múlik . Van egy amerikás Fb csoport ha szeretnél csatlakozz ;) [link]
2017. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2017. júl. 29. 14:39
 5/10 anonim válasza:
100%

Egyszer már leírtam másnak szóval csak bemásolom a válaszomat: Szia! 😊

Én 2017 nyarán (tehát most :D) voltam kint velük először, és nagyon nagyon pozitív tapasztalat volt. Féltem belevágni, mert nem tudtam, hogy mire számítsak, valahogy olyan szürreálisnak tűnt az egész, sokkal bonyolultabbnak képzeltem el. Attól tartottam, hogy lesznek rejtett költségek, vagy bármilyen más átverés. De nem volt semmi ilyesmi, és életem nyarát töltöttem kint!! Komolyan.


Egyátalán nem igényel sok szervezést, a Camp Leaders csapat konkrétan mindent megcsinál neked, amit csak lehetséges. A szerződés aláírása előtt van egy beszélgetés féle, meg egy videókészítés, én teljesen transzban voltam előtte, hogy ez most milyen egy bonyolult, ijesztő dolog lesz, ehhez képest egy fél óra alatt megvolt az egész procedúra beszélgetéssel szerződésaláírassal tokkal vonóval. Végig segítettek a CampLeaders skacok, tök jófejek is egyébként, nincs min izgulni. A jelentkezés során össze kell szedni a kért dokumentumokat, és kitölteni egy profilt (kérdésekre kell válaszolgatni), semmi bonyolult, és lépésről lépésre leírnak mindent, pikkpakk megvan az egész. Aztán van egy vízuminterjú (konkrétan 3 perc beszélgetés egy kedves emberrel a nagykövetségen), aztán egy kiutazás előtti tájékoztató és bumm kint is vagy. Epic!!


A kinti létről egy 7 részes folytatásos regénysorozatot lehetne írni, de megpróbálom tömören. A meló kemény, én a konyhán dolgoztam support staff-ként, korán keltünk és vacsi után végeztünk, de semmi pénzért nem cserélném el ezt a pozíciót. Egész nap vágtuk a zöldségeket meg servingeltük az isteni undorító mac’n’cheese-t meg söpörtük a padlót, de közben ment a zene, táncoltunk az asztalok között és üvöltve énekeltünk, a kitchen staff tagjaiból kb fél nap alatt egy szeretetteljes összetartó bolond család lett. A day off-okon mindig utaztunk (heti egyszer van ilyen), egyszer két day off összetolásával sikerült egy 2 napos kanadai utat is összehozni. Én azt hittem, hogy a tábor részét utálni fogjuk, és az csak a szükséges rossz lesz, hogy legyen pénz utazni, de ez teljesen megcáfolódott. Imádtam a tábori életet.

Ha már pénz, 1200 dollárt kerestünk, meg én ott maradtam 2 plusz napot 150 dollárért (esküvő volt, azért kaptunk ilyen sokat). Voltak, akik ebből kihozták az egész nyarat, én sajnos nem vagyok ennyire leleményes, de direkt dolgoztam még év közben mielőtt kiutaztam, és az akkor félretett pénzemmel kiegészítve teljesen önerőből kijött az egész program (jelentkezéssel, tábori élettel, utazással). Szóval ez rajtad áll.

Összességében nem is tudok negatívumot mondani, mert oké, hogy kemény, és oké, hogy a munkával telik a nyár nagyrésze, és oké, hogy nem a Szigeten sírsz a naplementében a koncerteken csillámos arccal, de mégis annyi élménnyel gazdagodsz kint, ami sehol máshol nem lenne lehetséges. Ha nyitott vagy, és tudsz alkalmazkodni, semmi problémád nem lesz. A tábor egy isteni életérés, a tábor utáni utazás pedig szürreálisan zseniális.

Amúgy van egy Facebook csoportjuk, „Camp Leaders Hungary Hivatalos Fórum” a neve, lépj be nyugodtan, tegyél fel kérdéseket, olvasgasd a posztokat! 😊 Nagyon jófej közösség.


Remélem segítettem! 😊 20/L

2017. nov. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! :) ;)
2017. nov. 5. 10:58
 7/10 anonim válasza:
100%

Szia én is a Camp Leadersel voltam kint, és csodálatos volt!! A meló az meló, de olyan hihetetlen élményekkel gazdagodsz, amiket leírni le se lehet:). A környezet, az új emberek és élethelyzet annyira elvarázsolt, hogy ha újrakezdhetném a nyarat, nem hezitálnék, és újra kimennék! Már maga a tábor csodálatos, az utazásra meg szavak nincsenek !!

21L

2017. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Olyan jó ezt hallani! :)
2017. nov. 6. 11:13
 9/10 anonim válasza:
76%
Voltál kint azóta?:)
2019. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül nem, belföldön helyezkedtem el.
2019. okt. 20. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!