Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha megszeretnénk emlékezni...

Ha megszeretnénk emlékezni Trianonról, most lesz pénteken, ki kell tenni a kokárdát vagy fekete szalagot vagy valamit?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A kokárda kizárólag március 15-ére való. Fekete szalagot ki lehet tenni, bár az inkább akkor szokás, ha egy konkrét személy halálára emlékeznek. De végülis ebből az alkalomból is viselhető.
2010. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy megemlékezel az ott elveszett emberekről, egy nagyon szép gesztus. Ehhez nem szükséges (szerintem) semmilyen szalag, az a lényeg, hogy te legbelül gondolsz az eseményre, az emberekre, esetleg családjukra. Értékes ember az, aki ilyet tesz a mai rohanó világban.
2010. jún. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Bocsánat, most emlékezni szeretnél, vagy azt, hogy mások lássák, hogy emlékezel? Megemlékezni odabent kell. Nem a ruhádon.
2010. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért kapták fel most ezt a témát annyira, főleg a fiatalok, divat lett csupán ezzel foglalkozni.

Én már régebben is megemlékeztem, de semmi kokárda vagy mutogatós dolog. Amikor mentünk Szlovákba v Erdélybe kirándulni, vittünk kis ajándékokat, és kaptunk is sokat. Jókat beszélgettünk, jó embereket ismertünk meg.

Az, hogy most a "főnök" meg a cége ekkora kavarodást váltott ki ezzel a cécóval, az csak politika.

Akit anno lecsatoltak, az ott is marad már, az országhatárokat ma már nem mozgatják, esetleg betelepülnek országokba, az ott élők akarata ellenére(Irak, stb.), de itt remélhetőleg senki nem tervez ilyet. A legtöbb amit tehetnek a lecsatoltak, hogy megbékélnek a helyzettel, és büszkék a magyar származásukra, mi meg rájuk, hiszen többjük magyarabb az itt élő magyaroknál.

De ha divatos akarsz lenni, tegyél fel valamit a ruhádra, de attól még sosem lett jobb senkinek.

2010. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!