Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Erről miért nem mesélhetett,...

Erről miért nem mesélhetett, nem érdekelték a régi dolgok?

Figyelt kérdés
volt egy nagyim, 1912-től 2004-ig élt. én sajnos az unokájaként túl későn születtem és nem voltam elég idős hogy érdemben kérdezgessem erről mielőtt meghalt, az érdekelne hogy zenei emlékként ő miért nem említett soha népzenét? ő még gyerekkorában-kistiniként simán hallhatta a régiek zenéjét, tisztában lehetett népdalokkal stb. mégis ami megmaradt, ha alkalom volt magnókazettára felénekelni, műdalokat, filmzenéket énekelt, az akkor menő dolgokat, az ő fiatalságának emlékeit. megértem egyrészről, de érdekelne hogy a múlt annyira semmibe volt véve az idejében, vagy csak ő lehetett olyan típus aki inkább a jelenére koncentrált mint a múlt megőrzésére? egyébként emlékezhetett rá szerintetek dallamokra dalokra amit kiskorában hallott, csak nem beszélt róla?
2017. dec. 2. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Az nem jutott az eszedbe, hogy nem érdekelték a népdalok?

A nagyapám is hasonló születésű volt, ő például nagy népdalrajongó volt, citerázott (más hangszerek mellett).

2017. dec. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
de, benne van a kérdés címében is hogy esetleg nem érdekelték. fura azért hogy az ő szemével hogy hathatott a régiek muzsikája ha még hallhatta, dallamai egy letűnt időszak maradéka egy durva időszakban. gyerekként megélni apátlanul az első vh.-t majd a másodikat a férj feláldozásával, utána '56-ot a maga kegyetlenségében, nem lehetett egy unalmas időszak sosem
2017. dec. 2. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!