Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesti közösséget próbáltam...

Budapesti közösséget próbáltam keresni a neten, mert egyedül vagyok. De ha nem vagyok vallásos, alkesz, drogos, meleg, azaz normális vagyok, csak magányos, se focizni, se gyöngyöt fűzni nem akarok, csak emberek között lenni, akkor mi van?

Figyelt kérdés
2017. dec. 10. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Keress akkor egy hobbit. Menj le edzőterembe, vagy nem tudom mi érdekel.
2017. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TR75 ***** válasza:
96%
A vallásos és a meleg amúgy nem normális? Az alkesz és a drogos feltétlenül lecsúszott, mocskos, bűnöző aljanépet jelent?
2017. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindenbe bele lehet kötni, csak akarni kell. Nem úgy értettem, hogy ezek nem normálisak, hanem arra, hogy csak nekik csinálnak közösségeket. De mi van azokkal, akik nem ilyen speciális esetek, hanem akkor normális helyett szimpla ember, tessék. Mert aki nem sorolható be sehová, valójában az van kirekesztve abból, hogy közösséget találjon...
2017. dec. 11. 00:43
 4/11 TR75 ***** válasza:
100%

Hobbi, érdeklődés, szórakozás. Valami csak van, ami érdekel.

"Emberek között lenni". Valamit minden közösség csinál, mert valamilyen célból jönnek össze. Ha csak szimplán emberek közt szeretnél lenni, ismerkedni szeretnél, akkor valami szórakozóhelyet keress. Ha beszélgetni szeretnél, esetleg ismerkedni is, akkor az érdeklődési körödnek megfelelő társaságot érdemes keresni. De nem is muszáj feltétlenül konkrétan társaságot keresni. Pl. ha futsz, bicajozol, távgyalogolsz, sakkozol, előbb-utóbb valahogy emberek közé fogsz keveredni, akikkel lesz közös témád (hacsak nem az a cél, hogy egyedül légy).

Ahogy az első válaszoló is írta, nem tudjuk, mi érdekel. Mintha azt mondanád, hogy éhes vagy, valamit ennél, de az ne legyen sült krumpli rántotthússal, csirkepaprikás, pizza vagy szendvics, mi elkezdenénk neked javasolni palacsintát, rakott krumplit, húslevest, mákos lecsót, te mindet lefitymálod, aztán kiderül, hogy mondjuk nincs fogad, és te a joghurtra gondoltál.

Ha semmi támpontot nem adsz (azon kívül, hogy mi nem érdekel), akkor nem tudunk segíteni sem, mert nem vagyunk gondolatolvasók.

2017. dec. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kezdjél valamit magaddal, és elkerülhetetlenül találkozni fogsz emberekkel. Iskola/munka, koncert, buli, bármilyen hobbi, sportok, stb. a "normális" emberek túl sokan vannak ahhoz, hogy egy közösséget alkossanak, keresned kell valami specifikusabbat.
2017. dec. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az edzőtermet nyugodtan felejtsd el, ez csak egy sablonválasz arra ha valaki ilyesmit kérdez.

Amúgy totál igazad van, mindenkinek van közössége aki kisebbségben van, de a normálisok szerencsére többen vannak. Én pl régóta keresek moziba járó közösséget Pesten, akik akár hetente jönnének moziba, persze csak a jó filmekre, nem akármire. Na ilyesmi nincs. De ha pl részegen akarnék fetrengeni vagy szexelni akárkivel, arra egyből lenne partner.

35N

2017. dec. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csináljatok közösséget! FB-csoport, vagy itt írni egymásnak akik társaságot keresnek; aztán lehet találkozni személyesen - elsőre beülni valahová kötetlenül, aztán majd alakul.

Amúgy értem a kérdező problémáját-felvetését, lehet hogy úgymond konkrétabb téma-hobbi nélkül szeretnél havi 1-2-3 alkalommal találkozni, dumcsizni emberekkel, meg programokat (kirándulás, mozi, múzeum, bowling) szervezni. Az a "baj", hogy akinek már van pár barátja, párja, családja, az nem mozdul el ilyesmik felé, mert nincs rá igénye-ideje és alapvetően az emberek nem nyitottak egymás felé. De itt van a mozis társaságot kereső 35N hozzászóló és itt a kérdező, már 2 fő, akik összefoghatnak és csinálhatnak mondjuk először egy FB csoportot, aztán teszem azt ha már 10-15-en vannak, szerveznek egy sétát a Normafára januárban. Hajrá, legyen sikeretek!

2017. dec. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ELTE TTK matekos teaest, szerdánként 17 órától. Lágymányosi kampusz, a 4-6-oshoz közelebbi épület (Északi tömb) üvegkalitkájában.
2017. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jókat írtok, köszi, elgondolkodtató minden. Kaptam visszajelzést, hogy ez valóban létező probléma másnál is. És igen, a „konkrétabb téma-hobbi nélkül”-i valamire gondoltam, mert mondjuk mi van akkor, ha valaki pl. szeret golfozni, akkor elmegy egy golfklubba. Tök jó, emberek között van. De néha éppen nem golfozni szeretne velük, hanem igen, mondjuk moziba menni, megbeszélni a filmet, vagy kirándulni a Normafához vagy stb. És igen, ez elsősorban azok gondja, akik egyedül vannak. Ugyanakkor előfordul pároknál is, hogy egy kicsit túl magukra zárnak. Az időseknek van ilyesmi kitalálva, a nyugdíjas klubok vannak így szervezve, hogy érdeklődési kör nélkül mennek, és mindenféle vegyes program vár rájuk. Csak hát ott megint van egy specialitás, az, hogy ők idősek. Nem rossz ötlet a „csináld magad” sem, ha hiányzik, van rá igény, akkor meg kell csinálni, ha más nem tette meg előtte :)
2017. dec. 11. 14:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Tenyleg jo otlet a csinald-magad, biztos lesznek sokan akik csatlakoznanak hozzad! :)
2017. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!