Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sok témát láttam az elmúlt...

Sok témát láttam az elmúlt időszakban rablásokról, utcai támadásokról. Megihletett a dolog, mivel 1 hónapja velem is történt egy hasonló eset. Mi a véleményetek róla? Illetve veletek volt hasonló? Ha igen írjátok le

Figyelt kérdés

Szokásos péntek estének indult, haverokkal megbeszéltük, hogy beülünk a kocsmába, ám a buszmegállóba menet megállított két roma srác. 180 centi körül voltak, mint én de már messze hallottam, hogy üvöltöztek. Tipik kötekedő fajta. Odajöttek hozzám, én hülye egy helyben állva vártam a buszt, és elkezdtek egy hosszas beszélgetést. Hülyének nézve engem frusztrálva beszéltek hozzám, mikor jön a busz hova megyek mit tanulok buta, primitív stílusban, engem akartak rábírni, hogy kezdeményezzek egy ütéssel vagy valamivel... Az utca majdnem kihalt volt, és a buszom se jött, így kénytelen voltam velük beszélni... Egy 10-15 perccel később láttam, hogy az ellenkező irányba tartó busz érkezik, mondom nekik pattanjunk fel arra "tesókáim". Hát a két balek nem fellszált rá? Megvártam míg hátramennek, a sofőrnek mutattam a bérletem, de megvártam míg csukja az ajtókat, és leszálltam visszakézből. A két idióta meg ott ült a buszon, jegyet természetesen NEM vettek!!!! és a sofőr még csak szóvá se merte tenni... Integettem nekik, majd 1 perc múlva jött az eredeti irányba tartó buszom a túloldalon, felpattantam és összefutottam a haverokkal. Szerencsésen megúsztam szerintem. Ti mit tettek volna a helyemben? Nagyjából a pofámba álltak és folyton kérdeztek. Minden kamu adat volt amit mondtam nekik és még az is, hogy merre tartok. Szegények annyira barmok voltak, hogy le se esett nekik, hogy nem abba az irányba megy a busz, amit én mondtam úticélnak

Na mi a vélemény? Jól cselekdtem? Hol lehettem volna ügyesebb? azon kívül, hogy hallottam hogy jönnek mögöttem és nem állok meg a buszmegállóban?


2017. dec. 28. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Túlkomplikálod a dolgokat. Én a következőt mondtam volna: "Figyu srácok, ne haragudjatok, de nincs kedvem beszélgetni, legyetek szívesen egyedül hagyni!" Tudom, hogy a kokerók erre rá se bagóznak, mert nem is értik, hogy mit jelent. Ezután vagy elnéztem volna mellettük, vagy a telefonomat nyomkodom, matatok a táskámban, stb. Ha kötözködnek, akkor meg elő a paprikaspry és bele a képükbe a teljes tartalma. Mindig van nálam, és már használnom is kellett hasonló helyzetben.
2017. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem megtámadtak egyszer munkába menet kora reggel, szintén buszmegállóban. Szerencsére épp jött a busz, így csak annyi történt, hogy hátulról rám ugrott egy kapucnis alak, én hassal talajt fogtam, hirtelen azt se tudtam mi van, mire leesett meg épp kanyarodott a busz, csávó elszaladt.


Szerintem amúgy nem vagy igazságos és reális sem.

Többen voltak, te felmérted, hogy balhés alakok és igyekeztél valahogy megúszni a dolgot és szabadulni tőlük, de a buszvezetőt leszólod amiért nem kérte el a jegyüket.

A buszvezető nem terminátor, nincs nála fegyver, gázspray, gumibot, nem golyóálló fülkében vezet. Mégis elvárjátok, hogy "csináljon valamit". Csinál, vezeti a buszt, ennyi a dolga. Nincs leírva sehol, hogy köteles odaállni emberkedni.


egy női vezető

2017. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát tekintve azt, hogy a csávók arról beszéltek nekem, hogy bezzeg ha bandában lennél, akkor neked lenne nagy a képed, meg ilyesmi. Nem akartam mondani, hogy srácok ti éppen ebben a helyzetben vagytok, mi a ...?

A buszjegyes dolgot azért jegyeztem meg, mivel nekik is pont ugyan annyira kötelességük azt a jegyet kiváltani, mint nekünk mégis ha én nem vennék akkor megemlítené a sofőr! Volt, hogy odahívott a sofőr, mert nem látta jól a bérlet számát, ezek meg annyira nem veszik a fáradtságot, hogy legalább egy kamu bérletet barkácsoljanak, mintha. Egyébként a hivatalos személy(Buszsofőr) elleni erőszak erősen büntetett lenne tudtommal, szóval a sofőr jobb helyzetben van mint ők

2017. dec. 28. 22:26
 4/4 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy zenét hallgattam mikor odajöttek, és említették, hogy na látom fülhallgató, ezek szerint van telefonond

Én ezt a kijelentést úgy tettem mintha meg se hallottam volna, és láss csodát nem is érintettük tovább a témát

2017. dec. 28. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!