Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy erdélyi...

Miért van az, hogy erdélyi magyarként (Székelyföld) nem érzem otthon magam?

Figyelt kérdés
2018. jan. 6. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Hol nem érzed otthon magad? Erdélyben, vagy Mo-n?

Mert mindkét helyen otthon vagy.

2018. jan. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oda írtam zárójelbe, hogy Székelyföld. Tehát Székelyföldön élek. De mégsem érzem annyira otthon magam.
2018. jan. 6. 01:22
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Miért, hol érzed magad otthon ha már otthon sem? Idegen helyen?

Otthon azért érzi magát az ember mert van kötődése a helyhez, személyekhez, van családja, barátai, akikkel felnőtt. Vannak emlékei. Ez máshol nincs meg, csak ott ahol felnőtt, vagy huzamos ideig élt.

2018. jan. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom nem szereted az ottani emberek mentálisát
2018. jan. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig az az otthonod. Ott születtél. Bárhol máshol csak bevándorló lennél.
2018. jan. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
58%
Gyere át Magyarországra. Akiket megismertem erdélyiek azok jó fejek.
2018. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem érzed otthon magadat, mert a növekvő szegénység mellett éppen most románosítják el a szülőföldedet. Éppen most rántják ki a talajt a talpad alól. Ez egy természetes érzés ilyenkor és nem is fog változni.

Magyarországra is hiába jössz, itt olyan fokú az "agymosás", annyira hiányzik a hazafias érzés, hogy egy pillanat alatt úgy lerománoznak, hogy egyenest Székelyföldre menekülsz vissza. Ezt a keresztet viselned kell.

2018. jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én lassan egy éve költöztem Erdélyből Magyarországra. Nagyon szeretem Erdélyt, viszont ahogy a negyedik válaszíró írta, nem bírom az emberek mentalitását( persze vannak kivételek, nem akarok általánosítani). Szerintem már sosem költöznék vissza, sokkal jobban érzem magam itt. Meglepően befogadóak az emberek,persze itt is akad egy-két bunkó ember, ahogy mindenhol, de imádok itt élni! :))
2018. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!