Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyaroknál miért ilyen a...

A magyaroknál miért ilyen a munkamorál?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy gyárban soron. Ha jött a főnök minden rendben haladt, ha elment jóformán egyedül dolgoztam. A többiek lassítottak, beszélgettek és én lettem lehülyézve hogy minek "sietek" ( normál tempóban csináltam, nem lassítottam ). Próbáltam rászólni az emberekre hogy dolgozzanak, végül én lettem kiutálva, otthagytam a helyet.

Másik gyárba kerültem, ott sor mellé ( minimálisan jobb fizuval ), de ugyanez ment. Ellenőrzéskor mint a kisangyal, mindenki dolgozik, szorgalmas halad. Elmennek, előkerül a telefon, beszélgetnek, eljárkálnak, lassan haladnak, van aki nem is dolgozik.

Meguntam, szóltam a főnöknek hogy a 12 emberből kb 3-an dolgozunk, erre jött a reakció: mit kezdjen ő vele, oldjam meg én. Megoldottam, felmondtam.

Ismerősön keresztül kijutottam Ausztriába, ott is sorra ( tudom, én hibám hogy nincs felsőfokú végzettségem és egy mérnöknek vagy menedzsernek bizonyára más a mentálisa, de ebbe ne menjünk bele... ), de teljesen más világ. A 16-ból 13-14 ember folyamatosan normálisan dolgozik, a maradék kettő henyél, de itt ők vannak kiutálva, nem az aki dolgozni akar.

Sokkal jobb a termelékenység, más a mentalitás. Itt felfogják hogy ha többet termelnek, többet ad el a gyár, több a forgalma, többet tudnak befektetni és több a fizetése is az embereknek.

Nálunk meg: "örüljön hogy dolgozok és nem áll a gyár", a főnökség meg nem érti hogy hogyan lehet ilyen alacsony a termelékenység amikor mindenki dolgozik... De több embert sokszor nem tudnak alkalmazni.


Miért ilyen a mentalitása, a munkamorálja a magyaroknak?


Megjegyzés: mint említettem bizonyára más a felső körökben a diplomásoknak a mentalitása, de a legtöbb helyen nem a mérnök állítja elő a terméket. Ott ahol nincs vagy csak részlegesen van robotizálva a termelés, szükség van a sormunkásokra. Akiknek ha ilyen a mentalitása ( márpedig tapasztalatból mondom hogy ilyen ), soha nem fogják előbbre vinni se a gyárat, se az életüket.


2018. jan. 14. 23:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
32%

Ha én is gyári munkás lennék,hasonlóan gondolkodnék.

Ugyan miért hajtsam agyonra magamat?

Lényegesen jobban fogok élni attól?

Nem,a tulajdonosnak lesz jobb tőle.


És ha beteg leszek,akkor az állami egészségügytől fel is fordulhatok.


Igaza van az embereknek,örüljön,hogy valaki dolgozik,amíg ő ingyen él.Nem az diktálja a tempót,aki semmit nem csinál.

2018. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
46%

Ja,Ausztriában sokkal többért csinálják,és jobbak a munkafeltételek.


Nem is értem,hogyan hasonlítod össze a kettőt,vagy miért csodálkozol.


Ha az ember viszont totálisan ki van használva,mint Magyarországon,akkor egyértelmű,hogy nem fogja törni magát.

Minek törjed magad,azért,hogy a tulajdonos évente új autót vegyen magának,te meg még a rezsit sem bírod kifizetni,meg hó végén megnézed mit eszel?

2018. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
81%

Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk. 'Nuff said.


Teljesítmény alapú bérezésnek volna értelme, de a munkáltató ugye azt nézi, hogy tudná a saját zsebét tömni az alkalmazottak kárára. Talán ezt a morált kéne előbb felszámolni. Szaréhugyé' meg puszira senki nem fogja az életerejét felőrölni a mókuskerékben.

2018. jan. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
64%
#2: Na jó, de ha így nézzük, akkor nem kell sírni, hogy kevés a fizetés. Sz@r munkáért, sz@r fizetés. No problem...
2018. jan. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
76%

"Na jó, de ha így nézzük, akkor nem kell sírni, hogy kevés a fizetés. Sz@r munkáért, sz@r fizetés. No problem..."


Ez oda-vissza alapon működik.

Úgy érzem,hogy elsősorban akié a cég,akinek a megélhetését biztosítja,annak érdeke,hogy a munkásai készségesek legyenek,tehát neki kell megtenni azokat a lépéseket,ami azt eredményezi,hogy a dolgozók egyáltalán rendesen dolgozzanak,sőt szeressenek az adott helyen dolgozni.

Sajnos sokan a versenyképességnél nem veszik figyelembe azt az opciót,hogy a dolgozók nem érzelemmentes robotok(még),így arra is kellene valami tervet felépíteni,hogy megtartsák a dolgozót.


Vannak cégek,vállalatok,ahol alkalmazott barát a rendszer.És már rájöttek,hogy hosszútávon az a cég lesz sikeres,ami megbecsüli az alkalmazottait,nem az,amelyik kizsákmányolja őket.

2018. jan. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
27%
Az, hogy a dolgozó szarul dolgozik, az egyedül a főnök hibája. Ő felel a beosztottakért, minden felelősség az övé. Ezért kapja a pénzét. Külföldön azért más a helyzet, mert ott így gondolkodnak, nálunk nem. Ott meg tudják oldani, hogy az emberek jól dolgozzanak, több pénzt fizetnek pl. Itt meg mi a lényeg? Éhbérért felveszi a vállalkozó a melóst, hogy kitermelje az x6-ot, a többi le van szarva. Hogy nem él meg? Ő baja. Hogy nem tud rendesen vásárolni? Ő baja. Ezért nem tudjuk felvenni a versenyt a külföldi cégekkel, ezért nincs felmutatható exportunk és ezért van a vásárlóerő a béka segge alatt.
2018. jan. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
57%

Na igen érdekesek a kommentek idáig... Ha holnap 5x ekkora lenne a fizetés, akkor hirtelen mindenki élmunkás lenne? Lehet hogy kevésbé lennének fásultak, de egész biztos hogy nem...


Ez ilyen szocialista maradvány nálunk.

Ez a videó tökéletesen bemutatja a mentalitást: https://www.youtube.com/watch?v=F4IxX_JmUEg&t=65s

2018. jan. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
40%

"a igen érdekesek a kommentek idáig... Ha holnap 5x ekkora lenne a fizetés, akkor hirtelen mindenki élmunkás lenne? Lehet hogy kevésbé lennének fásultak, de egész biztos hogy nem..."


Itt már nem a fásultságról van szó,hanem arról,hogy nem lehet megélni sem ebből a fizetésből.

Na már most,minek dolgozzon valaki,ha annyit sem fizetnek érte,amiből meg lehet élni?

A rabszolgaság definíciója az,hogy éppen annyi jövedelmet kapsz,amennyiből biológiailag fenn tudod tartani magad.

De nálunk még ez sincs meg.


A kevesebb néha több.

Ha egy cég azt mondja,hogy nagyobb fizetést ad a dolgozóknak,akkor ahhoz a céghez fog vándorolni a munkaerő.Így lehet többet ad ki/fő,viszont többen is dolgoznak nála.Így a termelés is jobb,több lesz.


De nálunk sokan abban gondolkodnak,hogy rövid távon hogy lehet sok pénzt leakasztani,nem hosszútávban gondolkodnak.

2018. jan. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
28%
Magyarországon olyan nevetséges költségekkel működnek a multik a nyugathoz képest, hogy bőven belefér nekik ez a dolgozgatunk és ezért csak fizetgetnek mentalitás. Még így is megvan a profit. Bár sokszor csak papíron van meg a terv. Ebben pedig a magyar management a profi. Addig csűrik csavarják a számokat amíg ki nem jön az éves bónuszukhoz szükséges eredmény. Egyébként ők is leszarják a tulajdonost, csak a céges autó meg a havi millás fizetés legyen meg.
2018. jan. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
97%
Azért rossz a magyar gyárakban a munkamorál, mert a dolgozók pontosan tudják hogy külföldön ugyanezért a munkáért többet kapnának és emiatt nem becsülik a munkahelyüket.
2018. jan. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!