Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire létezik aaz emberi...

Mennyire létezik aaz emberi szabad akarat?

Figyelt kérdés

A determinuzmus szerint, az anyagi részecskékre ható fizikai erők és ok okozati törvények meghatározzák azok teljes jövőképét.


Míg a világvallások spirituális világában Isten, teremtő energia, határozza meg a lélek utját.


Emberi élet során, döntések sorozatát hozzuk meg, leggyakrabban tudat alattink segítségével. Ha valamit tudatosan döntünk el, csak a már létező válaszok közül választhatunk, amit előre programozott agyunk tartalmaz?



2018. jan. 21. 04:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Tehát akkor te sem tudsz válaszolni arra, hogyan működik a szabad akaratod.

De akkor honnan tudod, hogy tényleg szabad?

2018. jan. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%

"Van pl. 3 lehetőséged, ebből 2 egyforma jó, a harmadik rosszabb.

Hogyan működik itt a szabad akaratod? "

Gyakori hiba, hogy keveritek a szabad akaratot a szabad cselekvéssel.

2018. jan. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!

#6 megjegyzésedben példát kértél.


Ezután #7-ben leírták azt, amit vissza akartam kérdezni, hogy számodra pontos választ adhassak. Az ottani felvetésekre azonban rendre kitértél, ami bizonyítja, hogy nem tudsz válaszolni rá. Az emberi agy ugyanis utálja, ha lelepleződik, ezért szárnyakt kap a fantázia, hogyan lehessen elkerülni a direkt (nem ismert) választ. #10-ben (helyesen) azt mondod, mindenki önmagához viszonyít. Pontosan erről van szó. Hogy számodra (és ne más számára) adhassak jó választ, ismernem kell álláspontodat. Ugyanis mindenki által elfogadott válasz is létezik, de ebben a „mindenki” halmazban csak azok szerepelnek az emberek közül, akik értik a dolgot.


Tehát kérlek, mondd el azokat a feltételeket, amelyek megléte esetén elfogadod a „szabad akarat” bekövetkezését. Ezután meg tudom mondani, hogy ilyen eset volt-e, és mi.

2018. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ez erőssen off!
2018. jan. 22. 11:39
 15/16 A kérdező kommentje:
3-asban írtad, hogy te úgy érzed nem vagy korlátozva, mert érted a természetet. Erre kértem példát.
2018. jan. 22. 12:00
 16/16 anonim ***** válasza:

De befolyásolja fizikai törvény, ahogy már írtam. (Csak azért nincs benne egyetértés, mert ezt elég kellemetlen érzés beismerni magadnak, illetve ha mindenki megtenné, többet semmiért sem vonhatnánk felelősségre másokat.)


A van két lehetőséges dologra pedig. Nincsen két lehetőséged, csak elméleti szinten, a valóságban az az egyelten egy végkimenetel volt lehetséges ami aztán bekövetkezett. Hogy másképp történjen valaminek máshogy kellett volna lennie, de ahhoz meg valaminek az előtt, vissza egészen az ősrobbanásig, szóval ebben az Univerzumban ez csak így és egyféleképp történhetett. A szabad akarat egy illúzió, ami abból adódik, hogy nem ismered a tényezőket amik egy adott pályára kényszerítenek (ahogy a pályát sem előre), valójában még abban sincs választásod, hogy hogy reagálsz arra amit most ide leírtam.

2018. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!