Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar ember miért ennyire...

A magyar ember miért ennyire közömbös Magyarország és a magyarság sorsával kapcsolatban? Miért nincs kicsi hazafiasság az emberekben?

Figyelt kérdés

Tunyaság, közömbösség, elkorcsosultság, liberálisság, és mindennel ami rossz, jellemezhető a magyar társadalom.

És szerintem az csak kifogás, hogy a politikusok miatt éreznek így az emberek.

Mert rossz politikusok a románoknál, szerbeknél, szlovákoknál és ukránoknál is megvannak, mégis ezerszer hazafiasabbak az emberek ezekben az országokban mint a magyarok.

A magyar egy reményvesztett nép? Egy érdektelen, céltalan nép lenne?


2018. jan. 28. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ukrajna a világ legkorruptabb társasága, Szerbia a nyomukban. Romániában liberális párt van hatalmon. Szlovákoknál pro-européer kormány. Mindegyik népessége ugyanúgy fogy, mennek mosogatni Németországba. Azt se nagyon látom, hogy ezerszer hazafiasabbak lennének. A külföldiek pedig a magyarokat látja ezerszer hazafiasabbnak, mert felhúztunk egy kerítést a határra. Itt inkább azzal van, hogy minden társadalmi csoport a saját szűrőjén keresztül szemléli a világot.


Nem tartom tisztességesnek, hogy Szlovákiában életben vannak a Benes-dekrétumok, amik rögzítik a magyarok kollektív bűnösségét és szembemegy az EU alapelveivel. De ki kell mondanom, különben közömbös lennék. Így csak liberális anarchista vagyok (a szlovákok szerint) és felbujtó, a magyarok közt csak náci.


Ha a diákok nem mennek tüntetni, akkor közömbösek az ország problémáival kapcsolatban és elkorcsosultak, akik csak a kocsmába járnak füvezni. Ha kimennek tüntetni, akkor liberálisok és hazaárulók, akik a magyar intézményeket akarják mocskolni, meg egyébként is anarchisták akik csak lógni akarnak. Van-e rajtuk sapka vagy nincs? Nem mindegy?


Nem tartom magam közömbösnek a politikával kapcsolatban, ezért felszólalok a #metoo kampány ellen, ami nyilvánvalóan csak egy hatalmi játszma, ami csak a karaktergyilkolással foglalkozik, a ténylegesen rászoruló nőkkel nem. De mit értek én ehhez, én egy pedofil szexuális ragadozó vagyok a patriarchátus szolgálatában. És náci. Legalább nem vagyok közömbös.


Közömbös vagyok, ha nem szólalok fel a kerítés ellen. Felszólalok az ellen, hogy a kerítésépítés baromság volt, mert 300 milliárdot költöttünk arra, hogy megkerüljék a határt fél nap alatt, utána meg a horvát-magyar határról szállítjuk a migránsokat busszal Bécsig. Sok értelme volt eltapsolni a kórházak éves költségvetését. De legalább ezt kimondtam, így nem vagyok közömbös a politikával kapcsolatban, csak hazaáruló, mert nekem semmi nem jó.


Nagyon erős álláspontom van a halálbüntetés/tényleges életfogytiglan széleskörű elterjesztésével kapcsolatban, miszerint társadalmi szempontból előnyösebb ideiglenes börtönbüntetés helyett. Nem tartom magamat közömbösnek, így ki kell mondanom. Így csak szadista vagyok, meg náci.


Nem tartom jó ötletnek, hogy 1200 milliárdot költsünk Olimpiára, ami a közegészségügy 4 éves költségvetése. De ki kell mondanom, különben közömbösnek gondolnak a politikával kapcsolatban. Úgyhogy kimondom, tehát elkorcsosult liberális vagyok, akinek semmi nem jó. Ja meg hivatalosan hazaáruló, mert aláírtam.


Erős álláspontom van a cigánykérdés megoldásával kapcsolatban is. De hát én náci vagyok, mit értek én ehhez, de legalább közömbös nem vagyok.


Azt se tartom jó ötletnek, hogy korlátlan hatalma van a Fidesznek, de mit tudok én? Csak egy Soros-bérenc vagyok és meg akarom dönteni az ország szuverenitását. Legalább nem vagyok közömbös, csak hazaáruló.


...


Inkább azzal van a baj, hogy ha bármilyen véleményem van, akkor egyből náci leszek, kommunista leszek, liberális leszek. De legfőképpen elkorcsosult anarchista hazaáruló.


Ilyenkor gondolkozom el azon, hogy inkább leszek közömbös, az legalább vállalható. Vagy mégsem?

József Attila: Két hexameter

2018. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Nem közömbös! Megfélemlített. Van felszínes hasonlóság, azonban óriási a különbség.

Természetesen nem mindenki. Csak itt is két dolog van. Egyfelől, akiket nem lehet megfélemlíteni, kevesen vannak. És nem az ő hangjuk hallatszik, cselekvésük látszik. Hanem a közé, amely fél. Másfelől Az sem mindegy, egy jelenséget minek látunk.

A hazafiság üres szólam, amíg nem cselekvésben nyilvánul meg. Baradlay Jenő hazafi volt, mikor meghalt (addig nem), Richáár úgyszintén, mikor elindult csapatával haza. A puszta "én hazafi vagyok" szólam talán még káros is. Téveszmét sugároz.

2018. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Hát igen, ahogy 1-es írta, a magyar sajnos nem gondolkodik józanul, könnyű megvezetni, megosztani, és inkább egymással kardoskodik, miközben a vezetők (és azok rokonai, barátai és üzletfelei) szétrabolják az országot. Kapunk némi cirkuszt és kenyeret, és már ennek is örülni tudunk. Olyan régóta megy így és olyan kevés sikerélménye van az átlag magyarnak a véleménynyilvánításban, hogy már rég belefáradt. Az új generációk pedig ilyen közhangulatban nőnek fel, szóval nincs könnyű dolguk. Főleg, ha közben ömlik ránk a központi propaganda gépezet agymosása, így nehéz tisztán látni, hogy mi a helyzet, mit szeretnénk, hova lehetne eljutni és milyen eszközökkel. Nincs rutinunk az érdekérvényesítésben, és a vezetőknek régóta ez így nagyon jó.
2018. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%

A Fidesz központban kiadták a vezényszót az aktivizálódásra?

Értem. De mit fogtok csinálni, ha nem jön több utasítás? Egyes tudományos nézetek szerint az információhiányba bele lehet halni.

2018. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

a néhai kisantant országok azért tűnnek hazafiasabbnak mert nagy hagyománya van náluk a magyargyűlöletnek.

ezt leszámítva románia kb olyan mint egy szoci vezetésű Magyarország, külpolitikailag inaktív és ha nem a magyarokról van szó akkor a "merjünk kicsik lenni" stílusú irányvonalat követik

2018. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!