Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagy baj, ha nem érzek magamba...

Nagy baj, ha nem érzek magamban óriási lángoló hazafiasságot?

Figyelt kérdés
Amikor megemlítem pár barátomnak, hogy a jövőben szeretnék úgymond "világot látni", elköltözni egy nagyon szép országba, satöbbi, mindig leszólnak, hogy mi a fenéért akarok elmenni innen, a lelkiismeretem úgysem engedné, hogy külföldön telepedjek le, meg hogy "nem tetszik nekik, hogy el akarok innen menni"... Szerintem ez a fajta hazafiasság már erősen túlzás... Mindemellett persze, Magyarország egy nagyon szép hely, értékes kultúrával és kacifántos történelemmel, tisztelem ezt az országot. De hát istenem, miért ekkora bűn az, ha szeretnék különféle országokat bejárni, és ott letelepedni, ahol nekem tetszik? (Jó, most azt ne vegyük figyelembe, hogy ehhez előbb nyernem kéne a lottón. :P) Mire fel nyakaznának le engem a haverjaim puszta tekintetükkel, ha szóba hozom, hogy egyes országokban milyen jó lenne lakni?

2012. nov. 10. 21:10
 1/5 anonim válasza:
100%

Nyugi, nincsen veled semmi baj. Sokan gondolkozunk így. Nem gondolod, hogy inkább irigyek, hogy többre viszed, mint ők?

Lehet, hogy ők egész életükben ugyanabban a városban faluban laktak.

Te miért nem választhatnál egy kalandosabb utat?

;)

2012. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek Elsővel :)
2012. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Nem baj. Én pl tökre honleány vagyok, de nem azért, mert itt születtem, és akkor "kell", hanem mert volt lehetőségem bejárni Magyarországot és Erdélyt, és úgy döntöttem, hogy ez nekem marhára tetszik. Ennek ellenére én is szeretek világot járni, különböző kultúrákat megismerni, de én nem költöznék el. Nem vagyok bakancsos agresszív magyarkodó, tudom, hogy ilyenek is vannak mindenféle háttérismeret nélkül, így teljesen el tudom fogadni az álláspontodat. Annyit esetleg hozzáfűznék, hogy idehaza is lehet világot látni, sőőt! Érdemes ám körülnézni itt is.

18L

2012. nov. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Na figyelj, te nem lelépsz, hanem a magyarok hírét öregbíted szerte a nagyvilágban. Misszionáriuskodsz...
2012. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát én szeretem a hazámat nagyon, és én nem szeretem azt hallani hogy magyarok kivándorolnak jobb országokba, mivel itt magyarországon igazából ez okozza a népességfogyást... igazából nem a halálozások vannak nagyobb számban mint a születések, hanem a kivándorlás van nagyobb számban... viszont ez a kalandozás ez engem is néha elgondolkodtat, mivel nekem mindig is az volt az álmom, hogy izraelbe, a templomhegyre felmehessek, mind emellett pásztor vagy vándor akartam lenni tehát... de az országomat akkor is nagyon féltem
2015. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!