Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Németországba milyen élni?

Németországba milyen élni?

Figyelt kérdés
A szüleimmel készülünk suli után, nyár elején kiköltözni. 14 éves vagyok, nyelvet tudom (angolt, németet is) folyékonyan. Mire számítsak? Olcsóbbak, jobbak a dolgok? Anyagilag könnyebb? Több dolog van ott, mint itthon (pl élelmiszer, szórakozóhely) és az oktatás?

2018. febr. 7. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
17%
Jobbak a adolgok, a szar sem olyan büdös, mint nálunk. Jó, hogy tudod a nyelvet, de azért a magyart se felejtsd: NémetországbaN.
2018. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia én is 14 évesen kerültem ide, neked még jobb is mert te már tudsz németül én 3 szót se tudtam. Most 16 vagyok és olyan iskolába járok ahol azt csinálom és tanulok végre amit akarok, nincsenek felesleges órák, jók a programok, fiatal segitokész jófej tanárok nem konzervativ vének mint magyarországon. Könnyű barátkozni. A pénzről nem tudok sokat mondani, jobban élünk mint Magyarországon különben nem költöztünk volna el.


tldr

Az oktatás nekem nagyon tetszik. Sokkal könnyebb mint otthon. (tizedikbe nyolcadikos anyag)

Több élelmiszervan és összehasonlitva vannak dolgok amik olcsóbbak de van pár dolog ami majdnem 2x annyi (minőség jobb).

Szórakozóhely helyfüggő, de vannak fesztiválok, bárok.

2018. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!