Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Illik tegezni a rezidens...

Illik tegezni a rezidens orvosokat, ha 2-5 évvel fiatalabbak nálad?

Figyelt kérdés

1. eset: ha te vagy a beteg


2. eset: ha munkatársaid


2018. febr. 10. 21:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Rossz kategóriába írtam. :O
2018. febr. 10. 21:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Betegként nem. Ha munkatárs, attól függ, mi a szokás, meg milyen munkatárs. Ki vagy te? Főorvos? Ápoló? Takarító? Nem mindegy.
2018. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

1. eset: Amennyiben ő megadja a tiszteletet és magáz, én is magáznám, ha nem (lehet csak neki így természetes), akkor én sem magáznám.


2. eset: Tegezném.

2018. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
73%
Ez megállapodás kérdése. Ha Te a betege vagy, Ő kezdeményezheti, de magánemberként Te, mivel Te vagy az idősebb. Ha munkatárs vagy, akkor attól függ, ki van magasabb beosztásban.
2018. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nahát végre egy kérdés, amiben érintettként tudok nyilatkozni!


Betegként: Magázás. Nem érzem magam sértve ha valaki tegez vagy ilyesmi, csak nekem is meg lett mondva hogy a betegeket magázzam, így a nálam fiatalabb betegeket is (leszámítva persze a gyerekeket). Ami viszont tényleg zavar ha a beteg nagyon haverkodni akar, és pl. dokinak hív.


Munkatársként: 40 éven aluliak szinte mindig, de néha annál idősebbek is fel szokták ajánlani a tegeződést.

2018. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Orvosokat? Soha. Olyan sznobok, hogy hihetetlen.
2018. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Betegként nem, ha csak nem ismeritek egymást jobban, közelebbről.


Ha orvos, vagy rezidens vagy, akkor szerintem előnyös, mert ettől közvetlenebb lesz a kapcsolatotok, ami ilyen meg egyáltalán akármilyen munkakörben nem egy hátrány. Persze kérdezz rá, az a biztos.


Ápolóként, más személyzetként viszont szerintem illik megadni azzal a tiszteletet nekik a munkahelyen, még ha egyébként odakint cimborák is vagytok.

2018. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Hatos, nem akarom védeni az orvosokat, de tudod te, hogy mit jelent az, hogy "sznob"?
2018. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!