Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők, felnőttek, sőt még...

A szülők, felnőttek, sőt még a fiatalabbak is miért tartják valahol többre azokat a fiúkat és lányokat akiknek van párjuk, barátjuk vagy kedvesük?

Figyelt kérdés
Vagy csak nekem tűnik így? Olyan, mintha gyereknek kezelnének, mert nincs barátom, a többi velem egyidőset, akiknek pedig van, arról úgy beszélnek mintha felnőtt lenne, vagy legalábbis kicsit nagyobb tisztelettel vagy hogy is írjam... Másnak is feltűnt már ez? Ezen a 17-25 éves korosztályt gondolnám:) Tapasztalatok? Vélemények?
2011. aug. 4. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Igaz.Meg akinek van barátja az már nagy valaki...Nekem nincs és ezért semmibe vesznek,lenéznek,hogy nyomi vagyok :( 15/L
2011. aug. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is feltűnt ez. Pl ott az unokatestvérem, már olyan 14 éves kora óta együtt van a barátjával, most lesz nemsokára az esküvőjük. Mindig őt kezelték idősebbnek a rokonok, pedig nekem is midnig volt barátom, de nem csak egy és nem olyan sokáig. Neki mindenki természetesnek vette, hogy összeházasodnak, de mikor én bejelentettem, hogy jövőre lagzi, midnenki eldöbbent, hogy máár? Basszus, egy évvel idősebb vagyok nála és nekem jövőre lesz:D

23/L

2011. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért a 17 nem ugyanaz, mint a 25. Elmondom, én h vettem észre. Aki már elmúlt 20 és van barátja az gyakran együtt is él vele, így ugye felnőttként élnek, minthogy azok is, de aki már elmúlt 20 de nincs párja az gyakran hajszolja az élvezeteket. Ez persze nem baj, sőt. Csak ez nem azt közvetíti h felnőttek.

17 éves kor körül, pedig gondolom az a helyzet, h akinek még nem volt barátja annak nincsenek meg a tapasztalatai sem, így úgymond még nem élte át azt, ami a felnőtté váláshoz elengedhetetlen.

2011. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Argloss ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert aki sokáig jól meg tud lenni egy másik emberrel kapcsolatban, az általában érettebb felfogású, mint aki váltogatja a párját, vagy nincsen neki...
2011. aug. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De jó hogy nem csak én látom ezt:) Amúgy köszi hogy kort is írtatok:) (21/L)
2011. aug. 5. 00:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a sokak fejében (nem véletlenül!) benne van, hogy a felnőtté válással párhuzamosan kialakul az emberben az elköteleződés igénye is valaki iránt. Ebben azért van valami szerintem, nem azt akarom mondani, hogy feltétlenül minden esetben jó, csak hogy természetes, érthető. Talán "régen" (amikor még nem éltem :D) nem kellett azzal számolni, hogy a fiataloknak magasak az elvárásaik, nem jön össze az ismerkedés, vagy hogy nem akarnak tartós kapcsolatokat.
2011. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25 F voltam
2011. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Argloss, nem értek veled egyet. Mért lenne kevésbé érett felfogású az, akinek nincs párja? (A partnerváltogatás más tészta, de arra sem azt a jelzőt használnám feltétlenül, hogy éretlen.)


Vannak olyan időszakok az ember életében, amikor az ember nem akar magának hosszabb kapcsolatot. Én 26 vagyok, és most én sem vágyom erre (éppen személyiségalakuláson megyek keresztül, képlékeny állapotban vagyok). És egyáltalán nem érzem azt, hogy éretlen lennék.


De hogy a kérdésre válaszoljak, tényleg van benne valami, hogy "felnőttebbnek" tartják azokat, akiknek van párjuk. Az én családomban is van egy rokonlány, aki vagy 3-4 évvel fiatalabb nálam, de már férjnél van, nyilván másként tekintenek őrá, mint rám, aki egyetemista vagyok és egyedülálló. Persze, egy házasság úgymond "felnőttesebb" életkörülmény.


26/N

2011. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Argloss ***** válasza:
74%

Lehet, hogy nem a legjobb kifejezést használtam zahh, de azért nem is hülyeség. Az ember társas lény, szüksége van egy párra, szüksége van egy gyerekre, hogy teljes életet tudjon élni.. Ez pedig társ nélkül nem megy. Mondhatod, hogy erre nem mindenkinek van szüksége, de ha belegondolsz te sem szeretnél örökre egyedül maradni. Ezek nélkül mindig úgy fogod érezni, hogy hiányzik valami...

Az évek elég gyorsan telnek. Lassan már 30 leszel. Ugyan fejlődik az orvostechnika, de minél idősebben szülsz annál nagyobb az esély, hogy beteg lesz a babád. Én azt tartom érett gondolkodásúnak aki ilyenekbe is belegondol. Egy 12 éves se gondolja magát éretlennek... Lehet, hogy elélünk 80-90 évig, de akkor már hiába akarunk valami maradandót csinálni...

2011. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, igaz, amit írsz, Argloss, nyilván érdemesebb 30 alatt szülni. Na de ha valaki nem talál addig párt? Továbbá lelkiekben egyszerűen nem ott tart? Vannak későn érő típusok (mint én), de ez nem egyenlő az éretlenséggel, a gyerekességel, csak egyszerűen nekem most más van fókuszban, nem a család/gyerek téma.
2011. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!