Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy segítesz az árvíz károsul...

Hogy segítesz az árvíz károsultakon?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Már volt ilyen kérdés, valószínűleg neked is megmutatta a GYK.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2010. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Az a helyzet, hogy nem az én dolgom lenne az adományozás, hanem az államé. Én már befizettem az adományomat adó formájában.
2010. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Küldtem két sms-t a vörös keresztnek.


Ezt érdemes elolvasni, vannak gerinctelen alakok:

[link]



(A második válaszoló meg észre vehetné, hogy ez egy rendkívüli állapot, bazki.)

2010. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2. Ha meg úgy nézzük, akkor a biztosítás fizetése meg a lakosoké... de ebben a helyzetben ez nem segít.

Én kint voltam Miskolcon egyik ismerősöm házát biztosítottuk, majd msáhol is zsákoltunk.

2010. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is rendkívüli a helyzet.én is sms-t küldtem,meg index-eseken keresztül ruhákat.Nagyon sajnálom azokat az embereket.
2010. jún. 7. 17:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is segítenék, bár sokkal szívesebben tenném ezt fizikai munkával, mint telefonálással vagy sms-ekkel. Sajnos nem teljesen bízom benne, hogy annak a 100%-a oda kerül, ahova én szánom. A vörös kereszt tartós ételt gyűjt, abból vittem amennyit lehetett, mást úgy érzem nem igazán tehetek. Felénk nincs túl nagy probléma (csak annak, aki engedély nélkül építkezett az ártérbe, de náluk minden évben harc van). Itt csak a Duna van, de előreláthatólag az sem lesz olyan magas, hogy komoly problémát okozhasson. Természetesen ha kritikussá válna a helyzet (a város egy adott pontján lehetséges bár nem valószínű), elsők között jelentkeznék önként homokzsákot pakolni! Sajnálom, hogy ennyire messze vagyok a kritikus ponttól, oda is szívesen elmentem volna szívesen!
2010. jún. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Aki tud, segítsen, neki is jól esne a bajban!

Én is küldtem sms-t, sokat.

De pl a Duna tv-n mutatták az adományozók nevét, és összegét, és nemegy külföldről küldött több száz eurót, de itthonról is 100 ezret.

2010. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De nem hiszem el, hogy ne lehetne néhány doboz cigi helyett, vagy a legújabb márkás cuccok helyett, vagy a McDonald's-os vacsora helyett néhány sms-t küldeni.......
2010. jún. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon igaz!!!!

Örülök,hogy többen így gondolkodnak:-))

2010. jún. 7. 21:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem bízom bennük, lehet hogy ez ilyen belémnevelt valami, de pár napja milliók adománya veszett el a süllyesztőben, a hétvégén még a ruha adományokból is képes volt valaki lopni! Egyszerűen undorító hova süllyed a világ. Én nem küldtem sms-t, nem telefonáltam, nem is fogok, és vállalom a véleményemet. Sajnos a világot megváltani nem tudom a kis fizetésemből úgysem, inkább tárgyi adományokkal segítünk mint olyan pénzzel, amiről senki nem tudja hova kerül nagy része. Ételt és takarókat küldtünk a vöröskereszttel, illetve az árvíz károsult családtagjainkat, és azok ismerőseit, barátjait, szomszédjait minden erőnkkel támogatjuk, és fogjuk is. Pl férjem elvállalta több lakásnál is hogy ingyen kimeszel, ha igényt tartanak rá, amint levonult az ár, megyünk!
2010. jún. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!