Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miket dolgoznak, milyen...

Miket dolgoznak, milyen munkahelyeken dolgoznak autisták? Milen típusú munka való nekik?

Figyelt kérdés
Tudom, a kérdés nagyon általános, de például autusta lehet tanár?
2018. febr. 26. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus annyira sokrétü szindróma, hogy nem lehet róluk semmit mondani, ami akárcsak a többségre is érvényes.


Elöször is nem mindegy az autizmus tipusa, másrészt nem mindegy, milyen fokú, de legalább ennyire fontos, hoyg mikor vették észre és milyen fejlesztést kapott az illetö.


Van, akinek csak egész enyhe az autizmusa, ennek ellenére nem képes elfogadható szociális életre, és vannak aránylag kifejezett autizmussal élük, akik gyakorlatilag probléma nélkül képesek beilleszkedni a társadalomba.


Elvileg annak nincs akadálya, hoyg egy autista tanár legyen - habár a többségüknek nem igazán vonzó sok és változó személyekkel lenni kapcsolatban folyamatosan -, de ezt egyénileg kell kideríteni.

2018. febr. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer olvastam, hogy bizonyos számítástehcnikai folyamatokban profik (kódolás és ilyesmi), nagy cégek ezért alkalmazzák őket.
2018. febr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
A párom aszperger autista és egy nagy vállalatnál fejlesztömérnök
2018. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Én is az vagyok és trónörökös vagyok Japánban.
2018. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem saját maguknak kell megítélni, hogy képesek-e egy bizonyos munka elvégzésére. Láttam egy sorozatot, amiben egy autista orvos volt, de annyira irreális volt, hogy valaki úgy dolgozik orvosként, hogy egy mondatot nem képes kommunikálni senkivel... Mert ugye az orvoslás nem csak arról szól, hogy mennyire hamar tudod bemagolni az összes tankönyvet (habár egyetemen ez a skill jelentős előnyt jelent...), a beteggel is ugyanilyen fontos lenne tudni megfelelően kommunikálni. Szerintem ha egy autistának jó képességei vannak (mondjuk jó matekból, természettudományokból), de kommunikálni nehezen tud, akkor az informatikus, matematikus és hasonló területeken simán el tud helyezkedni, ezek nem annyira a kommunikáción alapulnak, hanem inkább problémákat kell megoldani és új megoldásokat kell keresni. Ha úgy gondolod, hogy megfelelően tudsz kommunikálni, akkor persze lehetsz tanár, vagy bármi más is.
2018. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!