Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem engedik meg egyes...

Miért nem engedik meg egyes munkahelyeken, hogy párok, házastársak egy műszakban dolgozzanak?

Figyelt kérdés
A feleségemmel jópár évig egy munkahelyen,egy műszakban dolgoztunk betanított munkásként.Soha semmi probléma nem volt velünk,szabadságra is külön mentünk,kivéve amikor nyaraltunk,vagy más egyéb fontos teendőnk volt.Mindíg meg tudtunk egyezni.Sajnos az a munkahely csődbe ment,így másik állás után kellett néznünk.Fel is vettek volna bennünket,de mikor látták,hogy házasok vagyunk,azt mondták ,hogy csakis szigorúan külön-külön műszakban engednek bennünket dolgozni.MIÉRT?Tisztára hülyének néztek bennünket,hiába mondtuk nekik,hogy az előző munkahelyünkön is együtt dolgoztunk,az őket nem érdekelte.Gyakorlatilag időnk se jutna egymásra,nemhogy külön-külön műszakban dolgozni?!Igy hát természetesen nemet mondtunk az álláslehetőségre,egy kis ideig még kapjuk a munkanélkülit,majdcsak akad olyan munkahely,ahol úgy dolgozhatunk,mint régen.

2016. máj. 20. 00:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Vannak hátrányai annak, ha a párok együtt dolgoznak. Ha például elmennétek együtt nyaralni, rögtön két ember esik ki a műszakból. Ha külön műszakban vagytok, akkor csak 1-1 embert kell pótolni. Van, ahol attól is tartanak, hogy a párok nagyon válogatósak lesznek egy idő után: nem elég, hogy egy műszakban vannak, de egy gépre is szeretnének kerülni, lehetőleg egymás mellé (ami mondjuk érthető), rontják a rugalmasságot. Vagy csak rossz tapasztalatok vannak az adott munkahelyen a házaspárok vagy élettársak közös foglalkoztatásával kapcsolatban. Nem mindenki képes rá, hogy a családi életet otthon hagyja, én is láttam már olyan házaspárokat, ahol a reggel megkezdett vitát a munkahelyen folytatták, a munka meg nem nagyon haladt. De volt, hogy az ellentéte okozott bajt: óriási volt az összhang, egyetértettek abban, hogy kinek kell majd a gyerekért menni az iskolába, mit kell aznap venni, mikor kell befizetni a csekkeket - csak épp ezt is a munka helyett tárgyalták meg. Lehet, hogy korábban ilyenek dolgoztak az adott helyen és ezért kerülik, hogy családtagok egy műszakba járjanak.
2016. máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Mert a munka rovására megy azért. Meg a főnökötök nem vevő rá, hogy azt nézze hogyan faljátok egymást előtte és szarjátok le a munkát.
2016. máj. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%
Mostmár szinte sehol nincs ilyen lehetőség, hogy együtt dolgozzanak a házastársak.
2016. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, a legtöbb házaspár még csak nem is egy helyen dolgozik, nemhogy egy műszakban, mégis tudnak rendes házastársi életet élni.

Amúgy azért nem engedik, hogy lehetőség se legyen enyelgő embereket nézegetni a munkahelyen. Mert munkahelyre általában dolgozni járunk, nem házaséletet élni.

2016. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk és a párom munkahelyén is engedik.

De egyes párok elég gázosan viselkednek.

Páromáknál van egy pár, akik mindig egymást tapogatják, smárolnak, nem zavartatják magukat.

Az én munkahelyemen lévő pár pedig egyfolyátban együtt lóg, alig ddolgoznak, kézenfogva sétálgatnak, az ebédszünetük is kb 40-45 perc, állandóan össze vannak ragadva.

Lehet, h ezt nem akarják az olyen főnökök, akik nem engedik a párokat együtt dolgozni.

2016. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tisztelt 2.válaszoló!Mi sosem egy gépen voltunk,hanem külön-külön.Sosem nyaltuk-faltuk egymást,hanem a munkára koncentráltunk,és nem leszartuk az egészet,ahogy te állítod.Na ennyit a vélewményedről!
2016. máj. 20. 12:05
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Fogadd el szépen a véleményt! Nem párterápia a munkahelyetek!!!
2016. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A kutyát sem érdekli a véleményed tisztelt utolsó!Nagyon jól tudjuk,hogy nem párterápia a munkahely.Mit gondolsz,homokozni mentünk mi oda ,és annyi éven át?Ha annyira szeretsz okoskodni,akkor fröcsköld másnak a bolondságaidat.Tudtam,hogy elkezdi itt valaki játszani a bölcset,pedig reménykedtem benne,hogy nem!Ennyit rólad!
2016. máj. 21. 00:31
 9/18 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem tudom, szerintem tisztán bunkóság és rosszindulat megtiltani ezt. Szerintem még az azonos szabadság sem kellene gondot okozoni.
2016. máj. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"A kutyát sem érdekli a véleményed tisztelt utolsó!"

Nos ha nem érdekel más véleménye, akkor miért tetted fel a kérdést? Hogy szidjuk neked kicsit a szemét munkahelyet? Egyébként meg miért ilyen rohadtul fontos, hogy mindenáron egy helyen kell dolgoznotok? Ha tényleg nem azért, mert folyton egymás s_eggében akartok lenni, akkor nyugodtan mehettek külön helyekre is (mint a párom/házastársak 99%). Ha meg azért, akkor ne oltogasd itt a válaszolókat, csak mert fáj az igazság. Ha nem hisztériáztok az egyikőtöknek már lenne is munkája.

2016. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!