Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mostanában nagyon nyomaszt ez...

Mostanában nagyon nyomaszt ez a dolog. Ti hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Minden este eszembe szokott jutni, hogy milyen rossz, hogy egyszer mari se fogunk létezni.

Hogy mennyire kis porszememek vagyunk.

Hogy ha meghalunk, már nem leszünk többé, és egyszer a szeretteink is meg fognak halni.

Ez nyomaszt engem folyamatosan, hogy egyszer csak így eltűnünk.

Hogy milyen érzés, és mi lesz utána. Létezik-e a reinkarnáció.

Ha valaki mást is szokott ez nyomasztani, kifejtené nekem a véleményét?


Egy budapesti 13 éves fiú.



2018. márc. 5. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Én így kezelem: Tehetek ellene bármit? Nem. Ha pedig valami úgy is bekövetkezik, és teljesen lehetetlen rajta változtatni, akkor kár rajta tépelődni. Élvezni kell az életet aztán szevasz, utána majd úgy is kiderül, hogy van-e valami vagy nincs.
2018. márc. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet kezelni sajnos :)


Lesz, ami vigaszt nyújt, lesz, amikor egyszerűen nem is foglalkozol vele, lesz, amikor kívánod a halált, de az emberi tudat átka, hogy tisztában vagyunk halandóságunkkal.


Ezzel sajnos együtt kell élni. Az én 90+ éves rokonom ugyanúgy fél az elmúlástól és a haláltól mint más, hiába vallásos, hiába szenvedett már sokat élete során, hiába egyre betegebb és gyengébb.


Tudom, ez nem túl megnyugtató, de nem tudsz mit csinálni. Mondanám, hogy ne foglalkozz vele, de úgyis eszedbe jut időnként.

2018. márc. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez ellen nem tehetünk, aki megszületett, az egyszer meghal. Hihetsz túlvilágban, halál utáni életben, csak gondolkodj el rajta: biztos vagy benne, hogy jó lenne örökké élni? Most fiatal srác vagy, tele erővel, még csak most kezdesz majd élni, kezdenek tetszeni a lányok, most válsz még csak férfivá, egy csomó szép dolog áll előtted.


De leszel öreg is, fáradt, beteg, biztos, hogy annyira jó lenne az örök élet? Épp attól értékes az életünk, hogy véges, persze, én 43 leszek, én is igazságtalannak érzem, hogy ennyire rövid, lehetne hosszabb is, de az örök élet inkább átok lenne mint áldás.


Élj és élvezd az életet, nagyon fiatal vagy, tanulj , sportolj, csajozz, lógj a haverokkal ráérsz még keseregni.

2018. márc. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mansour ***** válasza:
Ha létezik is reinkarnáció, az nem úgy működik, hogy a jelenlegi személyiséged fog tovább élni. Egyszer mindenképpen eltűnünk, legalábbis ebben a fizikai-lelki valónkban, amiben jelenleg vagyunk. Számomra ez nem nyomasztó, hanem pont hogy megnyugtató gondolat.
2018. márc. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

van egy scifi konyv Dimitry Glukhovsky: Futu.re

Ebben a konyvben az emberek megtudták állítani az oregedés folyamatát, és gyakorlatilag mindenki halhatatlan.

Sok filozófiai kérdést is boncolgat az író benne, mint pl. nem lehet gyereked, orok fiatalság, de ami fontos a kérdéssel kapcsolatban, az az, hogy megszunik az emberekben ez a szorongás, amit leírtál:egyszer mind meghalunk, mindenki meghal korulottunk.

Kiderul benne, hogy ez milyen fontos félelem, mennyivel segíti az embert, emberiséget, és milyen rossz hatással lenne ránk ha megszunne.

Jó kis regény, érdemes elolvasni :)

(bár nem vagyok benne biztos hogy 13 éveseknek írták!)

2018. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont ezért élvezd. Lét öröm legyen benned és még jó is lesz.
2018. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most utanaolvastam, több helyen írták azt, hogy egy tudattalan állapot, ami nekem megnyugtató.


Köszi az eddigi válaszokat!

2018. márc. 7. 07:22
 8/8 anonim válasza:
69%
Én 8 éves lehettem amikor volt egy halálközeli tapasztalásom egy balesetből kifolyólag. Akkor lepergett életem filmje, annak ellenére hogy 8 éves voltam nagyon hosszú és részletes volt az egész, inkább úgy mondanám hogy újra éltem szinte minden pillanatot, de közben az idő állt, tehát valójában nem telt el idő míg ez lezajlott. A következő pillanatban pedig mindenben benne voltam, úgy értem hogy szaladtak felém a nagyszüleim a baleset miatt, de én láttam őket és nem csak láttam, hanem mintha minden gondolatukat és érzésüket is láttam volna, de közben minden tárgyban is éreztem magam, mintha minden részévé váltam volna, aztán egyszer csak rászméltem hogy a földön fekszek és újra úgymond a szemeimből látok, döbbenetes volt, de senki nem tudott nekem erre magyarázatot adni, viszont megváltoztam ettől kezdve, és az kezdett foglalkoztatni, hogy ki vagyok én és mi az értelme az életnek, gyerekként ez elég fura dolog. Évekkel később könyvekben találtam hasonló leírásokat a klinikai halálból visszatért emberek élménybeszámolója alapján. A kereső érzés mindig bennem maradt, kerestem a választ, ki vagyok valójában, megtanultam meditálni, egy ideig meditáltam, az életem jobb lett tőle, de a választ nem kaptam meg. Aztán véletlen a youtubon találtam egy videót, Mooji mester/tanító, jelenlét gyakorlatot tartott, annyi csupán a lényege, hogy megkér ne gondolj semmire, se a múltra se a jövőre, csak légy ott jelen, amikor ezt megnéztem éreztem valamit már elsőre is, aztán másnap újra megnéztem és amikor éreztem a jelenlétet, akkor a gondolat forrására figyeltem, ekkor egy pillanat nézetváltás történt és kivülről láttam a saját testem, egy pillanatig döbbenetes volt az egész, aztán a következő pillanatban már ott volt a felismerés, hogy AZ vagyok a ki a testét látja és a levegőből néz le, nem pedig maga a test, ez hihetetlen megkönnyebbülést okozott, szétáradt az öröm bennem egy pillanat alatt. Megértettem hogy az élet értelme, felébredni az emberi anyagi testben lélekként, de jelenleg ott tart az emberiség hogy az egó elfedi a valódi szellemi lényünket. Ebből kell felébredni/megvilágosodni. A halál pedig csak a test halála, aki megvilágosodik, az még életében megtapasztalja szellemi önvalóját és tudja hogy az örök, csak a test halandó. Tehát el lehet menni ezen dolgok mellet, mert nem érdekel valakit, vagy nem érti, vagy mert hülyének nézik azt akitől hallják, de be kell látni hogy a történelem folyamán mindig is voltak feljegyzések hasonló esetekről, napjainkban egyre több ilyen tapasztalatmegosztás van, idővel a kétkedő is belátja hogy ez van, nem pedig kitaláció, de ezt meg kell tapasztalni, más szájából ez teljesen hihetetlennek hangzik.
2018. márc. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!