Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan neveket mondani...

Tudnátok olyan neveket mondani kislánynak, amely egyben virágnév is, és felnőtt korában sem lesz nevetséges?

Figyelt kérdés

2018. márc. 27. 23:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Ibolya, Rózsa (régimódi, biztos nem adnék ilyen nevet gyereknek)
2018. márc. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
93%
Kamilla, Jázmin, :)
2018. márc. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Viola, Flóra, Erika, Hanga (a két utóbbi is virág ).


Boglárka, vagy simán Virág.

2018. márc. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Viola, Hajnalka, Kamilla, Jázmin, Iringó, Liliána, Boglárka... Ezek a legismertebbek, de van még sok.

Szerintem ezek felnőttkorban sem nevetségesek. Arra kell vigyázni, hogy a vezetéknévvel együtt ne hangozzék idétlenül.

2018. márc. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
23%
gaspar virag
2018. márc. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem van egy 34 éves Dália nevű kolléganőm.Szerintem nagyon szép név és illik hozzá,de gyereknek is jó. Ha virágnevet szeretnék,biztosan ezt adnám.
2018. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Az én kislànyom neve Írisz.Mindenkinek nagyon tetszik.Nemcsak virágnév,hanem a görög mitológiában a szivárvány istennőjének is a neve
2018. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, vannak közöttük olyanok is, amelyk tetszenek.

Azért nehéz a dolgunk, mert ikerlányok lesznek, és mindkettőnek valamilyen virág nevét szeretnénk adni.

A nehézség nemcsak abban áll, hogy felnőttként is vállalható legyen, hanem abban is, hogy a kettő ne üsse egymást, de ne legyen túl egyforma sem.

Az Ibolya és a Viola pl. nagyon szép nevek külön-külön, de a jelentésük ugyanaz. Az ilyesmit szeretnénk elkerülni.

2018. márc. 29. 10:58
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont az tetszene a Viola-Ibolya párosban,hogy első ránézésre/hangzásra nem egy tipikus névpáros, de a jelentésük ugyan az. Nekem ez miatt pont olyan ikres, hiszen mind ketten külön személyiségek lesznek, de lesz köztük egy olyan iker kapocs amit a nevük is kifejezne. De ez lehet, csak az én dilim. :)
2018. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Ha másféle növény is szóba jöhet: Pálma, Bodza, Boróka.
2018. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!