Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A lázadásáról elhíresült...

A lázadásáról elhíresült Bounty hajó kapitánya William Bligh valóban embertelen, vaskezű és érzelmek nélküli ember volt, mint az a filmekben látható?

Figyelt kérdés
Vannak olyan források, amelyek szerint elferdítették róla a képet, mert valójában becsületes ember volt. Ellentétben a lázadók és a vezetőjük Christian Fletcher tényleg gazfickók voltak és még a tahiti emberek sem kedvelték őket.

#Nagy-Britannia #Anglia #angol #hajózás #lázadás #Bounty #Marlon Brando #William Bligh #Fletcher Christian #angol flotta
2018. márc. 30. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkoriban a brit hajókon kemény volt a fegyelem, a kapitány hatásköre nem volt korlátozva.

Az emberek is változnak, egy becsületes, szigorú ember túllőhet a célon, lehet egyre kegyetlenebb, különösen ha ilyen felelősség nehezedik rá. Előfordulhat, hogy korábban nem volt olyan kemény, de ahogy a könyv leírja a jelleme változását, az a valóságban is megtörténhetett, bár természetesen a regény nem a valóság, végül is nem dokumentum filmről van szó.

Annyi bizonyos, hogy a brit Admiralitás bűnözőként kezelte a lázadókat, akik nem kaphattak mentséget.

Ezért soha nem lett tisztázva, hogy Fletcher gazfickó volt e valójában, vagy hős, mint a könyv állítja.

2018. márc. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hozzáfűzném az első válaszhoz:

A lázadásra nem volt kegyelem, az minden bűnök netovábbja volt a briteknél.

Bármilyen igazságtalan, vagy szadista is volt bármelyik kapitány, azt a többieknek tűrnie kellett volna.

Később azonban a megfelelő formában jelenteni lehetett volna az Admiralitáson és ha bizonyítani is lehetett volna a túlkapást, a valószínűleg elrendelt vizsgálat során, akkor Bligh kapitányt leváltották volna, hajóstiszti pályafutása véget ért volna, de erre nem sok esély volt sem a könyv/film szerint, sem a valóságban.

Valójában az akkori hajóskapitányok a törvény felett álltak a hajókon, illetve ők voltak a törvény.

2018. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt a regényt is fikciónak tartják, azért sem említettem meg. A filmek már elég hamis látszatott keltettek.
2018. márc. 31. 09:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban.

Azonban ilyen jellegű események történtek, tehát nem teljesen alaptalan a téma, még ha a történet esetleg nem is igaz.

A hosszú hajóút mindenkit megviselt, a legénység gyakran durva fickókból állt, akik egy részét kötéllel fogták és kényszerítették a hajóséletre. Keményen is kellett bánni velük, amit a hagyományok is diktáltak.

Úgy tudom, van igazságmagja a történetnek, de lehetséges, hogy abban az értelemben, ahogy a kérdező felvetette, mint írtam, ez nem lett tisztázva.

2018. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valóban nem. Azt kellene tisztázni, hogy Bligh ténylegesen milyen eszközöket használt, mert ha valakit megbotoztatott azért, mert megtagadta a parancsot, az még nem kegyetlenség. Az is nagyon valószínűtlen szerintem, hogy ilyen vakbuzgó módon még az emberei életét is kockára tette volna facsemetékért. Szerintem az ilyet akkor is számon kérték volna tőle.
2018. márc. 31. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!