Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg igaz az, amit egyes...

Tényleg igaz az, amit egyes magyar TV-csatornák, hírportálok (origo, M1, stb. ) terjesztenek több nyugati nagyvárosról?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy állítólag milyen rossz helyzetben vannak ezek a városok a bevándorlók miatt.


Olyanok válaszát várom, akik élnek/éltek ilyen nyugati városban, vagy megbízható ismerős él/élt ott, és mesélt a dolgokról. OLYANOK NE VÁLASZOLJANAK, AKIK CSAK AZ ALAPJÁN FORMÁLNAK VÉLEMÉNYT, HOGY MILYEN A POLITIKAI BEÁLLÍTOTTSÁGUK, KÖZBE MEG FOGALMUK SINCS MI MEGY A VILÁGBAN.


Különösen érdekelnének a svéd/angol/francia/német nagyvárosok, Bécs, mivel az itt van egy köpésre, de egyébként bármilyen tapasztalattal rendelkezel, megköszönöm ha megosztod velem.


Én hallottam olyat, hogy Bécsben valamilyen óvodában a gyerekek nagy része muszlim vallású, de ez is csak ilyen "valaki azt mondta, hogy valaki azt hallotta, hogy egy távoli ismerőse szerint......."


Persze a muszim vallás miatt nem lesz senki bűnöző, viszont a jövőben vezethet problémákhoz, ha a társadalom nagy része európai normák szerint él, a 20 év alattiaknak meg mondjuk 80 %-a muszlim vallású, most mondtam egy számot, nem tudom egyébként.



2018. ápr. 2. 09:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és arra is kíváncsi vagyok, hogy az ott élők hogy vélekednek a dolgokról, tehát pl Svédországban egy svéd őslakos...
2018. ápr. 2. 09:50
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Meg kell nézned több hírforrást is, hogy nagyjából képben legyél egy hír igazságtartalmával. A kérdésedben propaganda-médiumokat soroltál fel, amiknek az a munkájuk hogy ugyanazt a tartalmat fújják (ez pedig a mai álláspont szerint a félelemkeltés-álhírterjesztés-gyűlöletkeltés-manipuláció alapjaira épül). Ha csak egy oldal álláspontját hallgatod meg, egyoldalú lesz a kialakult képed is. Az M1 és az Origo is a kormány szócsöve, ha más forrásokat is megnézel akkor rendszeresen beszámolnak arról hogy ezek a médiumok miben és hogy hazudnak és próbálják manipulálni az embereket.


Például Origo a gyűlöletkeltés-félelemkeltés témájában csak migránsozik, mert ők az "ellenség":

[link]


Például az Origo felhoz egy 2001-es hírt maiként eladva, mert a napi migránsozáshoz kell valami hír:

[link]


Például az Origo, M1, Tv2 olyan világban történt eseményeket hoz fel, ahol arab az elkövető, több éves hír az eset egy független országban, de előadja hogy tegnap Bécsben törént, mert migráns:

[link]


Nyilván több is van, de ez a három is pont elég példa arra hogy milyen elvek mentén működik a "híradás" egy olyan médiabirodalomból ami lassan monopolhelyzetbe kerül és csak azt olvashatod amit akarnak hogy olvass.

2018. ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
97%
Én pár hónapja élek Londonban és egyáltalán nem találom olyan vészesnek. Bár nem is a keleti részen élek, az talán egy fokkal rosszabb. Van két muszlim munkatársam, mindkettő teljesen normális, kedves kulturált.
2018. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Nagy Britanniába nem mehet akárki, nyilván hallottál a Brexitről, ennek egyik oka a migrációs ellentétek voltak.

Ausztriáról nem sok mindent tudok, csak átutazok rajta, de nem is nagyon szükséges a médiára hagyatkozni, ott nem régen volt a választás, az nagyjából takarja a képet, mi a vélemény.


Németországról többet tudok, de azt kell mondanom, hogy vegyes a kép, voltam olyan helyen, ahol egy fia bevándorló sem volt, de olyan helyen is, ahol sok volt belőlük.

Annyi szerencse van, hogy a no go zónák nagyjából igazak, vagyis a többségük egy helyen lakik, oda meg értelmes ember nem megy, bár vannak helyek, ahol meg nincs ilyen, mert nem sikerült úgy megoldani és szerteszét laknak, na hát oda nem megyek, pusztán azért, mert jelentősen megdrágult a lakhatás. Akik támogatják őket, azok a szervezetek, vagy az állam megfelelő képviselete többet fizetnek a bevándorlókért, meg támogatást is kap a tulaj ezért nehéz ott bérelni, ha csak a cég nem tud valami lakhatást biztosítani, akkor reménytelen.


Ami a propagandát illeti, az igaz is, meg nem is.

Elsősorban arról van szó, hogy ha még igaz lenne is a sok negatívum, egy ekkora országban az elenyészik.

Elég csak megnézni egy magyar híradót, tele van gyilkossággal, meg balesettel, de mégis csak kevesen találkoznak ilyenekkel, pedig hazánk nem nagy ország és elég biztonságos.

Amúgy apróságok jobban vannak, de azok nem túl veszélyesek, meg sem említi őket a média.

Ettől függetlenül elég nagy a csalódás és itt is egyre hevesebb viták mennek az emberek között, bár itt nem a sajtó gerjeszti az indulatokat.

Jelentősen faragtak a szociális juttatásokból, mert sokba kerülnek, sokan megérzik.

A vendégmunkások többsége utálja őket, de ez érthető, mert minket soha semmivel sem támogattak, de ez inkább irigység.

A régi törökökkel nincs sok baj, pedig azok is muszlimok, de mondjuk azok szintén sima vendégmunkások, még akkor jöttek ki, amikor kivágták azokat, akik nem megfelelően viselkedtek.

A többségük normálisnak látszik, bár dolgozni kevesen dolgoznak, gondolom ezt tudja mindenki.

Próbálok pártatlanul írni, de nehéz, mert én sem szeretem őket és mivel megtehetem, olyan helyre megyek, amit nem leptek el.

Mendemondát hallani eleget. A suhancok fogdossák a nőket, jó páran lopnak is, meg látni is rossz őket egy bevásárló parkolójában, tülekednek, kajabálnak, de nyilván nem mindegyik.

Mondhatnám, hogy nálunk is van szlamos környék, bár ugye a romák sem egyformák, azok között is van rendes, becsületes, dolgos ember, sőt még művelt is.

Ahogy nálunk sem beszélhetünk cigány bűnözésről, úgy itt sem az arabról, csak éppen a börtönök vannak velük dugig, meg aztán a terrorcselekmények valósak, bár mint írtam az emberek túlnyomó része csak a médiából értesül ilyesmiről, szóval annyira azért nem vad a világ, bár aki mégis találkozik ilyesmivel, az aligha felejti el egyhamar.

Itt is egyre jobban hallani, hogy mehetnének az arab testvéreikhez is, de ugye azok nem fürdetik a bevándorlót tejben, vajban, így hát még azok is inkább nyugatra tartanak, mert azt hiszik, itt kolbászból van a kerítés és egyenlőre ez majdnem igaz is, de azt mindenki sejtheti, a végtelenségig nem fogják őket potyára tartani.

Hasznot egyenlőre nem hoz a többség, főleg azért, mert ha elmenne keményen dolgozni, ott nincs kecmec, meghajtanák őket és akkor már nuku segély, a fizetés meg azon a szinten amire képesek nem sokkal több, mint a potyapénz, ami munka nélkül is dukál nekik.

A helyükben kevesen tennének másképp, bevallom én sem.

De arról biztosíthatlak, hogy itt sem bánják már igazán a kerítést, még a Merkel sem, a kvótát is azért erőltetik, hogy megszabaduljanak a radikálisoktól.

2018. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Bécsben élek 3 éve és nem, nem igaz, ez a város még mindig ezerszer élhetőbb, mint Magyarország. Nem mennék már vissza haza. Ha tényleg olyan rossz lenne, nem mennének ki folyamatosan az emberek otthonról ugyanakkor nem tér haza senki sem tömegével, hogy "jaj, jönnek a migránsok, inkább hazajövök a fajtiszta hazámba!" Nyilván vannak veszélyes részei a városnak, mint mindenhol máshol, de ezek kis részek Bécsben, nem emésztik el a várost...És nem hiába lett megint megválasztva a világ legélhetőbb városának.
2018. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Angliában élek 10 éve, szar félelemkeltés ami a állami tv ben meg a Mészáros birodalomban megy.
2018. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Én Londonban éltem 2011 és 2017 között, és igaz, amit mondanak. Az időjáráson kívül ez volt az oka, hogy hazajöttem. Angliába akartam költözni, nem Pakisztánba. East Ham környéke különösen veszélyes. elképesztően nyomják az iszlámot, a keresztény templomokról meg szedik le a keresztet, ha le nem rombolják. A jelenlegi paki polgármester első húzása az volt hogy teleragasztgatta a buszok oldalát iszlámot népszerűsítő reklámokkal egy jó fél évre a "tolerancia" jegyében.
2018. ápr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom nagyon ellentétesek a vélemények.
2018. ápr. 4. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!