Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy sok embernek...

Miért van az hogy sok embernek az ázsiai ember=kínai?

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
mert a legtöbb ázsiai kínai. ennélfogva az emberek teljesen általánosítják a többi ázsiait.
2010. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Ugyanolyan a japán is mint a kínai. Az ázsiai meg orosz, irak , irán, tájföld és barátai
2010. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem szimplán sárga. amúgy bírom őket, de akkor rám se azt mondják, h fehér...
2010. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ágoston Noémi ***** válasza:
Mert az emberek hajlamosak olyanról véleményt mondani, amit nem is ismernek. Még ha a legtöbb ázsiai kultúra el is tér egymástól, senkit nem érdekel, mert nem veszik a fáradtságot, hogy megtalálják a különbségeket, hiszen sokkal egyszerűbb egy kalap alá venni mindent. Nem ismerik a szokásokat, a kultúrát, épp ezért (és ahogy előttem elmondták, kínaiból rengeteg van) általánosítanak. A baj szerintem nem az, hogy lekíniznak mondjuk japán dolgokat, de miután megtudják, hogy az adott dolog kínai, még azután se érdekli őket, mondván, hogy "ugyan az" Valamiért ellenszenvet táplálnak a távol-keletiek iránt, és szerintem ők sem tudják megmagyarázni, az egyetlen ok, hogy félnek az ismeretlentől, és utálkozással próbálják elrejteni. Persze ez nem feltétlen igaz, de nekem ez az elméletem... :/
2014. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!