Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy fehér ember délen...

Ha egy fehér ember délen telepedik le, az utódai színesbőrűrk lesznek?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a sötétbőrűeknek azért olyan a bőrük, mert ugye olyan helyen élnek és alkalmazkodni kellett. Jó, tudom, ez hosszú generaciókba telt, de vajon mennyibe? És ha egy európai Afrikaba költözne és fehér embertől lenne gyereke, meg az ő gyerekeinek is fehér de Afrikában élő embertől lenne gyereke és így tovább (tehát nem lenne a vérvonalban egyetlen színesbőrű sem), akkor az lehetséges a fenti elmélet alapján, hogy az utódok, ahogy halad egyre előrébb a családfa, minél sötétebb bőrrel születnének?


Nem troll kérdés, komolyan kerdezem. Meg is mondom őszintén, abszurdnak találom ezt a saját kis gondolatfuttatást, de az alapján, amit olvastam (hogy a naphoz való alkalmazkodás miatt lett sötét a bőrük), logikusnak tűnik.


Ugyakkor fordítva (színesbőrű költözik európába a családfában nincs fehér bőrű) még valószínűtlenebbek tűnik, hogy generációkkal később egyre világosabb legyenek az utódok.


Köszi bárkinek is a NORMÁLIS választ!



2018. ápr. 5. 17:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez itt nem a tudományos akadémia, senki nem fog neked tudományos választ adni, főleg hogy nem bizonyítható, ellenőrizhető, kísérletekkel nem modellezhető. Több (sok) évszázad kellene hozzá, de ez úgyse történhet meg, mert ki van zárva, hogy több generáción át senki ne keveredne a másik rasszal. Ráadásul a rassztulajdonságoknak csak egyike a bőrszín, ami logikus, hogy a napsugárzás következtében változik, de ott van még konkrétan a négereknél a száj, a haj, amik változására nem lenne ok, csak együtt jár.
2018. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Nézzük másik oldalról. Ha egy feka Párizsban él, az utódai fehérednek-e, ha hason bőrszínűvel szaporodnak? 5 generáción keresztül a szomszédban azonos tónussal rendelkezik mindenki. Ennél régebbi generációt nem ismerek.


Ellenben Afrikában is sok fehér él és hosszú generációk óta (10-12). Ahhoz, hogy a mutációs egyedfejlődés elinduljon, nagyon sok generációt kéne vizsgálni. Ráadásul az interracial kapcsolatokat ki kéne szűrni, ami nem könnyű.


Azon az állásponton vagyok, mint az első. Ezt nehéz mérni és követni.

2018. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Drazicc ***** válasza:
84%
Pontosítanék egy kicsit, mivel USA - beli négerek egészen a 20ik századig nem keveredtek fehérekkel mivel ugye 1960as évekig más kategóriába tartoztak, mégis megfigyelhető, hogy az a 300 év elég volt ahhoz, hogy pl 50cent féle usa négerek már nem olyan sötétek mint az Afrikai "világító fogú" négerek. Valószínűleg fordítva is így lenne fehérrel.
2018. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Utolsó: vagy lehet, hogy ők simán csak Afrika olyan részéről valóak, ahol nem a legsötétebb tónusúak élnek.

Köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 5. 18:46
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

A négernek nem kötelező világosodnia, ha eszik elég húst.

Ha egy fehér nem sötétedik, azt sokkal hamarabb megszenvedi. Tehát ő gyorsabban fog sötétedni.

Az emberek kifehéredése eredetileg 70000 év volt.

Szerintem 10000 év elég lenne. Ez 300 nemzedék.

2018. ápr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Drazicc ***** válasza:
Kérdező: A történészek szerint Afrika délnyugati partjáról vitték őket, olyannyira, hogy teljesen elnéptelenedtek azok a környékek, és ott ezek a tipic bantu négerek élnek.
2018. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen működik a visszasötétedés is. India aljába Perzsia felől vándorolt be az emberi faj, Dél-Amerikába pedig Szibéria felől.


De ilyen változások csak akkor vannak, ha az emberek darwini szelekció alapján hullanak / maradnak életben, és ez azért a mai világban nem annyira állja meg a helyét. Hogy példát mondjak, a sápadtképű gyarmatosító nem a tűző Napon kapál Afrikában, hanem ül a légkondicionált luxuslakásában. Ha a szabad ég alatt élne, egy szál fűszoknyában, elvinné a bőrrák, még mielőtt utódot nemzhetne. A chicagói feketék meg beszedhetik a D-vitamint pirula formájában.


És ne feledjük, sose egy ember alkalmazkodik, egy ember nem tud megváltozni. De ha lesz 5 gyereke, abból lesz ici-picit ilyenebb és olyanabb. Már amennyire édestestvérek különbözni szoktak. Egy évszázaddal ezelőtt jó, ha az emberek fele-harmada megérte a felnőtt kort. Azok a gyerekek, akik kevésbé volt alkalmasak az adott klímára, elvitte őket a betegség, nem érték meg az utódnemzést. Aki meg megérte, alkalmasabb géneket vitt tovább. De ezek nagyon lassú változások, inkább évtízezredekben láthatók!


(A látványosabb, gyorsabb változásoknak az áll a hátterében, hogy az emberek bizony keverednek fűvel, fával, cselédlánnyal, szerecsen szolgával, aztán hallgatnak róla, mint a sír. Ahogy itt is a 100% nagymagyaroknak, nyolcasával vannak a sváb meg tót öregapjaik, csak nem akarják, hogy a másik tudjon róla. Azért a genetikai kutatások mindig meg szokták mutatni, hogy nagyságrenddel nagyobb a keveredés az egymás mellett élők körében, mint ahogy ők azt tudni vélik, nem lesz ez másképp az amerikai gyapotföldeken sem.)

2018. ápr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai négerek fehéredése egyértelműen keveredés következtében történt.

A csinosabb fekete nőket azonnal házi szolgálatra vezényelték, azért is vették meg őket, lényegesen magasabb áron, mint a rondábbakat.

Ez már csak sejtet valamit?

Amúgy én személyesen jelenleg teljesen fehér bőrű vagyok, régen nem napoztam, évtizedek óta.

Fiatal koromban nyáron erősen lebarnultam, strand, meg sport által, de télen kivilágosodtam, vagyis van hajlamom egy határig a lebarnulásra.

Talán ez tud is fokozódni, de szerintem csak a genetikai lehetőségek határain belül.

Skandinávokra jellemző, hogy nem barnulnak, csak leégnek a naptól.

A négerek kivilágosodása nem működhet ilyen könnyen.

A genetikai mutáció nem szükség szerint jelentkezik, hanem véletlenül és annak elterjedése sem feltétlenül történik meg, főleg, ha semmi köze a szelekcióhoz.

2018. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
3: Dehogynem, keveredtek, habár nem önszántukból, hanem a rabszolgatartók nemzettek gyerekeket néger rabszolgáiknak. Hogy ezeket az utódokat is rabszolgaságban tarthassák, kimondták a cseppvér alapú rassz szabályt, hogy akiben egy csepp néger vér van, az néger. Még szőke vagy vörös hajjal is.
2018. ápr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Baluba válasza:
100%
Szerintem ott ment félre a gondolatmeneted, kérdező, hogy az evolúciót tudatosnak tekinted. Valójában azonban a mutációk, valamint mennyiségi eltérések (a bőrszín nagyjából tekinthető mennyiségi jellemzőnek) vakok, véletlenül történnek. A populációban akkor lesz jelentős egy fenotípus, ha az valamilyen előnyt biztosít az örökítésben. Ez ma már nem igaz, így nem feketesdik vissza az Afrikában elő fehér népesség.
2018. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!