Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek melyik himnusz az...

Nektek melyik himnusz az amelyik a legjobban tetszik?

Figyelt kérdés
Nekem a Das Lied der Deutschen szerintem nagyon szép.
2018. ápr. 9. 19:41
1 2
 11/16 anonim válasza:
A német és a szovjet/orosz.
2018. szept. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igen a Kathusa (bocsánat ha rosszul írtam le a nevét) nagyon szép a maga buzdító jellegével. Viszont valahogy a "keleti blokk" nekem nem adta sosem annyira. De most ezzel nem.akarok vitába keveredni. Tény hogy mindkét indulónak megvan a maga történelmi háttere. És mindenki (a németek főképpen) úgy használják hogy a diplomáciában nevakadályozza őket.

De tény hogy a Kathusa és a Das Lied der Deutchen egyaránt osztoznak nálam is az első helyen ;)

2018. szept. 15. 23:41
 13/16 A kérdező kommentje:
Számomra inkább az ilyen himnuszok jönnek be amelyek a sérelmek ellenére is buzdítják, nem.pedig síratják a népet. De ez csak az én csökönyös véleményem. És ha már buzdító és anthem akkor az amcsi himnusz tudnám még megemlíteni.
2018. szept. 15. 23:44
 14/16 Szadko ***** válasza:
88%

A "Katyusa" soha sem volt a Szovjetunió himnusza, kérdező.:)

A "Katyusa" csak egy népdal, ami később egyfajta katonai indulóvá vált.

2018. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Akkor tévedésben éltem eddig :D na de elnézést kérek a hibámért.
2018. okt. 11. 21:46
 16/16 anonim válasza:
Szlovák és orosz :)
2019. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!