Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek tetszik a magyar himnusz?

Nektek tetszik a magyar himnusz?

Figyelt kérdés
Igen, nagyon szep dallamaval es szep szovegevel sok embernek tetszik. De aki nem magyarorszagon nott fel, vagy nem el ott, vagy csak egyszer volt szerencseje vilagot latni rajott, hogy ez a siralom nem normalis es nem igy kene lennie. A tortenelem az egy dolog. Meghataroz minket meghatarozza az orszagunkat stb.. De ez egy temetes. ANNAK AKI NEM ERTENE ELMAGYARAZOM: Minden orszag himnusza tukrozi az adott orszag lenduletet, mivoltjat, tortenelmet! Azert ilyen siralmas a magyar himnusz, mert tukrozi az orszagot. Az az a sirast rivast, a szegenyseget, a megalazkodast, az orok remenyvesztetseget amikor csak az isten segithet es senki mas! Sajnalom ez van.

2013. okt. 14. 13:25
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Egyszer megmutattam egy brazil baratomnak a magyar himnuszt. Egy idosebb emberke 50 ev koruli es imad operaba jarni..... En azt hazuttam neki h ez egy hires europai opera. Meghallgatta, es azt mondta, hogy tragikusabb tragediat meg nem hallott, es hogy soha nem szeretne viszont hallani. Mikor elmondtam neki, hogy ez magyarorszag himnusza, nem akarta elhinni... Anyit kerdezett: Az orszag elso hangja, amit megert minden ember a zenen keresztul, miert egy temetes?.............
2013. okt. 14. 13:33
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Ez Magyarország Himnusza.

És igen, olyan amilyennek leírtad, de sajnos ilyen az országunk is, így ezen talán nem kell csodálkozni.

2013. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem kedves valaszolo. Ez azon csodalkozom, hogy vannak akiknek tetszik.
2013. okt. 14. 13:44
 4/25 anonim ***** válasza:
37%

"Ez Magyarország Himnusza."

jelenleg!

de amikor ezt Erkel megzenésítette, egy győzelmi-induló ritmusnak megfelelő zenedarabnak írta!

időközben, módosították erre a "gyász-zenére"

ha jól emlékszem vmelyik, nem is régen volt olimpián, az első magyar aranyérem kiosztásakor, még az eredeti ritmusút játszották be.

(Na, lett is nagy ribillió! a Magyar Nemzet kikérte magának, hogy ezt játsszák....), már a második magyar aranyéremnél, a gyászindulónkat nyomatták!

2013. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%

Nekem tetszik. Egyrészt azért mert ez Magyarország Himnusza (direkt írtam nagybetűvel), másrészt ez csal könnyeket a szemembe, ha hallom. Nem igazán érdekel, hogy a braziloknak vagy a maláj harcosoknak tetszik-e. Ez nem táncdalfesztivál. Halgassák a sajátjukat.

Személy szerint szomorúnak tartom, hogy ennyire kiforgatunk mindent, amitől magyarok vagyunk. Legyen az a Himnusz, a magyar nyelv, stb.

2013. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Andizsuzsi ***** válasza:
66%
Gratulálok az olyan opera rajongó barátodhoz, akit meg lehetetett etetni azzal, hogy a Himnusz egy híres opera részlete.
2013. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Lehet sokan lepontoznak ezért,bár én sokat mondogatom ezt a feleségemnek. Valaha 20 éve még büszke voltam arra hogy Magyar vagyok.Mára már nem.Ennek sok minden oka van .A kormány az emberek stb.... Olyan beszürkültség lett nállunk,hogy félelmetes.Több országban voltam az elmult egy évben.Máshol az emberek vidámabbak,nevetnek a munkahelyen.Ugymond boldogan mennek dolgozni,és kedves a kiszolgálás.Idehaza kérdezel,és bunkóznak.Meg is értem őket jópofizni 60 ezerért.... Kedvetlenek vagyunk,és egymást marjuk.Nincs pénz.Nincs pénz semmire -.Sem nyaralásra,sem kirándulni,de még egy egyszerű vacsorára sem nagyon tudjuk a partnerünket elvinni.Ez boldogtalanná tesz sok kapcsolatot,és családot.Ennek pedig Magyarország az oka.Nos kedves kérdező,szerinted akkor nekem tetszik a Magyar himnusz? Már lassan ezt is változtatják a kissebségiek himnuszára.Hiszen nekik már több joguk van mint nekünk.Ha óvodába jár a purgyé pénzt kapnak.Ha 3-as tanuló lesz 6-8 ezret ad nekik a kormány .Ha valami csoda folytán 5-ös tanuló akkor 15 ezret visz haza a purgyé.Érdekes.Nekem 1 kitűnő már 7 éve 2 négyes tanuló gyermekem van.De én még soha nem kaptam semmit.Számomra ezek után Magyarország a fos himnuszával együtt mehet a levesbe.Ha nem lennék beteg,még gyalog is nekiidultam volna valamerre.Mindegy hova.Mert lehet az idegen ország sosem lenne a hazám,de ez amiben születtem ez sem az./mostmár.../
2013. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 szpeti1991 ***** válasza:
43%

Nincs is szebb dal a Himnusznál!! Benne van minden: hogy már apáink, ükapáink is harcoltak a fennmaradásért, s kérjük az Isten segítségét azért, hogy a jövőnk szebb legyen.

Nincs is annál gyönyörűbb, hogy az ország hivatalos himnusza már maga is egy ima!

Második kedvenc "dalom" a Székely himnusz, mely hangulatában, hangvételében eléggé hasonlít a Kölcsey-féle Himnuszra.


Én azon csodálkozom, hogy lehet olyan ember, akinek nem tetszik... de az lehet, hogy még nem volt olyan helyen, ahol több száz, sőt, sporteseményen akár többezer/tízezer ember énekli... annál szebb ima nincs is! :)

2013. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

"a Himnuszt négynegyedes ütemekben komponálja meg, az is közrejátszott, hogy művét verbunkoselemekkel díszített magyaros lüktetéssel akarta megírni. A ma ismert változatban már csak az elő- és utójátékban maradt magyaros ritmusfigura, például a második és az utolsó ütemben, amely a szokásos lassú tempó miatt azonban kissé nehezen ismerhető fel. Próbáljuk csak az előjátékot kissé gyorsabban énekelni! Fel fogjuk ismerni a pontozott ritmus magyaros jellegét. Az eredeti teljes kézirat telis-tele van a verbunkosból ismert ritmusképletekkel, ezekbe illik szervesen bele a már említett pontozott ritmus az „áldd meg” és „feléje” szavaknál."


Az idő múlásával azonban a zenekari kíséretből is kifogytak a magyaros elemek. 1938-ban Dohnányi Ernő új zenekari verziót írt, amelyben már egyenletes lépésekként haladnak a hangok, alig marad valami az Erkel által írt pontozott, verbunkosra emlékeztető ritmusokból. Dohnányi nyilván a mű imajellegét tartotta fontosabbnak.


Mint már említettem, minden nemzet alakítja saját himnuszát. Az utóbbi 50-60 évben Dohnányi kiválóan megírt hangszerelése vált elfogadottá. A tempó valószínűleg lelassult, hiszen az eredeti magyaros díszítések csak kissé gyorsabb tempó mellett hatnának jól, a mai korban megszokott változat inkább lassú kántálásra emlékeztet, mint verbunkosritmusokkal díszített imára.


[link]


a témához:

[link]


Néhány éve hír volt, hogy találtak egy archív felvételt még az I. világháború előttről, amiből egyértelmű, hogy akkoriban még nem volt bús-komor a Himnusz, sőt a verbunkos ritmus miatt kifejezetten lelkesítően hatott a hangszerelés. Sajnos azonban sehol nem találom ezt a felvételt.

Az már más kérdés, hogy Kölcsey Himnusza alkalmas-e a magyar társadalom lelkesítésére, és nem pont ennek a költeménynek a bús-komor - bár nem remény nélküli - hangvétele tette az eredetileg vidám hangszerelést magát is a költeményhez hasonlóvá, vagy ez csak a húszas évek általános elkeseredettségének a következménye.

[link]


...( Szörényi László figyelt fel arra, hogy a Himnusz ritmusa egyezik a Megismerni a kanászt... ütemezésével) - akkor méltán állíthatjuk: a Hymnus nemzeti-népi hazafias költeménynek készült.

és egy kicsit módosított verzió:

http://www.youtube.com/watch?v=ddtGCqJZIrQ&feature=youtu.be

(nekem ez már egy kicsit jobban tetszik, de még mindig nem az igazi, verbunkos muzsika...)


?? valaki, az eredetit, tudná linkelni? Erkel verbunkos verzióját? létezik-e még egyáltalán...

2013. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%

A brazil barátod nyilván nem látott még olimpiát, vagy egyéb olyan sportversenyt, amiben jók vagyunk.

Amúgy is kár mutogatni külföldieknek, mert a szöveg is legalább olyan lényeges, mint a zene.

A ritmusával sincs semmi baj, én személy szerint szívesebben lassúzok egy lánnyal, minthogy hip-hop zenére táncoljak.

A legtöbb ország himnuszának szövege sincs, vagy semmitmondó. Esetleg kiválasztottak egy létező számot himnusznak, de azt nem kifejezetten ezért írta a szerzője.

Sajnálom az olyan magyart, akinek nem tetszik a himnusz, én az anyatejjel szívtam magamba az a fennkölt, magasztos érzést, ami téged is át kellene hogy hasson, mikor meghallod.

2013. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!