Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A régebbi generációk mikor...

A régebbi generációk mikor kezdték az alkoholizálást?

Figyelt kérdés
Manapság a 16 évesek többsége már iszik rendesen, a 14 évesek egy része is, az lenne a kérdésem ez régebben hogy nézett ki? Gondolok itt a 60-as, 70-es, 80-as, 90-es évek trendjeire.

2018. ápr. 16. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Én most 49 éves vagyok,már ipari tanuló koromban 17-18 évesen néha munkahelyen megittunk valami páleszt,de ez nem volt nagy piálás,a régi szockommcsi rendszerben ez divat volt.

Aztán a katonaságnál,89 tájékán előfordult már,hogy berugdalóztunk :D

Leszerelés után 90-től 20-21 évesen már kezdett durvulni a helyzet,98-ig ittam,vége fele már teljesen alkoholfüggő voltam.

Utána abbahagytam,ma már csak néha iszom egy két sört.

Egyébként anno 22-24 éves srácok közül azért jópáran piáltak rendesen.

2018. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Régebben is ez volt. Annyi, hogy minket simán beengedtek 15 évesen kocsmába, éjszakai klubba, koncetre, stb. Gimisként szolidabban mulattunk, mint a szakmunkás tanulók (nekik maszekolásból már akkor volt jobban pénzük).

Nálam átlag hét 16 évesen:

H-CS egy sör kocsmában suli után társasággal

P-SZ: társasággal kocsma majd koncert/éjszakai klub 3-4 ital, vagy házibuli és sok-sok ital


40F

2018. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van aki az anyja hasában kezdi, de olyan is, hogy pár hónaposan pálinkás rongyot dugnak a baba szájába, hogy aludjon. Ahol gyakran "ünnepelnek" ott a kisgyereket is kínálgatják, hogy szokja. Németeknél is szokás volt egész kicsi kortól alkoholmentes sört itatni, pont az íze miatt. Tudom nem erre vonatkozott a kérdésed, de összefügg vele, mivel ahol a piálás beépül a mindennapokba, ott elég korán kezdték mindig. 12-14 évesen. Legkésőbb a középiskolában kezd valaki inni, de nem mindenki hajlamos rá. Azért az első komolyabb berúgások szerintem 14-16 éves korra tehetőek akármelyik időszakot nézem. Ez még nem jelenti azt, hogy mindegyikből alkoholista lesz. Persze senkisem tudhatja mi az amire hajlamosabb. De régen is piáltak a tizenévesek.
2018. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Huhú, voltak régen is fiatalok, akik nem vetették meg a piát :D ne gondolt, hogy csak ez a generáció romlott, gusztustalan, pofátlan
2018. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én (56 éves) egyetemista koromban kezdtem, a koliban. Előtte a szüleimmel éltem, és a barátaim nem voltak bulizósak.
2018. ápr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valójában ez nem generációktól függ, hanem a butaság szintjétől. Minden fiatal (gyerek) piálása úgy kezdődik, hogy látja és kíváncsi. Ki akarja próbálni és meg is teszi. Ha akármiért hagyják, rá fog szokni. Ha nem hagyják és ráadásul elmagyarázzák neki az ő szintjén, hogy miért nem, akkor nem szokik rá a mértéktelenségre.


Nincs különbség az említett évtizedek esetében. 1990 után viszont megszűnt egy rendszer, és a "szabadság" hirtelen nagy jelentőséget kapott, sokkal nagyobbat, mint szükséges, mert nem tanultunk meg vele élni. Így lett a szabadságból szabadosság. Ennek eredményeképpen divatba jött, hogy a gyereknek nem szabad tiltani, mert akkor sérül a lelke (fenét sérül, éppen a tiltás hiányától sérül, de ezt ma nem hiszik el). Innen már egy lépés, hogy a természetes kíváncsiság parttalan lesz és mire a fiatal észbe kap, nem tud szabadulni.

Apám bortermelő volt, annyit ihattam volna, ami belém fért, hiszen hat éve koromtól részt vettem a munkában. De nem tiltották, tudták hogy megkóstoltam, viszont türelmesen elmagyarázták a következményét. Példák is voltak bőven a kocsmák környékén. Előbb értettem meg az alkohol használatát, fogyasztásának módját, mint rászoktam. Iszom rendszeresen. De részeg még nem voltam életemben. És ennek kizárólag a gyerekkorom magyarázatai az oka, nem generációk és egyebek.

2018. ápr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írták már, pálinkás dolgok, pl. öreganyáméknál pálinkás kenyérrel altatták a gyereket (aki az apám volt).
2018. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91ben b@$ztam be először, egy szilveszteri bulin ittunk meg 2en fél liter Hubertust. Utána ritkán 1-2sör, honvédségnél már iszogattunk rendesen. Leszerelés után újra munkába álltam és lett lóvé. 20éves koromtól 26-27éves koromig úgy ittunk hogy este kocsma H-K-SZ(szünnap)-CS-P-SZ-V. De meguntam hogy nem jutok egyről a kettőre. Azóta 1évben iszok mondjuk 5x-6x, beb@$zni max egyszer szoktam.
2018. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dédim 95éves lesz, elmondása szerint amikor ő volt 14éves akkor is sok korabeli gyerek ivott, cigizett már. Akkor is menőnek számított ez, nem csak a mostani generáció ilyen.
2018. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!