Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek lehetséges az...

Szerintetek lehetséges az hogy a következő generációk már nemfognak tanulni az iskolában kézzel irni hanem a táblagépek lehetővé teszik ennek kizátását? Szerintetek ez pozitiv vagy negativ dolog?

Figyelt kérdés
2015. jún. 13. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

1. Tehát biztosítanak mndenkinek felszerelést? Mert a mai világban is élnek családok számítógép nélkül.

2. Ha aláírás sem lesz, akkor pár dolog elég nehézkesen lesz megoldva. Lehet persze, hogy lesz valami elektronikus kód.

2015. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kézzel írni mindig gyorsabb lesz, plusz nem csak azért írunk kézzel hogy ráélvezzünk, hanem mert komolyan fejleszti az ügyességet meg hasonlókat.
2015. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Hát átlagos gépeléssel messze lekörözöm a legtöbb író embert. A gépírás messze jobb mint a kézi, én ha kell nem is írok kézzel, egy nyári szünet után gyakran gondolkozni kell, hogy is van adott betű. És ezért persze le leszek pontozva a sok konzervatív miatt. De ez a jövő Amerikába már tabletek vannak az iskolákba, ott egy modern iskolába furcsállják, hogy modern országba még használnak krétás táblát? És az nekik új.
2015. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A krétás táblának mi köze a kézíráshoz?


És eléggé kétlem hogy gépírással akár egy gyakorlott kézírót, pláne egy gyorsírót leköröznél...

2015. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Magyarországon még jó ideig marad a kézírás. Ha valakik csak a nyomtatott betűket tanulják, akkor a mi kézzel írott feljegyzéseinket nem tudják olvasni. Hogy miért? Mert a magyar konzervatív.

Ezt jónak látom. Nem fog velem megtörténni, hogy ha már nagyok lesznek a gyerekeim, és éppen nem tudok beszélni, akkor csak szavak nélkül tudnék velük kommunikálni, vagy csupa nyomtatott nagybetűvel írni.

Továbbá másolatokat készítettem egyes tárgyakból a jegyzeteimből, és azokat odaadtam a matematikai múzeumnak. Ha a később születettek nem tanulnának kézírást, akkor ez hiába volt.

2015. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondtam, hogy lepontoztok, de miért? Csak mert kicsit a jövő felé nézek? Igen nagyon jó az írás több ezer éves hagyománya van. Ha 30 évvel ezelőtt azt mondom, hogy na majd a számítógépek sokban segítenek akkor is mindenki lepontozna hogy azok a ketyerék soha nem fogják felváltani az embereket, erre ma már azok gyártják az autókat stb. De mindegy konzervatívoknak nem lehet magyarázni mert az a helyes ami szerintük helyes. Egy átlagos diák aki chat en nőtt fel és jól gépel szerintem gyorsabban gépel mint ahogy ír. Most ne egy gyorsírót nézzünk egy gyorsgépelővel hanem egy azon személyt. Mikor a tanár darálja az anyagot mindenkinek ismerős mikor elkezd olvadni a kezünk és a tollat 6 lapon véssük át a lapot úgy próbáljuk darálni hogy utolérjük mert lemaradtunk. Gépelésnél szerintem egy kényelmesebb. Na meg mennyivel könnyebb elkérni valakitől így az órai anyagot és még sorolható. A táblás dolgot csak technológiának mondtam, hogy az is elfelejtődik lassan a nagyon modern helyeken.
2015. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Sokszor nem arról beszélünk, ami a kérdés, vagy amiről szeretnénk.


Például a jövővel kapcsolatban. Az nem jövő felé nézés, ha új dolgokat preferálunk, főleg akkor nem, ha azt gondoljuk, kimegy valami a divatból. A gép az gép, arra való, hogy segítse a munkánkat (az emberekét). Az autót nem a gép gyártja, hanem a gép elvégez olyan funkciókat, amelyekre az ember ráállította. E megkülönböztetésnek azért van helye, mert különben könnyen keverünk dolgokat és tévútra visz a képzeletünk.


Amit az ember egyszer elsajátított, az mindig a tudása lesz. Hogy az életvitelében mekkora szerepet ad neki, az sok mindentől függ. Régen a kasza alapvető eszköz volt, ma kevesen használják. De egy tervező mégis jól ismeri, mert a kasza testesíti meg azt a funkciót, amire egy ügyes szerkezetet kell alkotnia. A géppel (billentyűvel) írás kinek gyorsabb, kinek lassabb a kézinél. Fölösleges versenyeztetni a kettőt, mert a mai lehetőségeknél két különböző esetben (helyzetben) használjuk. De téved, aki azt hiszi, hogy ettől a kézírás megszűnik, meg az is téved, aki azt hiszi, ez a csúcs. Már ma is gyakori, hogy diktafonnal tudjuk helyettesíteni az írást (gondolataink közlését mások felé).


A fontos az, hogy amit egyszer megismertünk, megalkottunk, az az emberiség kultúrkincse, és mindig lesz valamilyen szerepe. Minden tárgynak, amit ember alkotott, van egy életciklusa. Eleinte kevesek privilégiuma, később általánossá válik a használata, aztán a funkciót átveszi egy a kornak megfelelő még újabb eszköz. Ez a dolgok normális rendje.


A kérdésre válaszolva tehát, elképzelhető, hogy az iskolában nem fognak kézzel írni, hanem a megtanulandók más úton jutnak a diák birtokába, sőt a fejébe tudásként. A legközelebbi jövőben talán a táblagépeké lesz a főszerep, de ez sem biztos. Főleg nem egy időben mindenütt. Ma nagy (és nő) az egyes földrajzi helyek lehetőségeinek különbsége. Egyes helyeken már a táblagépek uralkodnak, másutt még a kézírás se. De az idő előrehaladásával mindenütt a táblagépeknél is ügyesebb megoldások lesznek. A diktafon se az utolsó állomás. És mivel ez egy természetes fejlődés, nincs értelme pozitívnak, vagy negatívnak titulálni. Egyszerűen nevezzük fejlődésnek.

2015. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Programtervező informatikus szakra járok. A legtöbben nem jegyzetelnek, sem kézzel, sem gépelve, mert megvan a jegyzet.

A diktafon jogi problémát is jelent: csak beleegyezéssel lehet valaki beszédét felvenni, a szavait viszont külön engedély nélkül is lejegyzetelheted. Azért majd próbáld meg visszahallgatni a diktafonnal felvett anyagot siketen. Mindig lesznek olyanok, akiknek nem lehet visszaadni a hallását. Ők nem fogják hagyni, hogy az írástudás eltűnjön.

Ha áttérne mindenki arra, hogy csak géppel írunk, akkor az áramtermelés globális leállása újra írástudatlanságot, bocsánat, szóbeli kultúrát eredményez. Ez negatív következmény lenne, mert majdnem minden írásos anyag eltűnne.

Tanár úr, nem tudtam megírni a házimat, mert lemerült a gépem, és otthon nincs áram.

2015. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Azért majd próbáld meg visszahallgatni a diktafonnal felvett anyagot siketen. Mindig lesznek olyanok, akiknek nem lehet visszaadni a hallását. Ők nem fogják hagyni, hogy az írástudás eltűnjön. "


Programtervező informatikusként már igazán hallhattál volna olyan szoftverekről, amelyek képesek a beszéd felismerésére és annak írott (gépelt) formába történő konvertálására. Ma még ezek ugyan nem tökéletesek, de 30 évvel ezelőtt lehet hogy kiröhögtek volna, ha olyat állítasz, hogy lesznek ilyenek. A gépelt szöveget pedig már a siketek is el tudják olvasni, tehát számukra is nagy segítséget jelenthetnek ezek a szoftverek.


"Ha áttérne mindenki arra, hogy csak géppel írunk, akkor az áramtermelés globális leállása újra írástudatlanságot, bocsánat, szóbeli kultúrát eredményez. Ez negatív következmény lenne, mert majdnem minden írásos anyag eltűnne. "


Az áramtermelés globális leállása már ma is sokkal rosszabb dolgokat eredményezne, mint az írástudatlanság. Ha megtörténne a tartós globális áramszünet, akkor én elsősorban nem az írás tudásán vagy nem tudásán aggódnék, mert minimum egymilliárd ember halna éhen vagy szomjan az első két hétben, másik minimum egymilliárdot pedig a többi verne agyon a javaiért (ételért, vízért, fegyverért, stb.). Szóval ha ma történne egy globális tartós áramszünet, akkor mindenképpen minimum középkori szintre esne vissza a civilizáció szintje, akár tudunk kézzel írni, akár nem.


Egyébként szerintem nem fogják beszüntetni a kézírás tanítását, mint ahogyan a matematikai alapműveletek és összefüggések oktatását sem fogják megszüntetni, hiába találná fel az ember akár a számológépfát is. A kézzel történő írás pont olyan alapvető dolog marad mindig is egy civilizált társadalmon belül, mint a beszéd vagy a két lábon járás megtanulása.

2015. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!