Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyiben változna meg a...

Mennyiben változna meg a világ vallások nélkül?

Figyelt kérdés
Akár úgy, ha soha nem is léteztek volna, akár úgy, ha mostanság szűnnének meg (bármilyen módon is, most nem ez a lényeg). Nektek mi a véleményetek?
2018. máj. 3. 22:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

Ha soha nem léteztek volna, akkor úgy 1000 évvel maradtunk volna el a fejlődésben, de lehet, hogy 10000 évvel. Rendkívül erős hajtóerő volt ez régen.


Ha most 500 éve szűnt volna meg a kereszténység a mi vidékünkön, akkor úgy 50 évvel lennénk előrébb.

Akkor már gyakorlatilag nem létezne sérült vagy éhező ember (őssejtek, génsebészet mind jól működne már), létezne a fúziós erőmű és ott lennénk a Marson.

2018. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Ha csak kis hazánkat nézzük, akkor napi 140 millió Ft-ot lehetne elkölteni értelmes célokra. Ennyibe kerül idehaza az egyházak fenntartása. Például oktatásra és egészségügyre lehetne fordítani.
2018. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Vagy még több stadionra 2-es. :)


Szerintem egy sokkal racionálisabb világban élnénk, az emberek nem küszködnének felesleges problémákkal, mert belátnák, hogy mindent meg tudnak oldani maguktól. Nagyobb kontrolljuk lenne az érzelmeik felett, a mentális egészségünk is sokkal jobb lenne a racionalizmusnak köszönhetően.

Viszont lennének dolgok amik nekem hiányoznának, például a művészet, amit a vallás és az ezekhez fűzött kultúra indított el az úton, ezen belül főként a festmények és a zenék hiánya keltene űrt a lelkemben. Hiányozna a sokszínűség, amit ma a vallások kultúráinak köszönhetünk. Nem örülnék egy monoton világnak, ahol India és Japán ugyanúgy néz ki, mert elmaradtak a kulturális befolyások.


Természetesen ezek csak akkor érvényesek, ha soha nem léteztek volna vallások. Ha jelenleg egy varázsütésre mindenki felébredne és belátná, hogy a vallás marhaság, akkor az eddigi kultúrák ugyanúgy megmaradnának, mert most már van egy alap berögzültsége az embereknek ízlés és etika terén. Ez maximum amiatt lehet negatív esemény, mert több kultúra valószínűleg nem fejlődne ki, hanem szépen lassan pusztulnának el a jelenlegiek, de ezekhez több száz év kellene, így én még mindig örülnék ha történne egy ilyen.

2018. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Hihetetlen módon elzüllött volna már a világ, a liberalizmus jegyében mindent szabad lenne csinálni. Már kinyírta volna az emberiség saját magát. Nem lenne húzóerő, ami a folyamatos erkölcsi süllyedést visszatartja valamennyire.


A muszlimok meg más ürügyet találnának, hogy öljék azokat, akik máshogy gondolkdodnak, mint ők.

2018. máj. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Több lenne a beteg ember, a reményvesztett, depressziós, és az öngyilkos is. Több lenne a drogfüggő, alkoholfüggő, dohányos, mindenféle rossz szokásoktól függő.
2018. máj. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez csak az én elméletem, nincs mögötte semmiféle komoly tudamány, vagy kutatás. Szerintem esélytelen, hogy ne legyenek vallások. Az emberek többségének kell valami felsőbb erő, amiben hihetnek, és aki vigyáz rájuk. Esetleg azt tartom elképzelhetőnek, hogy a vallások összemosódnak és kialakul egy egységes vallás, amin kívül nem létezik másik, talán ez állna legközelebb a vallások megszűnéséhez, viszont így a legnagyobb konfliktus a hitetlenek miatt, valamint idővel létrejönnének különböző szekták, hitgyülekezetek, ami vagy szintén konfliktushoz vezetne, vagy később kialakulnának belőlük egyéb vallások és végül ugyanitt tartanánk.
2018. máj. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"ha soha nem is léteztek volna"?

Akkor bizony előrébb lenne az emberiség, hiszen saját ügyetlenségét, minden félresikerült tettét önmaga hibájának róná fel, ezért tett volna lépéseket kijavításukra.

.

Dédinek egyszerűbb volt isten akaratára fogni, hogy kőbaltáját rosszul dobta, a hód elszaladt, a család éhezik, mint kétbalkezességét beismerni.

2018. máj. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

nem lenne semmi akkor

jo lenne?

2018. máj. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"a művészet, amit a vallás és az ezekhez fűzött kultúra indított el az úton"

Hát... lehet, hogy a vallás volt az eredeti ok, de én még ebben sem vagyok biztos.

Az meg, hogy művészet nem létezne vallás nélkül, egyszerűen butaság.

Vagy, hogy elsorvadna nélküle, az is.

2018. máj. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Mansour ***** válasza:
0%
Elég jól látható már, hogy mi lenne, ugyanis a nyugati világ erősen errefelé halad. Gyökértelen, uniformizált, könnyen befolyásolható tömegek a gazdasági-pénzügyi elit szolgálatában.
2018. máj. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!