Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy sokan...

Miert van az, hogy sokan olyan tulajdonsagokat kritizalnak masokban, amelyek teljes mertekben bennuk is meg vannak?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor eszre vettem mar, hogy a legtobb ember epp olyan hibakat emel ki masokban, amelyeket ok is elkovetnek. Hogy hogy magukban akkor nem latjak ugyanazt a hibat? Pl. egyik munkatarsam szidta egy ismerosunket penteken, hogy hogy lehet ilyen megbizhatatlan, miert kesik mindig, mikor epp o az, aki rengetegszer szokott kesni es meg a macskamat sem biznam ra akar 1 percre sem. A noverem pedig epp most meselte, hogy visszahallotta masoktol, hogy a sogornoje mennyire kibeszelte. Kozben epp o az, aki elmondja mindennek ot es ketszinuskodik vele kapcsolatban. Ilyesmikre gondolok...hogy hogy nem latjak a hibaikat, ha masban olyan nagy hibanak latjak ugyanazt?
2010. jún. 13. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Köztudott, hogy a legjobban azok a hibák zavarnak másokban, amik bennünk is megvannak. Ez elég általános emberi tulajdonság.
2010. jún. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
talán a kritizáló így saját magát is kritizálja legbelül
2010. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ezzel pont fordítva vagyok, és azokat a hibákat nem szeretem másokban, amelyek bennem nincsenek meg. Amik meg bennem is megvannak, azokat sokkal könnyebben fogadom el.
2010. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a "sajátjában a faházat se" ősi tünetegyüttese...
2010. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A pszichológia ezt projekciónak, azaz kivetítésnek hívja. Elhárító mechanizmus, mintegy védekezésből az illető a saját hibáit másoknak tulajdonítja. De erre egy pszichológus pontosabb magyarázatot tud, én csak egyszerű zenetanár vagyok.
2010. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!