Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is a fiúk többsége...

Szerintetek is a fiúk többsége azért viselkedik bunkón, mert a lányok váltak azzá? Egyszerűen a lányok manapság nem tudják fogadni a bókot, nem ismerik az illemszabályokat, csak kritizálnak.

Figyelt kérdés
Múltkor meghívtam egy lányt az étterembe, először én mentem be az ajtón (mert így kell), aztán pár elejtett szóból rájöttem, azt hitte, én voltam a bunkó. Pár hete meg, mikor a vonat megállt a pályaudvaron, direkt a nő előtt leszálltam, és le akartam segíteni a cuccát (mert így kell), és ő még mindig fenn állt, és rázta a fejét, hogy ejnye, milyen bunkó vagyok, nem engedtem előre. Ilyen, és hasonló esetek sokasága után az embernek elmegy a kedve az udvariaskodástól. Szerintetek is ilyan rossz a helyzet, vagy csakén találkozm ilyen lányokkal?
2011. jún. 4. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez attól függ, milyen körben mozognak. Vannak, akik az alapvető illemszabályokkal sincsenek tisztában, de pl. én általában olyanokkal kerülök össze, akik tudnak viselkedni. Engem zavar, ha egy fiú bunkó, én sem vagyok az. Szóval szerintem szerencsétlenül jött össze ez neked, ennyi. Sok olyan nő van még, akik ismerik az illemszabályokat és tudnak is viselkedni.
2011. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ennyire rossz a helyzet szerintem is. :-( Nagyon sokan nem ismerik az illemszabályokat, de szerintem ne add fel! Nekem is ilyen férjem van mint te és nagyon büszke vagyok rá. A fiunkat is így neveljük, nem érdekel, ki mit gondol.
2011. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez haláli..!

:)

Mekkora paradoxon:

Találkoznak egy valóban illedelmes férfival, de mivel ők maguk nem ismerik az illemszabályokat, levonják az ellenkező konzekvenciát/ítélkezést/.

Valszeg meg vannak győződve hogy milyen bunkók a férfiak, és ezt látják, akármi történik velük, mert ez a hitük..

(Vonzás törvénye?)


Hát akkor vigyázzunk a gondolatainkra, meg az indulatainkra, mindannyian!


A tanácsom, és remélem lesz legközelebb ehhez lélekjelenléted, hogy tisztelettel, kedvességgel, és sugárzó intelligenciával világosítsd fel őket, ne hagyd rájuk.

2011. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Talán az a baj, hogy rájuk akarod erőltetni a te véleményed. Azért mert ezt leírták valahol hogy ez az illem, még nincs kőbe vésve, és ma már senkit nem kell erre kényszeríteni, hogy elfogadja. Attól, hogy egy lány nem érti ha előtte mész az ajtón vagy nem tetszik neki, még nem bunkó, csak más a véleménye, ízlése, szokásai. Tudod a világ halad. Bunkók régen is voltak. A másik meg az, hogy bizony én sem adnám egy idegen kezébe a csomagjaim meg ne is nyúlkáljon hozzám. Egyszerűen ilyen vagyok, nekem ez bizalmaskodás. Szóval másokra is gondolni kell, nem csak azt hinni, hogy gondolsz rájuk. Ha nekik akarsz jót, úgy tedd ahogy nekik jó...

Meg persze könnyebb a másikra fogni, hogy miért van valami de az az igazság, hogy mi döntjük el milyenek vagyunk. Mondom, bunkók mindig voltak.

2011. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Szerencse, hogy én tanultam protokollt..:D

De amùgy is olyan családból származom, ahol ez alapkövetelmény.


A kérdésedre válaszolva pedig, nem ettöl függ.

Mindkét fél udvariassága, illemtudása attól függ milyen családban nevelkedett, mit tanult az élete során.

Manapság egyre ritkább valóban. És még ritkább lesz, mert az átlagember nem ad erre én azt vettem észre.

Ettöl nem tartom feleslegesnek az udvariasságot, sokkal jobb érzés, hogy te legalább az íratlan szabályok szerint jártál el:) Ha a másik fél emiatt lebunkóz, úgy saját tudatlanságáról állít ki bizonyítványt. Ezért nem te vagy a hibás.

23/N

2011. jún. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
a fiúk többsége azért viselkedik bunkón, mert azt szeretik a lányok.
2011. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak te találkozol ilyen lányokkal.

Párom kedves, illedelmes, nem is kéne egy kőbunkó, nem erre vágyom. A baráti társaságom is ilyen.

Mondjuk az tény, hogy a mai tini lányoknak (TISZTELET A KIVÉTELNEK) elég mocskos szájúak, borzalom hallgatni őket, ki tudja mi lesz belőlük?

21/L

2011. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

ma 10:13


Sztem nem kicsit hülyeség amit mondasz. A protokoll azért protokoll, mert meghatározott formái vannak. A te logikád alapján, ha a mi haveri körünkben az a közmegegyezés, hogy kézfogás helyett szájonköpjük egymást, akkor mi is illedelmesek vagyunk, mert ezekben a szabályokban állapodtunk meg?

Ez a "neveltetés kérdése" baromság. Van, ami függ a neveltetéstől, de azért közel sem minden. Például hogy az ég kék, az nem neveltetés kérdése, hanem tény. Valaki vagy ismer és betartja az illemszabályokat, vagy nem. Az európai kultúrkörben ezek az illemszabályok. Nem muszály betartani, de akkor ne hivatkozz az udvariasságra és hasonlókra, amikor te magad sem ismered, hogy mi az.

Más kultúrákban mások a szabályok. Ha ez nem tetszik, akkor menj oda. Ennyi.

2011. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az a h*lyeség amit te mondasz. A protokoll az protokoll, használják hivatalos helyeken, ahol kell. De a köznapi életben én nem fogom az etikettkönyveket magolni, mert senki nem hal bele ha ahelyett, hogy előre megy, engem enged előre. Nem azt mondtam, hogy a hivatalos helyett bármit lehet csinálni, hanem azt hogy bármi mást ami a normálison belül van.

Azért meg már ne én legyek bunkó, mert nem akarom, hogy idegenek segítsenek le a vonatról vagy fogdossák a cosmagom. Szerintem meg az a bunkóság manapság, ha azt hiszik nem vagyok képes egyedül leszállni csak mert nő vagyok. Udvariaskodjon azokkal akiket ismer. Miért kéne mindnekire ráerőltetni, hogy úgy csináljon?

2011. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Néha még annak is örülnék ha a csomagokkal együtt engem is feltennének a vonatra!:)
2011. jún. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!