Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A legtöbb férfi miért így...

A legtöbb férfi miért így vásárol?

Figyelt kérdés

Egy kisebb boltban dolgozom, és van egy pár akik mindig együtt jönnek.Már régebben feltűnt,hogy a barátnő mindig végigszagolgatja az öblítőket, a mosóport is sokáig vizslatja, meg úgy mindent.Néha megszagoltatja a párjával is aki amúgy passzívan áll végig.

A napokban bejött a férfi egyedül, és konkrétan gyors léptekkel végigszaladt a polcok mellett, és egyesével vette le a szükséges tisztítószereket.Egyedül az öblítőknél állt meg egy pillanatra, abból 3-at végigszagolt, majd határozottan bevágta a kosárba az elsőt, és úgy nagyjából 2 perc alatt ért oda a kasszához.Amikor ketten vannak minimum 30 percet töltenek el a boltban.

Megfigyeléseim alapján az összes egyedül érkező férfi rövidre fogja az ilyen jellegű vásárlást,kortól függetlenül.Vagy tanácstalanul állnak, majd segítséget kérnek,hogy mi kell nekik és mutassam meg,hogy az melyik.(pl volt aki öblítőt nem talált, vagyis azt sem tudta mi fán terem az)


Gondolom,hogy nem különösebben érdekli őket, de azért mégis csak abban az illatban pompáznak a ruháik amit épp levesznek, és azért vannak nem túl kellemes illatú tisztítószerek is.


2018. máj. 9. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Én pedig azt nem értem, miért kell annyit szagolni azt a sz...rt. Legyen valami normális illata azt csók.


Egyébként az ilyenek miatt szagos már a mosószer, zsepi, wc papír, tisztítószerek, kukászsák stb. Legutóbb az Intersparban nem lehetett szagtalan zsepit venni, csam méreg drágán a Zewát. Szerintem nincs annál rosszabb, amikor orrot fújsz és a beszívott töményszag köhögést ingerel.

2018. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert így a logikus.

Nem kell minden alkalommal eljárni azt a pávatáncot, mintha ott és akkor látnám először azt a terméket. Ha tudom, mit akarok, akkor leveszem a polcról és kész, már lehet is fizetni. És azért lássuk be, elég ritka az olyan eset, amikor az ember életében először lát valamit, például tejesdobozt, öblítőt, akármit.

2018. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Miért, mi a lófact kellene csinálniuk? Én nő vagyok, de max. fél percet szánok ilyesmire. Például tudom, hogy a rózsás illatot szoktam szeretni, tehát célirányosan a rózsaillatú felé megyek, megszagolom és ha oké, akkor megveszem. Csók.

Egyébként nem kell azt hinni, hogy csak a nők ilyenek. Az egyik exem például - nem hazudok, ezt nyugodtan elhiheted, így ahogy írom - minden egyes bevásárlás eseté félóráig-háromnegyed óráig válogatta a vécépapírt. Mindet egyenként végignézte, kiszámolta hogy melyik éri meg a legjobban, milyen színű (mert illenie kellett a fürdőszobába, mivel 2 volt ezért 2 különböző szín), én már rég bevásároltam mindent, ő még mindig ott kínlódott, hogy melyik legyen...

2018. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Metionin ***** válasza:
100%
A tisztítószerek közül kb. csak a padlófelmosó illata érdekel, a többit az alapján veszem, hogy mire jó. Az öblítőt megszagolom, de általában ugyanazt veszem, olyankor nem kell szagteszt, tudom hogy milyen. A tusfürdőknél is csak akkor szagolok, ha a megszokott épp nincs vagy váltani akarok egy másikra. A barátom szintén szagolgatja a tusfürdőt, dezodort, elvégre ő használja, neki se mindegy hogy milyen illatban fürdik. Sőt gyakran tovább gondolkodik a tusfürdő kiválasztásán, mint én.
2018. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Bár én még nem vagyok még férfinak nevezhető, de én is ugyanezt fogom csinálni ha majd az leszek és magamnak vásárolok. Gondolom a bolt nem fingatja meg magát azzal, hogy szarszagú mosószereket árul, így minek tököljek azzal, hogy a legjobbat válasszam? :D
2018. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nö vagyok, de én sem szagolgatom végig az üzletet (más kérdés, hogy öblítöt nem használok, mert undorító szaga van töle a roháknak szerintem), amiböl lehet, szagmenteset veszek, de ha vásárolok, akkor bemegyek, megveszem, amit akarok és pár perc múlva ott sem vagyok.
2018. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mert nem nagyon érdekel minket, hogy milyen szagú az öblítő. Magasról teszünk rá.

Én csak a Matchboxokat és Hot Wheels-eket szoktam vizslatni, na ott én is sokat ácsorgok, ha egy típusból, amiből több darab is van, ki kell választani a legjobbat. :)

2018. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hollófernyiges ***** válasza:
47%
2018. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Megnézem az árat, a méretet, a minőséget, és kiválasztom hogy melyikre van pénzem. Ez termékenként kb. 10-30 másodoerc. Nem tudom miért vagyom ilyen.
2018. máj. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha-ha, mi pont fordítva vagyunk bekötve a párommal. :)

Én vagyok a célirányos vásárló, akinek ha 2 zsömle kell a boltból, akkor nem sétálok végig a sorokon, hanem elmegyek a zsömlékhez, bevágok két zsömlét a kosárba, és távozok (fizetés után persze). Ha tisztítószer, tusfürdő kell, már régóta ugyanazt használom, nem válogatok.

Ezzel szemben a párom: még ott találja ki, hogy még mit kellene venni, fél óráig áll a polcok előtt, gondolkozik, méreget, még menjünk már el amoda is, mert hátha van ott valami, ott is eltölt fél órát, én meg ott állok passzívan, és várom, mikor dönti el már végre, mit akar venni.

39/N

2018. máj. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!