Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tesznek fel folyton...

Miért tesznek fel folyton ilyen kérdéseket?

Figyelt kérdés

Az "Elektronikus eszközök" és a "Számítástechnika" témakörök tele vannak olyan kérdésekkel, amiben lopott szoftverek futtatásához, illetve azok megszerzéséhez kérnek segítséget. Szerintem ezt nem kellene.


Elhiszem, hogy nincs mindenkinek mindenre pénze, de nem is kötelező, mint az élelem, vagy a ruha.


Talán kellene a kérdés jelentéséhez egy új opció, miszerint "a kérdező törvénysértő tevékenységhez kér segítséget".


2010. jún. 14. 21:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
"A tulajdonosi szoftverek rabszolgává teszik a felhasználókat, a szoftvercégek ezeken keresztül próbálják meg uralmuk alá hajtani az embereket. "Ez digitális gyarmatosítás." - Richard Stallman
2010. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az én gépen 120 ezret sem ér, az Xboxom 45-ezer volt.

Amiből megvettem, az az ösztöndíjam volt.

Igyekszem mindent a legolcsóbb forrásból megszerezni, és szerintem két havonta egy szoftver nem nagy érvágás senkinek.


Nem hiszem hogy gazdagabb volnék legtöbbőtöknél. Egyetemre járok, emellett dolgozok amikor tudok, a szüleim ketten keresnek durván 160-170 ezret.


És főleg nem hiszem, hogy emiatt szégyenkeznem kellene!

2010. jún. 14. 21:51
 13/18 anonim ***** válasza:
Légyszíves hagyd rám mire költöm a pénzem, konzol b*zi vagyok de nem szeretem ha hülyére vesznek. Van olyan játék ami tízezrem felül van és három pálya után ásítok az unalomtól. Nem veszem meg csak ami nagyon tetszik. Többen írták 60 ezerből hogy spóroljon? A gyereknek letöltött kifestőket ha kifizetném mind be is csődölnék. 10 lap 600 forint, és hadd játszom már a szerencsétlen.
2010. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Ezért találták ki a demokat és a teszteket.

Egyébként azzal nincs bajom, ha valaki letölti, kipróbálja, aztán megveszi.


Az akaszt ki, mikor valaki engem oktat ki, hogy hülye vagyok, amiért én megveszem és jogosnak ítéli, hogy ő ingyen letölti, mert neki az "jár", aztán meg sipákol, hogy nem megy.

2010. jún. 14. 22:20
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem érted. Ne_ugass_bele_más_dolgába. Senki nem kért téged, hogy járj ide és olyan kérdéseket olvass, herótom van attól, hogy mindig van egy szentfazék, aki belepofázik más dolgába. CSúnyán meg fogod sz0pni az életben, ha más dolgába mindig beleokoskodsz, főleg amihez közöd sincs.
2010. jún. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy 17 évesen nincs pénzem mondjuk a 300000 forintos Photoshopra vagy ilyesmi annak ellenére, hogy volt egy időszakom, mikor biztos voltam benne, hogy grafikus akarok lenni.... komolyan szégyenlem magam, mostantól majd megveszem tisztán


Most komolyan: néhány szoftvergyártó árai annyira elszálltak, hogy lehetetlen tisztán megvenni őket. Én sem szeretek mindent letölteni, de sokszor nem-igen van más módom. Pl filmeket sem szoktam megvenni, de miután megnéztem letörlöm a gépről. Még mindig jobb, mint megvenni több ezer forintért. Zenékhez meg ott van a Youtube...

2010. jún. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én informatikus hallgató vagyok, és ugyan vannak ingyenes fejlesztőeszközök, de ha csak azokat meg kellett volna vennem, amelyekhez nem férek hozzá ingyenesen és legálisan, akkor az elmúlt 4 évben olyan 1-2 millió körül kellett volna költenem szoftverre. Mindezt úgy, hogy a Microsoft fejlesztőeszközöket nem számoltam, hiszen azokat ingyen leszedhetem az MSDN-AA-ról. Néhány példa ilyen szoftverekről:

Delphi, C++ Builder, Maple, Matlab, Photoshop, Corel Photo Paint

Aki ismeri ezeket, az tudja, hogy kiszereléstől függően(pl. standard, professional) már most 300 ezer-1 millió között járok, de messze nem teljes a lista. Az 1-2 millió nem alacsony becslés, de ha azokat is nézem amiket a tanulmányaimtól függetlenül kipróbáltam, illetve használtam, akkor 3-4 millióig is eljutnék. De régebben játszottam is sokat, a gyűjteményem, ami haverokéhoz képest kicsi mert tényleg azt szereztem meg csak amivel játszottam is, pár százezerbe kerülne. A gépemen lévő zenék és filmek is kb. ennyit.


Na akkor az lenne a korrekt, ha ezeket megvenném? Természetesen akkor 10 játéknál többel nem játszottam volna, és csak pár zene albumom lenne, meg néhány 100 Ft-os tescós dvd. De 1 milla alatt nem úsztam volna meg akkor sem az egyetemen.

2010. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ne beszélj bele más dolgába! Én kockaként bárkinek segítek. Nem lehet mindenkik profi, és nekem is van "hamis" cuccom.
2010. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!