Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem hallgatják a mai...

Miért nem hallgatják a mai fiatalok a régi, normális, magyar zenéket?

Figyelt kérdés
Vannak-e még ilyen fiatalok, akik normális zenéket hallgatnak? Nem a "tuc tuc" aminek a dalszövege megegyezik a 0-val. Hanem az igazi magyar régi rock slágereket. Ezek a mai divatzenék nem érnek semmit, nem építenek, szerintem sokkal jobbak voltak a régi magyar rockzenekarok, ők még rendes hangszerekkel alkottak, nem géppel csinált zenét játszottak. A szüleink és a nagyszüleink még tudták, hogy mi az a ZENE. Sajnos kevés fiatal ismeri az igazi régi magyar rock, metál, alternatív, underground zenéket, amiknek a dalszövegének van mondanivalója. Hogy melyek ezek a zenekarok? P.Mobil, P.Box, Dinamit,, Tunyogi Rock Band, Taurus, Tűzkerék, Karthago, Senator, EAST, Korál, Omega, LGT, Color, Prognózis, Hit-Rock, Edda Művek, Hobo Blues Band, Deák Bill Blues Band, Tátrai Band, Piramis, Skorpió, Republic, Auróra, Sing Sing, Lord, Ossian, Pokolgép, Moby Dick, Akela, Omen, Classica, Missió, Stress, Griff, Szfinx, Fahrenheit, Wellington. Ha nem Magyarországra születnek, akkor világhírűek lehettek volna. Annyira örülök, hogy az ilyen zenéket megismerhettem, ezek aranyat érnek, és sokat segítenek az embernek. Szerencsésnek érzem magam, hogy ezeken a zenéken nőhetek fel. Vannak még fiatalok akik az igazi régi zenéket hallgattják? 16/F.
2018. máj. 21. 02:16
1 2 3
 1/21 gnoomage ***** válasza:
76%

Mert nem szeretik ezeket a zenéket. Nagy eséllyel bennük is megfogalmazódik ez a kérdés fordítva, hogy te miért nem a "tuc-tuc"-ot hallgatod a régi rock helyett.


Minden embernek megvan a stílusa ennyi az egész.

2018. máj. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Én ebből Eddát meg Republicot hallgattam.

Ezek jók, de a többi elég okádék.

Semmi zeneiség.

Pokol gép pokol gép, a következő áldozat te leszel.

Aztan verik a dobot.

Ott volt a postás, a gázos a bl bla bla

Deák Bill olyan beleéléssel tolja, hogy még hülyének is feltűnik, hogy olvassa valahonnan.

2018. máj. 21. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

Először is, örülök, hogy vannak még hozzád hasonlók, akik normális zenéken nőttek fel. Én is régi slágereken nevelkedtem, de már akkor és azóta sem kor alapján válogatom meg, mit hallgatok, hanem minőség alapján. Egyszerűen nekem nem zene az, ami csak ritmus, néhány alap hang és valami minimális moduláció.

Vannak, akik az operametált a zene megcsúfolásának nevezik, de ha értő füleg hallgatják - természetesen ebből is a megfelelő, minőségi előadókat -, olyan tökéletes egység fedezhető fel benne annak ellenére, hogy különbözőbb elemeket össze se rakhattak volna, ami egy más műfajban sem található meg. Sokan köztük világhírűek, de rengetegen nem: egyszerűen azért, mert az emberek nem tudják értelmezni, túl sok inger nekik ez még egy ilyen világban is. Nem értik, és az emberek nem is akarják megérteni, mert a világ azt nevelte beléjük, nem normális, ha egy nő énekel egy metálzenekar élén, nem normális, hogy egy metálzenekar egy operaénekes hangja alá játszik, nem normális, hogy a metál és a klasszikus zene keveredik. Ennél fogva nem is akarják megérteni, pedig ha tudnák, mitől fosztják meg magukat... Amit eddig írtam a műfajról, talán azt is csak az értheti, akit már beszippantott.

Mindenkinek megvan a maga kedvenc műfaja. Mindenkinek megvan az a típusú zene, ami valamit elindít benne, ami mintha a lelkéből szólna. Ugyanakkor mindenkinek változó igénye van a zeneiségre és annak különböző formáira.

Ma mindig az új a menő, a régit "ciki" hallgatni. Nem az, de minden sarkon ezt tolják az emberek arcába, mert a világ ilyen. Nem, egyáltalán nem ciki sem a régit, sem az altert, sem a furát hallgatni, hiszen a zene arról szól, hogy jól érezd magad, miközben hallgatod.

2018. máj. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%

Minőségi zenét az emberek többsége soha nem hallgatott. Például a 1990-es évek első felében a Terror News című lemezújságban mi sem győztünk szörnyülködni a 18-19 éves fejünkkel, hogy a sok dürhő paraszt miért hallgat Mo-Do-t (Ein, Zwei Polizei, ha így ismerős) meg 2Unlimited-et és egyéb szarokat, nem is beszélve pl. a Soho Party-ról meg Kozsóról, amikor világszínvonalú rockzenekaraink vannak. Csak a primcsók voltak technósok, minden kultúrember rockot hallgatott. (Ma azt mondanánk, hogy az volt a normie zene, a chadek meg a stacyk arra hülyültek meg, de ilyen marhaságokat akkor még nem mondtunk, mert nem volt mindenki autista.)


De ne aggódj, a fiatalok egy része mindig is szerette ezeket a zenéket. A 2000-es évek végén például hirtelen divatba jött az egész világon a klasszikus rock. Nagyon sokan szeretik a countryt vagy a jazzt is. Egyszerűen arról van szó, hogy Magyarország ebben is primitívebb. Amit nem nyomnak az emberek kezébe, hogy ezt KELL nézni/hallgatni, azt maguktól nem találják meg.


Szerinted hány magyarnak mond bármit az, hogy "glitch hop", "electro jazz", "drum and bass", "jungle" vagy "2step garage"? Kortól függetlenül, mindegy, mikor volt tizenéves vagy netán most az. Ugyanúgy, ahogy a magyarok elsöprő többsége nem is hallott soha a Game of Thrones-ról, a Breaking Badről vagy a Westworldről, mert helyette a Barátok köztöt meg a Szulejmánt bámulja tátott szájjal, az neki a televíziózás csúcsa. Meg a Berki Krisztián herevasalása.


Ha a magyarországi popkultúrát kihoznád egy kulturált országba, sírva röhögne rajta mindenki, igazi cringefest volna. Körülbelül olyan élmény lenne pl. az RTL Klub műsora egy kanadainak, mint nekünk a Who Killed Captain Alex, vagy a pakisztáni helyi diszkócsatorna műsora.


A hetvenes-nyolcvanas években azért volt ilyen színvonalas a zenei élet, mert kőkeményen cenzúrázták. Nem állhatott ki akármilyen parasztgyerek tátogni a mikrofonba, miközben a háttérben tuccog a dobgép. Igen, valóban letiltották a komcsiknak nem tetsző előadókat, de a szart sem engedték kiadni. Ennyiben nagyon jó volt a Kádár-korszak.

2018. máj. 21. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

"Miért nem hallgatják a mai fiatalok a régi, normális, magyar zenéket?"


1) Mert a fiatalok jellemzően KORTÁRS zenét hallgatnak

2) Régen is volt gagyi bőven, pl. azok nagy része is az, amit felsoroltál.


"Nem a "tuc tuc" aminek a dalszövege megegyezik a 0-val. "


A dalszüöveg nem igazán releváns zene témakörében.


"ők még rendes hangszerekkel alkottak, nem géppel csinált zenét játszottak. "


Megint csak, a hangok előállításának módja nem releváns zene témakörben.


"A szüleink és a nagyszüleink még tudták, hogy mi az a ZENE."


Dehogy tudták, a sötét alakok régen is sötétek voltak.

2018. máj. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
'Amikor én kislány voltam" :) ... rendszerint voltak ilyen tematikájú bulik a helyi pubban. 1 hétvége disco 2. Rock volt. A környékbeli fiatalokat összetartotta. Átlagban a fent említett zenéket hallgattuk,a környékbeli zenekarokat hívták meg általában,de volt Aurora,Beatriche,Zorall is pl. Én eleve a 80as évek zenéit nagyon szeretem,a zenei csúcskorszak- és nem csak rock téren. Billy Idol,Queen a nagy kedvencem- de pl egy Madonnát,ugyanúgy meghallgatok,zseniális. Meghallgatom a mostani "slágereket" is egyébként, vannak olyanok amik tetszenek. A zene annál több,hogy skatulyázzuk. Szóval én mindent meghallgatok, hangulatomtól függően- az újakat általában ilyen nyári időszakokban. De egész évben meg az Iron Maiden,Lordi,Billy Idol,Nightwish, Van Halen. Ezeket a férjem szereti, én is- de ha a tinikoromon nosztalgiázom,akkor PMobilt,PBoxot,Ossiant hallgatok. Egy éves kislányom pl Guns'n' Rosestól a Sweet Childot imádja - teljesen extázisba lesz tőle. :) 26/N
2018. máj. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
#5.Te konkrétan lesötétezted a szüleink,nagyszüleink korcsoportját?! 😯 Gondolom nem a dzsungelben nevelkedtél,hanrm ezek az emberek etettek,ruháztak,tanítottak- a negatív kritikát diszkrétebben is ki lehetne fejteni.
2018. máj. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, azt írtam, hogy akkor IS voltak sötét alakok, akik igénytelen zenéket hallgattak.


Onnan tudom, hogy én is azokba a korcsoportokba tartozom.


Nagyon rühellem a régen minden jobb volt típusú, álnosztalgikus elrévedezéseket. Régen is voltak jó és rossz zenék, ma is vannak jó és rossz zenék.

2018. máj. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A sokféle válaszból is kitűnik, hogy az ízlés sokféle. Én is a valódi hangszereken játszott zenét értékelem jobban, és szerencsére van azért még sok fiatal aki neki áll zenét tanulni, így az a réteg sem a tuc-tuczenét fogja preferálni. Akiknek fogalmuk sincs arról, hogy mennyi munka hangszeren megtanulni játszani, sosem fogják megérteni, hogy miért nem tudjuk mi egy kalap alá vonni minőségben a gépzenével.

Megnyugtatlak kérdező, hogy az Omega pl. Európa szerte ismert, sőt a felsoroltak közül még biztos akad más is. A mostani divatzenékre a kutya sem fog emlékezni pár év múlva.


"Deák Bill olyan beleéléssel tolja, hogy még hülyének is feltűnik, hogy olvassa valahonnan."


Ilyent csak egy hülye tud állítani, mint te ketteske.

2018. máj. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Mansour ***** válasza:

"a pakisztáni helyi diszkócsatorna műsora"

Ez nagy tévedés kérem, a pakiszátni és úgy általában a keleti popzene művészi színvonalban magasan felette áll a nyugatinak.

A többivel amit írtál, egyébként egyetértek.

2018. máj. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!