Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigányokat kérdezném. Szeretit...

Cigányokat kérdezném. Szeretitek az álomfogót? Szívesen készítetek, illetve díszítitek a lakást vele?

Figyelt kérdés
2018. máj. 28. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

wtf???



Most azon kívül, hogy leindiánoztad a Cigányságot :D Szerinted kapsz majd itt értelmes választ?


(Az Indián nem egyenlő az indiaival, szóval nagyon összekevertél valamit :) Az álomfogót az észak-amerikai Indiánok készítették)

2018. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Nekem csak apukám roma, anyukám székely. Nálunk az ágy felett van egy kék álomfogó, meg a kocsiban egy másik. Szeretem nagyon őket, de nem értem, hogy kapcsolódik ez a származáshoz.
2018. máj. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
első, nagyon túlgondoltad a kérdést. nem indiánozok"le" senkit sem. Nem csak az indiánok használnak álomfogót, attól, még, hogy tőlük ered. Csak amiatt kérdem, mert programot szervezek romáknak, és szeretnék olyanokat beletenni, amit szeretnek is csinálni. keresgettem a neten, és azon kijöttek ilyen álomfogós cigányos dolgok, de főleg amerikában. Csak érdekelne, hogy az itteni roma közösségekben elterjedt-e.
2018. máj. 28. 21:15
 4/4 A kérdező kommentje:
pl. a "gipsy dream catcher" kifejezésre 2700 találat lett, míg a "hungarian dream catcher" -re csak 7 Engem most a magyar cigányok érdekelnének.
2018. máj. 28. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!