Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki tud 14-16 éves lányokna...

Valaki tud 14-16 éves lányoknak könyveket? A szent Johanna gimit már kiolvasták. Leiner laurának milyen könyvei vannak még?

Figyelt kérdés

2018. jún. 5. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként (szinte) bármelyik Vörös pöttyös könyv jó lehet. Ez a könyvmolyképző kiadó egyik sorozata, színes pöttyökkel jelölik a korosztályokat. Valahogy úgy, mint régen a csíkos meg a pöttyös könyvek voltak. :)

Szóval a vörös pöttyös könyvek kifejezetten kamaszoknak szólnak, 14-18 éveseknek, általában a főszereplők is hasonló korúak. Vannak sulis könyvek, mint az általad emlegetettek, de teljesen más típusúak is, fantasy, történelmi. Amiben egyeznek, hogy mindegyik a "kamaszok nyelvén" íródott.


Ugyanezen kiadónál érdemes lehet körbenézni a kaméleon könyvek közt is, azok már egy kicsit mesésebbek, de még mindig mondanám kamasz, mintsem gyerekkönyveknek.


Érdemes lehet kinézni hétvégén családi programként a könyvhétre esetleg, rengeteg ajánlást fogtok kapni. :)

2018. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Leiner Laurának még ezek a könyvei vannak: Bábel, Akkor szakítsunk, Bexi sorozat, Remek, Ez is remek, Ég veled
2018. jún. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erdős Zsuzsanna: Vedd már észre! (és most jelenik meg a folytatása Még sincs vége címmel)
2018. jún. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ég Veled - ez egész új, kedvencem

Bábel

SZJG

Bexi-sorozat

Remek, Ez is remek!

2018. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kelly Oram - Cinder és Ella

Ez speciel egy lol könyv, számomra a legjobb az összes közül. Vannak még lol könyvek, nagyon sok és mindegyik nagyon jó, pont a tizenéves korosztály számára. Érdemes meglesni őket, én nagyon élveztem mikor olvastam őket.

2018. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hozzáteszem, hogy valamelyik igazából inkább 16 év felettieknek ajánlott. Csak nem teszik rá könyvekre és sajnos hiányzik is ilyen szabályozás. Például én a Bexire is rátenném, mert van benne trágár beszéd és előrehaladva egyre komorabb dráma is.
2018. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!