Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Múlt hét szombaton egy srácot...

Múlt hét szombaton egy srácot felpofoztak a buszon, segítenem kellett volna?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy ilyen kérdés:

"Megvédenél-e egy lányt este ha zaklatják?" nos majdnem hasonló szitu...

Tehát felszállt egy párocska a buszra, a csaj nálam fiatalabb lehetett (én 21F vagyok), de a srác biztos hogy idősebb volt nálam, és ilyen vékony divatmajom volt, lehetett látni rajta hogy sokat képzel magáról. Egyik megállónál felszáll két enyhén ittas korombeli, kiszúrták őket és odamentek kb. ajánlatokat tenni a csajnak, és a srác is kapott egy-két fülest közben.

Bevallom, nem mentem oda. Miért tettem volna?! a csajnak volt barátja, ott ült mellette.

Szerintetek segítenem kellett volna?


2010. jún. 17. 08:18
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

oké bevallom irigy is voltam, mert még nem volt bnőm.

de vagyok olyan erőbe hogy megvédjem egy ilyen helyzetben...

2010. jún. 17. 08:20
 2/26 anonim ***** válasza:
A helyedben már csak az önérzetem miatt is odamentem volna, megmutattam volna, hogy aki férfi az, hogy cselekszik. Ugyanakkor elküldtem volna utána a pics@ba, hogy mennyire töketlen és garantáltam volna affelöl, hogy legközelebb nem megvédem, hanem leverek Én is 2 pofont neki.
2010. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Ha csak azért akartál volna odamenni, hogy utána a csjjal legyél, akkor ez puszta önző egoizmus. Nem sértésből, de szerintem neked is egy kicsit több az önmagadról alkotott képed, mint amennyi valójából. Én mindenképp odamentem volna. Gondolj bele, milyen lett volna neked, ha ott állsz, semmi izom rajtad, és két ember pofoz téged, miközben egy másik ember azon gondolkodik, segítsen-e neked, hogy utána a barátnőddel enyeleghessen. Én az ilyen helyzetekben mindig azonnal odamegyek segíteni. Ez pusztán arról szól, hogy beleképzeled magadat az ő helyébe. Mert mindenki csak azt hiszi, mással történhetnek ilyenek. De te vagy a más ember egy másik ember szemében... szóval veled is akármikor megtörténhet.


Szerintem legközelebb avatkozz közbe. Ha másért nem, hát azért, hogy annak az embernek (aki neked egyáltalán nem szimpatikus ugyan, de mégis érzésekkel bíró ember) segíts, aki rászorul.

2010. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
ha ahhoz férfi, hogy dugjon, a verekedéshez is legyen az... úgyhogy nem tudom sajnálni az ilyet!
2010. jún. 17. 08:28
 5/26 anonim ***** válasza:
Értelek, de gondolj bele, nem mindenki az erőre hajt. Én sem. Nyilvánvaló, hogy nincs semmi ereje, és csak a pofája nagy. De legalább jót cselekedtél volna. A jócselekedet nem emberfüggő- ha cigányt vernek a buszon, én annak is segítek. Mert ő is csak ember és nem tehet róla, hogy olyannak született, amilyen.
2010. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
amúgy 15 éves korom óta folyamatosan súlyzózgatok és egy időben thai boxoltam, úgyhogy lehet hogy nekem ezért függ össze a férfi és az erő. ha nem is kell olyan izmosnak lenni, de legalább egy általános izomtömeg legyen rajta, meg bátorság benne hogy kiálljon magáért és a szeretteiért.
2010. jún. 17. 08:33
 7/26 anonim válasza:
Ne legyetek már ilyen álszentek. Legtöbb ember még a fejét is elfordítja ilyen helyzetben. Aki nem, az elgondolkodik az erőviszonyokon. Gondolom egyikőtök se menne oda "rendet tenni" ha két 150 kilós pö.cs köt bele a párocskába.
2010. jún. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Én odamennék, mint ahogy korábban is odamentem. Jócsaj ül a buszon. Két suttyó felszáll (ilyen ocsmány féreg románcigányféle hulladék) . Pár perc után bökdösik a vállam, mert én zenét hallgattam. Szólt egy bácsika, hogy segítsek a lánynak. Felálltam látom, hogy a mocsok taperolja a csajt. Odasétáltam és mondtam, hogy talán nem kéne. A genyó meg egyből anyázni kezdett. Ezt még higgadtan tűrtem, de amikor azt mondta, hogy elvágja a torkom az már sok lett. A magasabbnak betörtem az orrát és amíg az éledezett a kisebbiknek olyat kurtam a gyomrába hogy bepottyant a hátsó ajtó lépcsőterébe. A nagyobb még akart valamit de fölcsavartam a a kezét a feje tetejéig és akkor egy picit lehiggadt. Akkor jött a sofőr, hogy takarodjunk le. Mind a négyen leszálltunk, de ott már béke volt. Én mondjuk 106 kg vagyok és nemépp zsíros testalkat, bár van rajtam bőven fölösleg.Ők jobbra mi balra mentünk. Elkísértem a lányt a nyugatiig aztán mentem haza. Egyébként ez önbíráskodás és testi sértés volt ha rendőr elkap még én szívom meg, az meg hagyján hogy tanultam küzdősportot, ami részemről súlyosbította volna az esetet. A legocsmányabb, hogy nem egyedül voltam a buszon, de a kutya se foglalkozott vele....
2010. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Ne legyetek már ilyen álszentek. Legtöbb ember még a fejét is elfordítja ilyen helyzetben. Aki nem, az elgondolkodik az erőviszonyokon. Gondolom egyikőtök se menne oda "rendet tenni" ha két 150 kilós pö.cs köt bele a párocskába."

- Ha azok hullarészegek, akkor de, igen odamegyek.

És válasz: én is elég régóta edzek rendszeresen, de mégis inkább a gyengébbek védelmére használom ezt. De ha midnenki ugyanolyan izmos, erős lenne, akkor meg nem lenne értelme az izomnak, mert nem lenne viszonyítási alap. Mintha mindenki hulla sovány lenne. Remélem érted a metaforát.

2010. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
amúgy két teljesen átlagos testalkatú ittas srác volt, trikóban (innen láttam hogy átlagos testalkatú)...
2010. jún. 17. 08:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!