Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Múlt hét szombaton egy srácot...

Múlt hét szombaton egy srácot felpofoztak a buszon, segítenem kellett volna?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy ilyen kérdés:

"Megvédenél-e egy lányt este ha zaklatják?" nos majdnem hasonló szitu...

Tehát felszállt egy párocska a buszra, a csaj nálam fiatalabb lehetett (én 21F vagyok), de a srác biztos hogy idősebb volt nálam, és ilyen vékony divatmajom volt, lehetett látni rajta hogy sokat képzel magáról. Egyik megállónál felszáll két enyhén ittas korombeli, kiszúrták őket és odamentek kb. ajánlatokat tenni a csajnak, és a srác is kapott egy-két fülest közben.

Bevallom, nem mentem oda. Miért tettem volna?! a csajnak volt barátja, ott ült mellette.

Szerintetek segítenem kellett volna?


2010. jún. 17. 08:18
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"az meg hagyján hogy tanultam küzdősportot, ami részemről súlyosbította volna az esetet."

attól függ mennyi ideig tanultam, én csak 10-11 hónapot, asszem az még nem számít súlyosbító tényezőnek.

a súlyzózás meg ugye nem küzdősport, úgyhogy b@szhatja a hatóság..

2010. jún. 17. 08:45
 12/26 A kérdező kommentje:
tanultaD
2010. jún. 17. 08:46
 13/26 anonim ***** válasza:
Jogos :9 Mindegy, én kitartok a véleményem mellett, hogy segíteni kellett volna. De ez csak az én véleményem :)
2010. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
utolsó! Részben igazad van, de pont ez az ami sajnos igaz! Az emberek többsége fél odamenni egy esetleg nagyobbhoz. De ha jól figyeltem te is edzettél (nem tudom mit), de én azt tanultam/tanulom, hogy tök mindegy, hogy mekkora az ellenfél. Mondjuk én gyakran kerülök edzésen ilyen helyzetbe és már úgymond hozzászoktam, mint ahogy ahhoz is,hogy néha beverik a pofám. De inkább edzőtársam mint valami jöttment. Az embereknek lelkiekben is fel kellene készülni ezekre a helyzetekre. Amíg ez nincs, lehetsz bármekkora karú, ha sztereotípiák irányítanak. Egyébként aki privátot írt, annak üzenem, hogy: Igen. Tudom nagyon agresszív sport, de én ebben vezetem le a feszkót. Ajánlom neki is!
2010. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
mármint 08:40
2010. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Emberi jóindulatból és önérzetbl segítened kellett volna. Manapság a lányok nem azzl járnak, akinek több izma van, de nem is ez a lényeg. Igazából semmi nem lényeges, csak az, hogy ha megtehed húzz be kettőt az ilyen sz@r f@szoknak, akik azt hiszik, hogy bárkit lepofozhatnak ha ahhoz van kedvük. Ne a lányért és ne a srácért tedd meg, hanem hogy néha ezek a sz@rrágó alakok is kapjanak párat. Sajnos túl sok van belőlük és túl szemtelenek kezdenek lenni.


21/L

2010. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Félre ne érts, de te is tapasztalatból ír ugye?

2010. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:

Én biztosan segítettem volna. Ez a baj, hogy az emberek inkább elfordítják a fejüket, ha ilyen van. Még ha simán tudnának segíteni akkor is.


Én is utaztam egyszer a barátnőmmel a buszon, mögöttünk pár székkel ült egy kb 20 év körüli csaj. Felszállt 3 ittas kb hasonló korbeli srác és egyből odaültek a csaj köré. Persze jöttek a köcsög megnyilvánulások, hogy így szúrnák, meg ilyenek. A csaj inkább berakta az mp3 lejátszót és nem figyelt rájuk. Viszont erre pár perc múlva azzal reagáltak, hogy odaültek mellé és elkezdték fogdosni. Ekkor mentem oda a sofőrhöz (idősebb 40 év körüli férfi), hogy mi lenne, ha ledobnám őket a buszról, mondta, hogy ott egy parkoló megáll. Más nem volt a buszon, csak mi. Megállt, én odamentem a csávókhoz és normálisan közöltem velük, hogy nekik ez a végállomás. Persze az alkoholtól keménynek érezték magukat, az egyik megpróbált megütni boxerrel. Kifordítottam a kezét, lehúztam és gyomorszájba vertem, majd az összerogyásnál orrba térdeltem. Kb 2 métert repült és ömlött a vér az orrából. Mondanom se kell, hogy a többiek szó nélkül leszálltak. Végül is pont egy kórháznál álltunk meg, így a srác biztos ment röntgenre. :) Mi meg tovább, a csaj megköszönte és elkísértük hazáig, a sofőr pedig mondta, hogy több ilyen mentalitású kéne, mint én, és akkor nem itt tartanánk.


Én is csak annyit tudok mondani, mindig állj ki magadért, a barátaidért és a gyengébbekért.

2010. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

orrba térdeléstől két métert repült? ez egy kicsit hihetetlen mert egy szimpla térdelés, olyan technika mint egy felütés, nem előre, hanem felfelé tör utat magának...

nem tudom hogy ezek a dolgok tényleg megtörténtek-e, ha igen kiszíneztétek-e. nem tudom.

orrba térdeléstől senki sem tud két métert hátra repülni, fejrúgástól, gyomorrúgástól igen, mert abban van tolóerő.

2010. jún. 17. 12:02
 20/26 A kérdező kommentje:

10:21: majd ha velem, a szeretteimmel, vagy az ismerőseimmel kezdek ki, na majd akkor... különben minek játsszam az akcióhőst?

a srác aki pofont kapott milyen nagy pofája volt előtte, hát most majd kicsit visszavesz magából. nem baj az.

2010. jún. 17. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!