Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják az olaszokra...

Miért mondják az olaszokra hogy "cigány nép"? Konkrét tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Én speciel sokadik országban döbbenek meg azon, hogy a fiúk / férfiak simán igényesebbek, mint a nők. És ezt nem csak én látom, más is mondja, aki külföldi.


Szépségszalonos meséli nekem h tényleg még aki foglalkozik is magával, az is csak úgy éppen csak látszatra, de pl csak nyárra szőrtelenítenek, mondván télre minek stb.


Én meg azon akadtam ki, h teljesen természetes h heti 1-2x tusolnak / fürdenek, és hülyének héznek h miért kellene többször. És ezt se 1-2 ember alapján, hanem amolyan általános jelenségként tapasztaltam (bár meg kell hagyni, a görögöknél detto, viszont a spanyolok meg nagyon tisztaságmániásak, akár napi 2-3x is, azaz teljesen déli sajátosságnak se nevezném ezt).


Megosztaná a tapasztalatát, akinek van saját ismerete? köszönöm



2018. júl. 28. 10:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
Én sosem mondtam ilyen.
2018. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
35%
Ordítoznak, hazudoznak, nem tartják be a szabályokat.
2018. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

Figyu!

Évtizedek óta járok Olaszországba. A tapasztalatom, hogy nagyon tiszták, ápoltak, elegánsan öltöznek, a férfiak is parfümöznek és mosnak hajat.

Akik zsíros hajjal, izzadtan, "szakadtan" öltöznek, azok mind vagy németek, románok (közöttük rengeteg a cigány), oroszok, vagy magyarok.

Én is hallottam ezt a sztereotípiát, de hogy honnan jöhet?

Gondolom a bevandorlók, meg a vendégmunkások miatt.

A spanyolok dettó, ápoltak és tiszták.

2018. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Félig olasz vagyok, édesapám olasz, minden nap többször is fürdik, tiszta, napi többször mos fogat, nem ordítozik, meg hasonlók. Ezek rám is jellemzőek. Van két féltesóm, mindkettő teljesen olasz, ők sem olyanok, mint amiket leírtál. Neked ferde képed van az olaszokkal kapcsolatban, sőt az összes többi embernek is, aki ezt állítja! Az olasz nők 1000-szer igényesebbek, mint a magyarok, nem látni rajtuk műkörmöt, meg műszempillát, stb. De ettől sokkal idényesebbek. A férfiakon öltöny, tiszták, illatosak, udvariasak, tudnak kedveskedni/udvarolni egy nőnek, tudják mi az illem, nem úgy, mint az idióta, paraszt magyar férfiak 90%-a... Náluk nem az a szokás, hogy "Jó a segged, kő' kóla?" Nem így hívják fel magukra a figyelmet.

Ezen kívül náluk nem szokás elválni, mert akkor a szülők belebetegszenek a szégyenbe.

De nem muszáj nekem hinni, nyugodtan élj abban a tévhitben, hogy mi olaszok egyenlőek vagyunk a retkes talpú romákkal, akik a cigánysoron élnek és lopni járnak!

2018. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Inkább piperkőcök az olaszok. Sok köztük a .uzi.
2018. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon rendes, kulturált nép az olasz. Nem mondja rájuk senki, hogy "cigány nép".
2018. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

4# Pontosan így van. Imádom őket, évtizedek alatt sem lehet megunni.

És tényleg sokkal igényesebb megjelenésűek, mint a magyarok. És sokkal ápoltabbak is.

2018. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%
Ez csak ilyen ostoba keleti magyar előítéletesség... sokkal igényesebbek, elegánsabbak és kedvesebbek mint mi, a nőkről meg nem is beszélve, szóval inkább nekünk kellene tanulnunk tőlük, mind felfogásban, mind az élethez való hozzáállásban. Én sem értem honnan jött ez a baromság ebben az országban és én is tapasztalatból mondom, hogy semmi közük a cigányokhoz... Ezeket egyébként azok jelentik ki, akik életükben nem jártak ott, csak láttak valami ostoba filmet 70-ben.
2018. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy az olaszok között sok a meleg, szintén hülyeség. A legtöbb olasz Istenfélő, mélyen vallásos, katolikus ember, szóval kevés köztük a meleg, aki pedig az, az sem veri a mellkasát, pont azért, mert náluk ez szégyen, pont, mint a válás.
2018. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
34%

9.


Kamionos vagyok 17 éve. Annyi homár van az olasz parkolókban, hogy nem igaz. Tele a WC fala feliratokkal, méretek, számok stb. Sehol máshol nincs annyi. Cirkálnak este és mutogatják a farkukat. Előszeretettel mikor épp eszem.


Olaszország nem csak Milano meg Torino. Menj már le Tarantoba meg a déli részekre, akkor mondd, hogy tiszták. Románia 2.0.

2018. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!