Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a cigányok...

Miért van az, hogy a cigányok nagyrésze barna bőrű, de mégis vannak fehérebb bőrűek? Lent bőv.

Figyelt kérdés

Én fehér bőrű vagyok, és cigány. A családom is, mindannyian fehérek vagyunk, és emiatt (is) annyira nem látszik rajtunk, sőt, egyáltalán nem. Meg a viselkedésünkön sem.

Igen, a rokonok körében vannak barna bőrűek, de ez mitől függ? Ez most arról jutott eszembe, hogy valaki kommentelt egy olyat valaki képe alá, hogy “ő tuti nem cigány, nézzétek meg milyen fehér, maximum becigányosodott magyar”. Holott az illető valóban cigány volt! Nem értem igazából, én pl kimegyek a napra és virítok olyan fehér vagyok.

Ez a kérdés nem rasszizmus, mivel cigàny vagyok, és nem is provokatív, csupán egy egyszerű kérdés! Normális válaszokat szeretnék erre kapni! 🙏🏼


2018. aug. 1. 22:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
A magyarországi "cigányok" jelentős része valójában nem is "igazi" cigány, hanem valóban elcigányosodott magyar. Ezt nem csak bőrszín, de történeti kutatások is igazolják.
2018. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Wow, ezt jó tudni! Igazából nyilván a magyarországi cigányok magyar-cigányok, hiszen hosszú ideje itt élünk, s ennyi idő alatt nyilván keveredtünk is. Nem tudok arról, hogy lenne magyar felmenőm, nagyszüleim is romák, ők sem barnák, csak az egyik mamám.
2018. aug. 1. 23:13
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahol gyerekként éltem, volt egy cigány család, akik mind hófehér bőrűek és majdnem fehér hajúak voltak.A szőkének nagyon világos változatával.

A férfiakat sosem láttam, csak a nőket és a gyerekeiket. A szemük is világos volt. Szerintem valamilyen genetikai gebasz miatt olyanok. Mintha albínónak születtek volna.

2018. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Létrejöttek cigánytelepek, cigánysorok. Az anyagilag lecsúszott magyarok sokszor csak ott tudtak ingatlant venni, és így beleolvadtak a cigányságba. Ez volt a folyamat lényege.
2018. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De ez mitől lehet? 🤔 Egyáltalán, a cigányok legfőbb jellemzője a barna bőr, de legalább a kreol.

Nem mintha nagyon bánnám, hogy fehér vagyok, vagy ilyesmi, csak érdekes és furcsa.

2018. aug. 1. 23:36
 6/19 A kérdező kommentje:
#4: ekkora baromságot is régen olvastam, a családomban mindenki cigány egytől egyig, a felmenőim is, mint mondtam, rokonok közt vannak barnább bőrűek, s éppen ezért furcsa, hogy én teljesen hófehér lettem. :)
2018. aug. 1. 23:37
 7/19 anonim ***** válasza:
11%
Ez nem baromság, ez így ment végbe. De lehet, hogy a te esetedben félrelépés történt.
2018. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Oké, nyilván mindenbe belefogsz kötni, nincs értelme írnom neked. :) Szóval mehetsz is, szia.
2018. aug. 2. 00:15
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt elképzelhetőnek tartom, hogy a fehér bőrű cigányok ősei keveredtek a magyarokkal vagy akár más népekkel (ugye 100 éve még voltak itt románok, szlovákok, szerbek, németek szép számmal).

Szívesen megnézném a hazai cigány lakosság genetikáját, hogy mennyire egyezik az átlag magyaréval. Biztos lenne benne átfedés.

2018. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9: Szerintem is. :) Nagyon ritka, hogy valaki 100%-ban magyar, cigány vagy akármilyen nemzetiségű legyen! Egyáltalán van olyan? Nem tudhatjuk. :) :D
2018. aug. 2. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!