Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ügyvédek hogy számolnak el...

Az ügyvédek hogy számolnak el a lelkiismeretükkel, amikor egy nyilvánvalóan bűnös személyt védenek?

Figyelt kérdés
Ott van például a hírhedt O.J. Simpson-ügy, amiről utólag állítólag ő maga is bevallotta, hogy bűnös volt, de addigra már felmentették. De biztos mindennapos az ilyesmi az ügyvédi szakmában. Nekem úgy tűnik, hogy ők nem az igazságot védik, hanem a mindenkori kliens érdekeit, és a végtelenségig relativizálnak mindent, miközben a valódi igazság, amiért a jog létrejött, kézen-közön elveszik. Ők ezzel hogy vannak? Vagy nekik ez mindegy? Pl. ha egy gyilkost kell védeniük? Mert nekik megmondja az ügyfél az igazat, tehát ők tudják, mi a valóság.
2018. aug. 6. 16:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, a mostani rendszer szerint a vádhatóságnak szimpátia nélkül elő kell tárnia a vádló körülményeket, a védő sem ítélkezhet, neki védenie kell, az ítélet dolga a bíróé, senki másé.

Van ennél jobb?

Esetleg a védő úgy véli, hogy a védence bűnös, akkor ne védjen? Nem az ő dolga az ítélkezés, hanem a bíróé!

2018. aug. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

5

Kérdező, ez a szakmám. Elmagyaráztam, hogyan működik.


Nem érted, mert nem vagy jogász. Ennyi.

2018. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként pedig a vonatkozó jogelv az, hogy inkább ússza meg 100 bűnös,semmint lecsukjanak/kivégezzenek egy ártatlant, mert fordítva elég gáz lenne.
2018. aug. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Játszhat arra, hogy méltányos büntetést kapjon a védence, illetve hogy elegendőek-e a bizonyítékok az elítélésre. Az ítéletet a bíró hozza meg, nem a védő dolga. Még akkor sem, ha neki bevallotta a védence, hogy bizony ő követte el a bűncselekményt, sőt továbbiakat is.
2018. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!